זאת הסיבה שבגללה מוציאים את הרגליים מחוץ לשמיכה בלילה. מעולם לא חשבתי שזו הסיבה האמיתית!

בפעם הבאה שאתם שוכבים לישון, שימו לב מה עושות הרגליים שלכם. גם אתם מוציאים רגל אחת מחוץ לשמיכות? לא אהיה מופתע אם כן, כיון שזו שיטה טבעית וגאונית להירדם.

הרקע: חוקרים מצאו שטמפרטורת גוף וערות חולקים מערכת יחסים קרובה האחד עם השני. כשאנחנו עייפים, חום גופנו יורד משמעותית. אלו הם סימנים למוח שלנו שהגיע הזמן לישון.


אבל איפה נכנסות כפות הרגליים שלכם למשוואה הזו? הסוד הוא בסוליות. ישנן שתי סוגי איכות חשובות לסוליות שלכם: הראשון, הן אינן שעירות, והשני, הן משמשות "בית" לרשת ורידים שמסייעת לגוף לווסת את הטמפרטורה שלו. רשת זו ידוע בשם "השקה עורקית-ורידית". הורידים עוזרים לווסת את זרימת הדם לעורכם, לכן גורמים לו להיות חם או קר יותר. לכן, כשבריזה לילית קרירה מלטפת את כפות הרגליים שלכם, זה מקרר את הדם שתחת העור. הדם הקריר הזה זורם דרך שאר הגוף שלכם, מנמיך את טמפרטורת הגוף ושולח למוח אותות "שינה".


אה, זו הסיבה שאני מוציא את הרגליים שלי מחוץ לשמיכה בלילה. מעולם לא חשבתי שזו הסיבה האמיתית!
flickr

מנגד, טמפרטורת גוף גבוהה עושה אותנו עירניים יותר ומשפרת את הזכרונות שלנו- מנגנון הישרדותי חשוב בעבר. לכן, כשחם לכם, אתם יכולים לעשות דברים טוב יותר, אך שינה אינה אחד מהדברים הללו.

אה, זו הסיבה שאני מוציא את הרגליים שלי מחוץ לשמיכה בלילה. מעולם לא חשבתי שזו הסיבה האמיתית!
flickr

זו הסיבה מדוע אנשים כה רבים, לעתים קרובות באופן בלתי מודע, מוציאים רגל אחת מחוץ לשמיכה. בפעם הבאה שתרגישו שאתם לא יכולים להרדם, שימו לב היכן כפות הרגליים שלכם. אולי כל שתצטרכו לעשות יהיה להוציא בוהן אחת מחוץ לשמיכה שתנשום קצת אוויר צח.