אב יחידני מתייצב בבית הספר של בנו כשהוא לבוש בשמלה מסיבה מתוקה במיוחד

לפי מחקר, אימהות יחידניות הן חלק הארי בקרב הורים יחידניים, ועדיין לעתים נדירות אנחנו שומעים על אבות יחידניים שבונים משפחה ומשגיחים על הילדים שלהם. בין אם התגרשתם, נפרדתם, או חוויתם אבל, להיות אב יחידני זו משימה מאתגרת ומשנת חיים.

אבות רבים מצטיינים בתפקיד הזה ומגדלים את ילדיהם מבלי לגרום להם להרגיש את הריק של ההורה החסר. צ׳אטצ׳אי ״סאם״ פנוטאי הוא אחד מהם, ולאחרונה הוא עשה משהו יוצא דופן שילדיו יעריכו תמיד.


סיפורים כאלה מסבים לצוות האתר שלנו אושר, לכן היום החלטנו לשתף אתכם במעשה של אב שילדיו ינצרו לנצח.

פנוטאי ואשתו התגרשו

© Kornpat Ae Sukhom / Facebook


מאחר והיעדרו של הורה יכול להותיר חלל עצום בהתפתחות הילד, חשוב כי ההורה הנותר ימלא את החלל והתפקידים של שניה ההורים. כאב יחידני, אתם עשויים לחוות חרדה ואכזבה, בניסיון לגדל ילדים ולכלכל אותם, ולהיות מודאגים משלום המשפחה, אך חרף זאת, אבות יחידניים מצליחים לגדל את ילדיהם בהצלחה.

במקרה של פנוטאי, הוא התגבר על המכשולים הללו, אך זה לא היה נטול קושי. ״סאם״ הוא אב יחדני מקנצ׳נבורי אשר בתאילנד. אינסום ואוזון הם 2 בניו. לאחר הגירושין, אימם של הילדים עברה לאירופה, ופנוטאי החל לכלכל את משפחתו, כשהוא משמש כאב ואם גם יחד.

בית הספר קיים אירוע לרגל יום האם

© Kornpat Ae Sukhom / Facebook

ב-12 באוגוסט, תאילנד מציינת את יום האם הלאומי. כשכל החברים לכיתה הגיעו עם אימם, פנוטאי תכנן משהו מיוחד לציון היום הזה, כדי שבניו לא ירגישו מקופחים. חברה קרובה של פנוטאי, קורנפאט אה סוקהום, פרסמה סרטון של המאורע, וכתבה: ״הוא רצה שהילדים לא ירגשיו מקופחים בגלל שאימם עזבה אותם״


© Kornpat Ae Sukhom / Facebook© Kornpat Ae Sukhom / Facebook

כשבית הספר אירח חגגיה עבור הסטודנטים והזמין את האימהות, האב הזה תפס פיקוד והתגנדר. פנוטאי התלבש בוורדו כדימוי לתדמיתה של האם והזכיר לילדיו שהם אינם שונים משאר העמיתים שלהם לכיתה.


כפי שאנחנו יכולים לראות בסרטון הזה שפורסם בפייסבוק, במהלך הטקסים הללו, ילדים ישובים לעתים קרובות בסמוך לרגליהן של אימם כדי להביע את הערכתם עבור כל מה שהן עושות, ואוזון ואימסום עשו את אותו הדבר עם אביהם.

הרגע העדין הזה נגע ללב כולם

© Kornpat Ae Sukhom / Facebook© Kornpat Ae Sukhom / Facebook

חברתו של פנוטאי, קורנפאט אה סוקהום, תיעדה את הרגע הנפלא הזה בין אב ובניו בעדשת המצלמה ופרסמה את זה בפייסבוק עם התיאור: ״האימא הכי טובה ל-2018״. הסרטון הפך וויראלי במהירות, וצבר יותר מ-6 מיליון צפיות, וחימם את לבם של כל הצופים.

״כולם נהנו וצחקו והצטלמו איתו״, אומרת סוקהום. ״שני בניו לא היו בטוחים מה קורה ומדוע אבא לובש שמלה״

סטריאוטיפים לגבי הורות יחידנית עדיין קיימים

© Kornpat Ae Sukhom / Facebook

פערי מגדר עדיין קימים בין אבות יחידניים ואימהות יחידניות. למרות שלגברים קשה להיות הורים יחידניים, החברה תופסת אימהות יחידניות ואבות בצורה שונה. מעשים שנדמים כמובנים מאליהם עבור נשים, כמו מטלות הבית או גידול הילדים, הופכים מבלבלים כשגברים מבצעים אותם.


© Kornpat Ae Sukhom / Facebook

האמונה הרווחת היא שגידול ילדים הוא בראשיתו דבר נשי, ולכן גברים יחידניים נחשבים כפחות כשירים למטלה לכן זוכים לשבח והלל כשהם נוטלים על עצמם את המטלה.

פנוטאי רוצה לנרמל את העניין, ולוודא שאחרים מבינים כי הוא פשוט נושא באחריות וגורם לילדיו אושר. לבישת שמלה היא מחווה בלתי ניתנת לערעור שמדגישה כי לא משנה מי או מה, ילדים לעולם לא צריכים להרגיש מקופחים כל עוד יש מישהו שמטפל בהם.

האם אתם מאמינים שישנו הבדל בין האופן בו גברים ונשים מתמודדים עם הורות?