אדם גיבור מזנק למים הקפואים כדי להציל אישה שניתסה להתאבד: ״אני כאן. אני אוהב אותך״

דיין אנצה ואשתו קריסטן מאלק רידג׳, יוטה, היו בדרכם הביתה לאחר שחגגו את יום הנישואין שלהם ונתקלו בסיטואציה ששינתה את חייו של אדם זר.

זה עתה הם בילו סוף שבוע בלאבה ספרינגס, מרחק שעה דרומה ממפלי איידהו, כשראו רכב מאיץ על הרמפה לסירות ומנזק ישר לנהר.


הזוג חלף על פני למפלי איידהו, בדרך לביתו של קרוב משפחה כדי לאסוף את ילדיהם. כשחלפו על פני הגשר, קריסטן נדהמה לראות את הרכב המאיץ צולל למים מהרמפה לסירות מתחת.

דיין נסע במהירות לאותו רכב בעוד אשתו מחייגת למשטרה. כשהתקרב לרמפה, הוא ירד מהרכב, אזר אוז ורץ לתעלה ולמזח הסירות.


בעוד שהרכב החל לשקוע לנהר, דיין ראה אישה שיצאה מהרכב שלה והחלה לשחות. דיין משחזרת, ׳שאלתי מיד אם היא בסדר והאם יש מישהו נוסף ברכב. היא הגיבה, ׳ניסיתי להתאבד ואין אף אחד ברכב, אני לא רוצה לחיות יותר׳

באי רצון להמשיך לחיות, האישה לא ניסתה לשחות לכיוונו של דייל. במקום, היא רק שחתה לעומק הנהר הקר והרחק מהחוף. האנרגיה שלה החלה לאזול, וחרף הנחישות שלה, דיין בן ה-36 היה נחוש להצילה.

מזג האוויר באותו הזמן היה רק -7 מעלות, אבל דיין קרא לעבר האישה ואמר לה, ׳אני לא יודע מי את, אבל אני כאן ואני אוהב אותך ואני הולך לעזור לך׳.

דיין היה כה מרוכז בהצלתה עד שהתעלם מבקשתה להניח לה לנפשה. לא היה לה הכוח להיאבק בו, והוא אמר, ״בנקודה זו השלכתי את הג׳קט שלי וקפצתי לנהר. ברגע שהגעתי אליה, אמרתי לה את שמי ואמרתי שאני הולך לעזור לה. שמתי את זרועותיי סביבה והתחלתי לשחות בחזרה דרך שכבת קרח דקה לחוף שם היה דם נוסף שהגיע ועזר לי למשוך אותה למקום בטוח״.


אשתו הייתה מוכנה עם שמיכות, וכולם ישבו קרובים זה לזה עד שהגיעו יחידות החילוץ והמשטרה של מפלי איידהו. דיין היה מודאג במיוחד לגבי הזמן הקצר שעמד לרשותם כדי להציל את האישה.

הוא הצהיר, ״ידעתי שאין לנו זמן. היא קפה מקור ולא היה לה עוד כוחות. כשהחלה לשחות לעומק הנהר, היה ברור שהמצב הופך רציני יותר. רציתי למשות אותה מן המים בבטחה״.

הזוג עזב רק כשיחידת החילוץ הראשונה הגיעה, כדי שיוכלו לאסוף את ילדיהם. שעתיים מאוחר יותר, הם נסעו בחזרה לזירה כדי לראות מה המצב, אבל הזירה כבר פונתה.

ההתרחשות יוצאת הדופן גרמה לזוג לחשוב על חייהם. דיין משחזר, ׳אני מניח שהייתי שקוע ביגון ובמאבקים של חיי עד ששכחתי כי ישנם אנשים שבאמת מתמודדים עם מאבקים פנימיים שקשה לראות את היציאה מהם״.

הוא מוסיף, ׳אני חושב שאנשים, כולל אותי, צריכים פשוט להיות נחמדים זה לזה. יש לנו אמונות שונות, דעות, אידיאולוגיות, תשוקות, וכאבים, אבל כולנו באותו המסע וכולנו חווים קשיים בשלב כלשהו. אני לא בחרתי להיות במצב הזה, אבל הייתי שם בזמן הנכון׳.

בני משפחה אחרים סייעו לאנשים בעת אתגרים בחייהם. בנקודה כלשהי, אביו של דיין התנדב בקו החם המיועד לאנשים המתמודדים עם בעיות נפשיות וחושבים לסיים את חייהם.

הוא אמר, ׳למדתי, שאתגרים נפשיים יכולים להתחיל בקטן ולגדול לממדים מפלצתיים שעשויים לגרום לאדם לחוש חסר אונים ולחשוב כי הוא לבדו בחושבו כי אין סיכוי לצאת מזה׳.

דיין זכה לשבחים רבים על התעוזה שגילה באותו היום. בהצהרה שמסרה, תחנת ההצלה של מפלי איידהו אמרה, ׳אנחנו רוצים להביע את תודתנו לאדם שסיכן את חייו כדי להציל אחר. אנחנו אסירי תודה לשני הצדיים שהיו מעורבים על שהצליחו לצאת בבטחה מהמים הקפואים׳.

דיין שוחח מאז עם משפחתה של האישה ומקווה לפגוש אותם בקרוב. בזמנים מאתגרים אלו, תמיד ישנו השומרוני הטוב שמוכן לסכן את חייו למען אחרים ולומר ׳אני אוהב/ת אותך׳ לאדם שזקוק לשמוע את המילים הללו.

צפו בסרטון אודות הסיפור: