איך להיפטר מכאבי הבטן כתוצאה מאכילת ג'אנק פוד

כשאתם אוכלים מזונות מעובדים, או כאלו המוכרים בשם "ג'אנק פוד", כולל ממתקים, מזונות עתירים בשומן וחטיפים, אתם עלולים לחטוף כאב בטן. כאב בטן עצירות מתרחשים כתוצאה ממחסור בסיבים, מאחר וג'אנק פוד מכילים רק מעט מאוד כאלו. סוכר, שומן ופחמימות הם גם הסיבה לכאב בטן, וגורמים לעתים לנפיחות. הנה כמה דרכים שיעזרו לכם להיפטר מכאב הבטן אחרי שאכלתם יותר מדי ג'אנק פוד.

1.שתו מי לימון: החומציות שבמיץ הלימון עוזרת להאיץ את תהליך העיכול, שיכול לעזור ולטפל בכאב הבטן שנגרם כתוצאה מאכילת יתר של ג'אנק פוד. ערבבו את מיץ הלימון עם 250-300 מ"ל של מים ושתו עד שתרגישו טוב יותר.


* תוכלו גם לנסות ולערבב את מיץ הלימון בתה רגיל, ואפשר גם להוסיף קצת דבש כדי לסייע בעיכול.
רק אל תוסיפו יותר מדי דבש, אחרת תגרמו לחוסר נוחות בבטן.


2.שתו תה קמומיל. תה קמומיל עובד כזרז אנטי דלקתי טבעי, ועוזר מערכת העיכול שלכם להירגע בזמן שאתם מעכלים מזון במערכת שלכם. טבלו שקית תה קמומיל במים רותחים במשך 5-10 דקות עד שניתן לשתות את התה בנוחות. לגמו עד הסוף או עד שכאב הבטן שלכם חולף.

*זה יעיל במיוחד אם אתם בדיוק עומדים לישון מאחר ותה קמומיל עוזר להירדם.
* היו זהירים כשמדובר במשקאות חמים. בדקו את התה עם כפית לפני שאתם לוגמים מהספל כדי לוודא שזה התקרר מספיק ואפשר לשתות.

3.שתו תה מנטה. מנטה יכולה לעזור ולהרגיע את מערכת העיכול והשרירים שבה, ומסייעת גם בזרימה בכיס המרה, שעוזרת לעיכול. ניתן לרכוש תה מנטה בכל חנויות המכולת ומזונות הבריאות, בשקיות תה או בחליטה. פשוט ערבבו את התה במים רותחים עד שזה מתקק ואפשר לשתות בנוחות, או עד שאתם מרגישים טוב יותר.

* אם אתם מגדלים מנטה בבית, תוכלו לחתוך את הגבול ולתת לצמח להתייבש עד שניתן יהיה להשתמש בו לתה. אם תעשו זאת, יהיה לכם פיתרון זמין בכל פעם שתחוו כאבי בטן כתוצאה מאכילת יתר של ג'אנק.

4.שתו תה ג'ינג'ר. תוכלו גם ללעוס שורש ג'ינג'ר רך. כך או כך, תקלו על כאב הבטן.

5. היעזרו בטיפול בחום. ניתן להקל על חלק מכאבי הבטן בעזרת טיפול חם מחוץ לקיבה. זה מרגיע את השרירים ומסיח את הדעת מהכאב. אם יש לכם בקבוק חם, מלאו אותו במים חמים ושכבו. שימו את הבקבוק על הקיבה והירגעו עד שהכאב חולף.

*בעודכם שוכבים עם בקבוק המים החמים, ייתכן ותירדמו – גם זה יכול לעזור ולהרגיע את כאב הבטן.
* תוכלו להשתמש במשטח חימום אם אין לכם בקבוק חם.

6.קחו פפטו ביסמול. ניתן להשתמש בפפטו ביסמול כדי לטפל בקיבה רגיזה, בין יתר הדברים. כמו בכל תרופה, יש להתייעץ עם רופא לפני שנוטלים פפטו ביסמול, בעיקר אם אתם נוטלים תרופות אחרות, אולי התרופות לא מגיבות כראוי האחת עם השנייה.

