אב שמצליח לחיות מעבר לזמן שהקציבו לו הרופאים עקב סרטן במוח, משתף אודות הקשיים ואהבתו לחיים

אוסמונד ניקולאס היה בן 26 כשעבר כשוטר באושנסייד, קליפורניה, כשהחל לחוות כאבי ראש נוראיים שהיו נמשכים כל היום. בעוד שכאבי הראש נמשכים, אוסמונד היה ישן 16 שעות ביום. הוא התייעץ עם רופאים, והם אמרו לו שזו ככל הנראה תוצאת של עייפות עקב משמרות הלילה שלו.

אך ביולי 2017, אוסמונד גילה משהו הרבה יותר חמור.


היה זה חודש יוני, והוא תכנן לנסוע ללאס וגאס עם חברים לטובת מסיבת הרווקים שלו. הוא הציע לארוסתו לעתיד דאז טריניטי דניאל ביוני 2016, והם תכננו לשבור את הכוס בספטמבר 2017. בבית הוריו לילה לפני הנסיעה, הוא חווה מה שהוא מתאר כ׳כאב הראש הנורא ביותר׳ שהיה לו.


© Osmond Nicholas / Instagram


אימו, אחות במקצועה, התעקשה להבהילו לבית החולים. המשפחה קיבלה את החדשות הגרועות מכל – לאוסמונד יש גליובלסטומה מולטיפורמה בשלב 4, סרטן נדיר שהמומחים מתארים אותו כסוג הקטלני ביותר.

״פשוט חשבתי, ׳אני צעיר, יש לי סרטן – פירוש הדבר שאעשה כימותרפיה והקרנות ואהיה בסדר׳״, נזכר אוסמונד במחשבותיו. ״לאחר מכן האונקולוג שלי אמר לי שזה לא סרטן כזה; זה סרטן סופני. מתישהו, במוקדם או במאוחר, זה יחזור״.

לאחר שגילו את הגידול במוחו, הרופאים אמרו לאוסמונד שהוא קו לניתוח חירום ומיד. הוא חשב שהנורא מכל יהיה מאחוריו לאחר הניתוח, אבל שבועיים לאחר הניתוח, נאמר לו שיש לו סרטן במוח. הרופאים נתנו לו 12-18 חודשים לחיות.


© Osmond Nicholas / Instagram

היום בו קיבל את הדיאגנוזה היה אחד הימים הקשים בחייו. אוסמונד זכר שבכה ולא רצה לספר לטריניטי על כך. היא בדיוק סיימה תואר במשפטים ולמדה למבחני הלשכה שלה. בסוף הוא סיפר לה, וטריניטי נשארה לצדו כדי לתמךר בו לאורך המאבק שלו עם המחלה.

אוסמונד החל בטיפולי כימותרפיה, אבל הוא לא הגיב טוב. לאחר 4 שבועות, הוא נאלץ להפסיק את הטיפולים בשל תגובת גופו לתרופות. המערכת החיסונית שלו הייתה פגיעה והוא היה אנמי מאוד. הרופאים שלו ייעצו לו שלא לצאת החוצה.


ביום המחרת, היה לו חום והוא הובהל מיד לבית החולים. הוא תכנן להינשא בחודש הבא, ב-9 בספטמבר, 2017, והיה עליו להישאר בסגר במחלקה האונקולוגית של בית החולים ל-3 שבועות בערך. למרבה המזל, בסופו של דבר הנויטרופיל (אחד מסוגי תאי הדם הלבנים במערכת החיסון, אחראי לחיסול חיידקים ומניעת זיהום) שלו עלה, והוא שוחרר מבית החולים 3 ימים לפני החתונה שלו. אוסמונד וטריטיני נשבעו אמונים זה לזו בטקס יפהפה שנערך בסן דיאגו.


© Osmond Nicholas / Instagram

כעת, הטיפול העיקרי שלו הוא כובע optune, התקן שהוא חובש 23 שעות ביממה. אוסמונד גם עובר עירוי טסיות דם על בסיס קבוע וזריקות של תאי דם לבנים שמשפרים את המערכת החיסונית שלו. הוא עושה בדיקות דם בכל שבועיים, וסריקות מוח כל 6 שבועות.

בעודו מתאקלם לחיים עם סרטן במוח, השלב הבא בחייו של אוסמונד הוא להקים משפחה. בהתחלה, היו לו ספקות בעניין. הוא לא רצה להפוך את טריניטי לאלמנה ולהניח לבתם לגדול ללא אבא אם דברים יקבלו תפנית טראכית. עם זאת, הוא החליט לעשות צעד ולהשיג את מה שאשתו והוא רוצים

״אני מאמין שאם הייתי אומר, ׳הי, אני לא רוצה תינוק או משהו כזה׳, רק הדברים שאני ואשתי תכננו – ששנינו ידענו שאנחנו רוצים – הייתי מניח לסרטן לנצח אותי״, הוא אמר.

לזוג נולדה התינוקת רייה בנובמבר 2018.


© Osmond Nicholas / Instagram

״הוא היה נרגש מאוד, אני חושבת, להפוך לאבא, במיוחד כשהיא נולד״, אומרת טריניטי. ״אני עובדת בדרך כלל מחוץ לבית, אז הוא נמצא איתה במהלך היום. הוא עושה הכל – ארוחות, חיתולים. אני נותן לו את כל הקרדיט על כך שלימד אותה ללכת ולבר כי אני לא הייתי שם והיא הייתה איתו בבית״.

באוקטובר 2019, אוסומונד פרש מהמשטרה כדי להתמקד בגידול בתו הקטנה. הוא אומר שהיא שינתה את נקודת המבט שלו על החיים.

״לא הייתי אומר שאני רואה דברים בצורה אופטימית יותר, אבל אני רואה אותם בפרספקטיבה של הכל מתנקז לזה שבסוף אנחנו מתים, ויש לחיות כל יום ביומו״, הוא אמר.

הוא גם מוסיף, ״אני לא רוצה לפרסם יותר מדי דברים עצובים – לא שהם לא קורים – אבל אני חושב שאם אנשים רואים את הבחור הזה עם הגידול במוח נהנה, מה יש להם לכעוס ולרטון?״

אכן, מסר מעצים מאוד. בעודנו חיים את שגרת היומיום העמוסה שלנו, אנחנו שוכחים לעתים קרובות כמה החיים שבירים. אנחנו מאבדים ריכוז לעתים קרובות ולא רואים את מה שבאמת חשוב – לחיות כל יום בצורה המלאה ביותר ולתת כמה שיותר אהבה, ממש כמו שהאב המדהים הזה עושה.

תודה לך על ששיתפת באומץ בסיפור שלך עם העולם, אוסמונד!