אזהרה להורים: אל תפרסמו ברשתות החברתיות תמונות של ילדיכם מהסוג הבא…

ההורים הגאים והשמחים תמיד מוכנים לשתף עם החברים ברשתות החברתיות את הרגעים המתוקים מחיי ילדיהם. כיום, חשבונות רבים ברשתות החברתיות מלאים בעשרות ומאות של תמונות ילדים, שצולמו במצבים שונים. אבל ישנם כמה סוגים של תמונות שלא כדאי לפרסם בפייסבוק, טוויטר, Instagram וברשתות חברתיות אחרות, מסיבות מובנות למדי.

אל תפרסמו את התמונות האלו של הילדים שלכם:


1. חדר אמבטיה
אתם לא יכולים לפרסם תמונות של הילדים שלכם בלי הבגדים (בחדר האמבטיה, החוף הים, וכו '). תמונות אלו לא נועדו לעיניהם של חטטנים. הסכנה היא שהתמונות עלולות להגיע לידיהם של פדופילים או פושעים העוסקים בפורנוגרפיית ילדים.


2. ילדים חולים או פצועים
פרסום תמונות אלו משתווה למצב בו הייתם מנסים להרוויח מכך תועלת. אף אחד מהמבוגרים לא היה רוצה להראות למישהו תמונות שלו במצב כזה. כנ"ל לגבי הילדים.

3. תמונות שצולמו על מנת לבייש את הילד
אזהרה להורים: אל תפרסמו ברשתות החברתיות תמונות של ילדיכם מהסוג הבא...
היום, ניתן לראות תמונות אלו לעתים קרובות למדי. הורים בכוונה מפרסמים תמונות שבהן הילדים מקבלים עונש כלשהו על ההתנהגות הלא ראויה. עם זאת, יכולות להיות לזה השלכות שליליות. ראשית, זה גורם לחוסר אמון בין ההורים לילדים. יתר על כן, מצבים כאלה יכולים לגרום להתפתחות של בעיות פסיכולוגיות שונות בעתיד, כגון: מתח, דיכאון ועצבנות.

4. שירותים
אזהרה להורים: אל תפרסמו ברשתות החברתיות תמונות של ילדיכם מהסוג הבא...
כמובן, שהצעדים הראשונים בהליך חשוב זה יכולים להיות מרגשים ובלתי נשכחים. אבל התמונות האלו צריכות להישאר באוסף הביתי ולא להיות מפורסמות לאחרים. תזכרו שכל תמונה שפורסמה אי פעם באינטרנט, יכולה להישאר שם לנצח. יום אחד, הילד שלכם יגדל ולא יהיה מרוצה מהעובדה שכל אחד יכול לראות את התמונה שלו כשהוא יושב על הסיר.

5. נתונים אישיים
אזהרה להורים: אל תפרסמו ברשתות החברתיות תמונות של ילדיכם מהסוג הבא...
אפילו אין על מה לדון כאן. כל ההורים צריכים להבין את הסכנה של פרסום התמונות המכילות פרטים אישיים, כגון: כתובת הבית, שם בית הספר וכו'. כל זה יכול להגיע לידיהם של רמאים ופושעים ולשמש בתכנון של פשעים חמורים, כמו חטיפת הילד.

6. תמונה קבוצתית
חלק מההורים אינם מתנגדים לפרסום תמונות של ילדיהם עם אנשים אחרים. אבל יכול להיות שאנשים אחרים לא אוהבים את זה. לכן לפני פרסום התמונות כדאי לשאול את ההורים של הילדים האחרים אם הם אינם מתנגדים.

7. תמונות שבגללן הילדים יכולים לצחוק על הילד שלכם
אזהרה להורים: אל תפרסמו ברשתות החברתיות תמונות של ילדיכם מהסוג הבא...
ילדים יכולים להיות מאוד אכזריים. תמונה אחת מהסוג הזה והילד שלכם יסבול מהצקות בגן או בבית הספר. במקרה הגרוע ביותר, הילד יקבל כינוי מעליב שישאר איתו במהלך שנים רבות. תחשבו פעמיים לפני שאתם מפרסמים תמונות מהסוג הזה.

8. תמונות, אשר מציגות את ילדיכם במצבים מסוכנים
לחלק מההורים זה אולי נראה מצחיק לצלם את ילדיהם מחזיקים בירה או משחקים עם הכבלים. ההורים אוהבים לעשות סלפי עם הילדים הקטנים במקומות מסוכנים. הם חושבים שאין בזה שום דבר מיוחד. אבל הורים אחרים יכולים לראות בתמונות אלו איום וסכנה לבריאות וחיי הילד ולרשום מתחת לתמונות תגובות והערות שליליות ולא נעימות. יתכן שמישהו אפילו יפנה למשרד הרווחה ויודיע שהילד נמצא במצוקה.

הורים יקרים, תבחרו בפינצטה את התמונות של הילדים שלכם שאתם מעלים לרשתות החברתיות! ישנן תמונות שעדיף להשאיר באוסף הביתי ולא לפרסם לעיני כל.
אל תשכחו לשתף כתבה זו עם החברים שלכם! חשוב שכל הורה יקרא וידע את זה!