אוהבים סוכריות גומי? חכו שתראו איך מכינים אותם, אולי כבר לא תאהבו אותם יותר…

אחד הזיכרונות שלי כילד קטן, היה להיכנס עם ההורים שלי לחנות ענקית שמוכרת שוקולדים, ממתקים אך בעיקר סוכריות גומי ב"קניון הזהב" ביום שבת, כשהיינו יוצאים לשחק במשחקי וידאו, להסתובב או לראות סרט.

הייתי מחכה בחוסר סבלנות לקחת את כף המתכת, ולשפוך לתוך שקית הפלסטיק הקטנה שלי סוכריות גומי מלוא החופן; בננות צהובות מסוכרות, המבורגרים מגומי, דובונים, נחשים חמצמצים מסוכרים…מה לא?
אני בטוח שחלקכם יודע על מה אני מדבר, וגם אלו הצעירים יותר מבינים, כי החנויות האלו קיימות בכל פינה, וקיוסקים רבים מקדישים חלקה נכבדת לממכר סוכריות גומי.


אוהבים סוכריות גומי? חכו שתראו איך מכינים אותם, אולי כבר לא תאהבו אותם יותר...

אבל…האם מישהו שאל את עצמו פעם איך באמת מכינים את הסוכריות האלו?


אז, אנחנו יודעים שהמרכיב העיקרי של הסוכריות האלו הוא ג'לטין. אבל….איך מכינים ג'לטין?
אנחנו חייבים להזהיר אתכם, הסרטון בו אתם עומדים לצפות הוא גרפי מאוד, והוא מראה את תהליך ההכנה המלא של הסוכריות האלו. הוא כולל שריפת חזירים, ריסוק עצמות, הרתחת העור והסחוס והפיכתם לאבקה.

אוהבים סוכריות גומי? חכו שתראו איך מכינים אותם, אולי כבר לא תאהבו אותם יותר...

אלינה קניפקנס, יוצרת הסרטון, החליטה שיהיה ראוי גם להראות את הצדדים הפחות נעימים ביצירת סוכריות הגומי החביבות עלינו. אתם יכולים לנחש איזה גל תגובות גרר הסרטון הזה, כלפי הצרכנים אך בעיקר כלפי החברות המייצרות את הממתקים האלו.

קיימים שני סוגי ג'לטין; אחד מעצמות ועור של חזירים והשני מעצמות דגים.
בג'לטין המופק מחזירים כבר לא עושים שימוש בארץ, ומשתמשים רק בג'לטין מעצמות דגים. אולי בארץ אפשר להיות רגועים כשצורכים מוצרים מג'לטין, אבל לכו תדעו איך הכינו את סוכריות הגומי החביבות שאתם קונים אפילו בלי למצמץ.