אחרי שראיתי את הסרטון הזה, כבר לא ניקיתי את האוזניים שלי במקלות אוזניים יותר

תגידו, ידעתם את זה? רוב האנשים לא משתמשים כמו שצריך במקלות אוזניים ודוחפים אותם לחלק הפנימי של האוזניים כדי להיפטר מהשעווה. ובעוד שזה אולי מרגיש טוב, לנקות את האוזניים שלכם עם מקלות אוזניים זו טעות גדולה, וטעות שיכולה לעשות נזק רב. לא רק שהשעווה באוזניים טובה לכם, אלא שלהשתמש במקלות אוזניים בכל חלק אחר פרט לאזורים החיצוניים יכול לגרום נזק לבריאות שלכם.

בסרטון הזה, וויליאם ה. שפירו, אודיולוג ורופא קליני מאוניברסיטת ניו יורק, מסביר מדוע כולם צריכים להתרחק ממקלות אוזניים. הוא אומר שהשימוש בהם יכול לדחוף את השעווה עמוק יותר לתעלת השמע, ולהשאיר ווקס תקוע כנגד עור התוף, וכך להגביל את היכולת שלו לרטוט. זה יכול להוביל לאובדן שמיעה. למעשה, השעווה באוזניים מגנה מפני כניסה של מזיקים לתוך העור ומשמנת את תעלת השמע. "זה לא דבר נורא אם יש לכם שעווה, אבל אנשים לא צריכים להוציא את השעווה בעצמם", אומר וויליאם.


באופן אישי, הבחנתי כי בכל פעם שאני משתמש במקלות אוזניים, האוזניים שלי מגרדות אחר כך, וזוהי תופעת לוואי נוספת. לפי מאמר מהוושינגטון פוסט, "שימוש במקלות אוזניים מוביל למה שדרמטולוגים קוראים בשם מחזור גירוד-עקצוץ, מעין תופעות לוואי של התמכרות לפעולה. ככל שאתם משתמשים בהם יותר, כך האוזניים שלכם מגרדות יותר;וככל שאתם מגרדים, כך אתם משתמשים בהם יותר".


האם אתם משתמשים במקלות אוזניים כדי לנקות את האוזניים שלכם? אם כן, האם זה גורם לכם להפסיק? ספרו לנו, ובבקשה שתפו את המידע הזה עם החברים שלכם בפייסבוק!