7.שתו תה אורז. 1/2 כוס אורז רתוח עם 6 כוסות מים למשך 15 דקות יוצר "תה" אורז יעיל שתוכלו לשתות ולהקל על כאבי הבטן שלכם. ברגע שהמשקה רתח, סננו את האורז והוסיפו כמות קטנה של דבש או סוכר. שתו את המשקה כשהוא חם.

8.נסו לאכול לחם קלוי. אולי זה נשמע קצת מריר, וחלקכם עשוי לחשוב שלחם קלוי יכול רק להחמיר את המצב, אבל החלק השרוף למעשה עוזר להקל על כאב בטן ויגרום לכם להרגיש טוב יותר. נטען כי החלק הקלוי בלחם סופג אלמנטים מסוימים בקיבה שגורמים לכם להרגיש ברע.

* תוכלו למרוח קצת דבש או ריבה כדי להפוך את הלחם הקלוי לטעים יותר.

9.שתו כמות קטנה של חומץ תפוחים. חומץ תפוחים יכול לסייע ולהרגיע את כאב הבטן אם מערבבים במים חמים, ביחס של כף אחת על ספל בשילוב עם כף דבש. התערובת תסייע להקל על התכווצויות ועל כזים בקיבה שלכם, ותעשה פלאים גם במקרים של צרבת.

מניעת כאבי בטן הקשורים בצריכת ג'אנק פוד

1.הגבילו את צריכת המזון המעובד שלכם. ג'אנק פוד, לטענת רבים, מנהונדס כך שלא יהיה קל לעיכול. מהסיבה הזו במיוחד, חשוב מאוד להימנע ממזונות כאלו, מאחר וזה עשוי לגרום לכאב בטן, כתוצאה, כפי שצוין קודם, במחסור בסיבים. מזונות אלו עשירים בסוכן, שומנים ופחמימות אשר גורמים למצב הזה.

* על רוב סוגי המזון (גם על ג'אנק) מצוינת הכמות יחד עם מידע בנוגע לערך התזונתי שהם מכילים. מדדו ואכלו כמות המספיקה למנה אחת כדי להימנע מכאבי בטן.
* תוכלו גם לקנות חטיפים בודדים כדי להימנע מאכילת יתר.

2. החליפו את הג'אנק בחטיפים בריאים. פירות טריים או שייקים טבעיים עשויים לספק את תחושת ההשתוקקות למזון. בוטנים מלוחים עשוים להוות תחליף להשתוקקות שלכם לשקית צ'יפס באותו האופן. צריכת מזון תעשייתי בכמות סבירה לא אמורה לגרום לכאבי בטן. בדרך כלל מדובר בתדירות בה אנו צורכים את המזון הזה. כדי לחתוך בתדירות, בחרו בחטיפים בריאים במקום מזונות מעובדים במשך היום. באופן כללי, תוכלו למצוא תחליף לכל סוג מזון מהיר או מתועש שאתם מכירים. החזיקו חטיפים כאלו בהישג יד ואכלו אותם בכל פעם שתרגישו השתוקקות למזון מהסוג האחר, וכך תימנעו מכאבי בטן.

* ודאו שאתם חותכים את כל הפירות ומאחסנים בקירור, כך שיהיו מוכנים לאכילה בכל פעם שתרגישו בצורך.
* נסו לערבב פירות יבשים עם חטיפים מלוחים ומתוקים.

3.הימנעו ממשקאות שעשויים לגרום לכאבי בטן. שתו מים במקום אותם המשקאות, והקפידו על כך במיוחד אם אתם צורכים יותר מדי מזונות מעובדים. קפה, אלכוהול ומשקאות מוגזים עלולים לגרום לחוסר נוחות בקיבה במיוחד אם צורכים אותם בליווי מזון מעובד.

* משקאות מוגזים במיוחד גורמים לכאבי בטן בגלל הסוכר ושאר הרכיבים שהם מכילים.