אחות מאמצת ילדה חולה שננטשה בבית החולים, וממטירה עליה אהבת אם

כל ילד זקוק להורה בחייו שיעזור לו לגדול ולהפוך לאדם מאושר ומשגשג. ילדה קטנה אחת בשם ג׳יזל לא זכתה לאהבת אם או טיפול הולם בחודשיה הראשונים לחייה, אבל סיפורה כולל סוף טוב. צירוף מקרים ממוזל שהפגיש את התינוקת עם אימה המאמצת, ליז סמית׳, וכך השתנו חייה של הילדה מאז.

יום אחד ששינה את עולמן (פשוטו כמשמעו) של התינוקת ואימה לעתיד

© Liz Smith / Facebook© Liz Smith / Facebook

האחות ליז סמית׳, האמינה כי בהיותה כמעט בת 40, יש לה סיכוי קטן מאוד להרות. היא ניסתה הפריה חוץ גופית ושאר שיטות כדי להיכנס להריון, אך גילתה שתוצאות בדיקות המעבדה שלה מנעו ממנה להיות מועמדת ראויה. ״זה היה יום נורא״, אמרה סמית׳ בראיון.


ואז, יום אחד, היא פגשה תינוקת קטנטנה בבית החולים הפרנציסקני לילדים, שם עבודה כמנהלת בכירה של צוות האחיות. התינוקת נולדה 29 שבועות טרם זמנה ושקלה קצת יותר מחצי קילו. שמה של התינוק היה ג׳יזל, והיא הגיחה לאוויר העולם עם אבחנות חמורות כתוצאה מהרגלים רעים של אימה הביולוגית במהלך הריונה.


© Liz Smith / Facebook

הילדה הקטנה שהתה כבר 5 חודשים בבית החולים בזמן שליז סמית׳ איתרה אותה, בעודה מוסעת בכיסא גלגלים ע״י אחת האחיות. היה זה באותו הרגע בו החלה האישה לחוש אהבה חסרת תנאים כלפי התינוקת.

״מיהי המלאכית היפה הזו?״, שאלה ליז את האחות שהסיעה את התינוקת. ״קוראים לה ג׳יזל״, השיבה האחות. היא גילתה שהתינוקת הובאה לבית החולים כיוון שהריאות שלה נזקקו להשגחה צמודה, והילדה הוזנה באמצעות צינורית הזנה. ג׳יזל הייתה לבדה ולא היה אף אדם אחד שבא לבקר אותה במהלך חודשי השהות שלה בביתה חולים.

מאז שהצטלבו דרכיהן, ה-2 הפכו בלתי ניתנות להפרדה

© Liz Smith / Facebook

״אחרי 553 ימים בהן חלקנו אהבה ובית, היום אנחנו גם חולקות את אותו שם משפחה״© Liz Smith / Facebook

הצוות בבית החולים אמר אינספור פעמים לליז כי היא והתינוקת הן צוות מנצח. לפני שפגשה את ג׳יזל, האישה לא שקלה לאמץ או לשמש בית אומנה, אך הילדה הקטנה הפכה את עולמה מהפנים אל החוץ.

הצמד התאהב מיד, וסמית׳ החלה לבקר את ג׳יזל לעתים קרובות. הילדה הקטנה סבלה ממספר סיבוכים, וליז תמיד הייתה לצידה. ״רציתי לראות אותה בכל יום״, אמרה האישה. ״זה היה מעין תגמול עבורי אחרי יום עבודה מפרך״


© Liz Smith / Facebook

בתחילה, ליז אימצה את ג׳יזל ורצתה לאחד בין הילדה והוריה הביולוגיים. בשלבים הראשונים, ביקרו ההורים את בתם הביולוגית, אך הביקורים התמעטו עד שהפסיקו לחלוטין. מטרתה של ליז השתנתה והיא החליטה לאמץ את ג׳יזל.

״אני זוכרת לילות מסוימים, אחד במיוחד, בו היא הייתה מחוברת לצינור ההזנה שלה, ואני חלפתי על פני המראה וחשבתי על האפשרות לאבד אותה״, אמרה האישה. ״הייתי חייבת לחשוב על הדבר הזה מאחר וזו הייתה המציאות, אבל זה גם לי לבחילות נוראיות. אי אפשר לאוהב רק חלק מהזמן. חייבים לתת את הכל״.

האימוץ היה קשה מבחינה פסיכולוגית עבור האישה

© Liz Smith / Facebook


© Liz Smith / Facebook


© Liz Smith / Facebook

תהליך האימוץ החל, והאישה התמודדה עם היסוסים. הוריה המאמצים של הילדה לא טענו לאפוטרופסות עליה, ולא היו קרובי משפחה אחרים שהתאימו לטפל בה. בעוד שהוקל לה לדעת כי ג׳יזל תקבל טיפול הולם, היא הייתה עצובה לגבי הוריה התינוקת.

״אני הרווחתי אותה, אך הם הפסידו אותה. קשה מאוד להיות אם ובו בזמן להילחם בהתמכרות״, אמרה ליז.

ג׳יזל הייתה בת שנתיים כשהיא ואימה המאמצת החליטו לחלוק את אותו שם המשפחה. ליז הסתגלה במהירות למעבר מאחות לאם – וג׳יזל הפכה מפגה חלושה לכוכב נוצץ קטן. וכעת, יש להן את האהבה האחת של השנייה לשארית חייהן.

מה דעתכם על סיפור האימוץ הזה? האם הייתם שוקלים לאמץ ילד?