אחרי שתשמעו על הטריק הזה…לעולם לא תזרקו יותר אוכל!

כשאנחנו הולכים לסופר אנחנו מתפתים לקנות מזונות שונים, אבל, אנחנו מחליטים שלא לעשות זאת מתוך מחשבה שהם עשויים להתקלקל תוך מספר ימים. דרך מצוינת לחסוך כסף היא להאריך את חיי המזון שלכם ע"י הקפאתו. בהמשך, נראה לכם רישמה של מזונות שתוכלו להקפיא מבלי להשפיע על הטעם או על הערכים התזונתיים שלהם.

1. גבינה
האם אי פעם הוצאתם מהמקרר גוש גבינה ומצאתם עליו סימנים ירוקים? לזרוק אותו זה לא הפתרון, אז בפעם הבאה, במקום לאחסן את הגבינה שלכם באותו המקום, חתכו חתיכה והקפיאו אותה. פשוט וודאו שאתם מפשירים את הגבינה לפני שאתם שמים אותה במקפיא.


2. פירות יבשים
לשקדים, בוטנים, קשיו ואגוזי מלך יש משהו אחד במשותף: הם נוטים להעלות עובש. ככל שנשמור אותם זמן רב יותר בטמפרטורת החדר, כך הם יאבד טעמם המקורי. שמרו אותם במקפיא עד שתחליטו להשתמש בהם שוב במתכון או כחלק מדגני הבוקר שלכם.


3. בננה בשלה
ברגע שהן משחירות, רובנו נוטים לזרוק את הבננות הללו. אל תעשו את זה! תוכלו לשמור אותן במקפיא כדי להכין לחם בננה או להוסיף לשייקים שלכם קצת מרקם.

4. אבוקדו
כל אוהב אבוקדו יכול להזדהות עם הבעיה הזו. אבוקדו עוברים בקלות ממצב ירוק לבשל מדי. הזמן האידאלי לאכול אותם הוא קצר ביותר. אל תדאגו, פשוט הקפיאו אותם והוציאו אותם החוצה בכל פעם שאתם זקוקים להם.

5. ביצים
ברשתות הסופר הגדולות מוכרים ביצים באריזות ענק. הבעיה היא שאנחנו כלל לא בטוחים אם נספיק לאכול את כולם עד תאריך התפוגה שלהם. תאמינו או לא, ביצים נשמרות מצוין במקפיא, אבל ללא הקליפות. שברו כמה מהם ושימו בשקית פלסטיק.