כל החיים אתם מצחצחים שיניים לא נכון ואפילו לא ידעתם על זה!

האם אתם יודעים איך לצחצח את השיניים שלכם? ברור שכן! אתם עושים את זה כל החיים! פשוט שמים משחת שיניים על המברשת ומצחצחים את החיידקים הטורדניים החוצה משם! ובכן, מסתבר שזו לא הדרך הנכונה לנקות את הפנינים הנוצצים שלכם. מומחים בתחום הדנטלי (רופאי שיניים, אם לא הבנתם) משתפים אותנו בדרך הנכונה לצחצח ולהעביר חוט דנטלי משחר הימים, אבל אנחנו ממשיכים להתעלם.

אנשים עלולים לחשוב שצחצוח השיניים היא פעולה קלה ופשוטה, משימה שכולם עושים פעמיים (לפעמים גם יותר) ביום. אבל צחצוח השיניים בדרך השגויה עלול לגרום לחורים בשיניים ולבעיות חניכיים.


אל חשש, חיברנו עבורכם רשימת טיפים שתדריך אתכם כיצד לצחצח את השיניים כהלכה ולשמור על הפה שלכם נקי מחורים!

איך לצחצח את השיניים נכון?
"פחות זה יותר"


כולנו מכירים את הפרסומות. אתם יודעים, אותן פרסומות בהם משחת השיניים נלחצת החוצה מהמכל ומשתטחת בדיוק מושלם על המברשת.

בכל מקרה, מומחים טוענים שעליכם להשתמש בכמות של משחת השיניים השווה בגודלה לאפון. כמות קטנה היא יותר ממספקת כדי לבצע את העבודה, וכבונוס, תחסכו כסף על משחת השיניים.

בנוסף, השתמשו במשחת שיניים המכינה פלואור. פלואור מסיר פלאק, אבל מחזק את האמייל (שימו לב: פלואור איננו מתאים לילדים מתחת לגיל 3).

איך לצחצח את השיניים נכון?
"מהפנים אל החוץ"

רוב האנשים, כאשר מצחצחים את שיניהם, מתמקדים בעיקר בחלק הקדמי. הגיוני, נכון? זה החלק שאנשים רואים. בכל מקרה, צחצוח של פנים הפה חשוב לא פחות. רוב האנשים שוכחים את החלק האחורי. כל שעליכם לעשות הוא לצחצח כל שן בנפרד כשראש המברשת פונה אל פנים קו החניכיים.

איך לצחצח את השיניים נכון?
"חוק 3 הדקות"


דרך אחת לוודא שאתם מצחצחים את השיניים שלכם כהלכה, היא לעקוב אחר "חוק 3 הדקות". חלקו את הפה שלכם לאזורים, וצחצחו כל אזור ביסודיות בסך כולל של 3 דקות.

איך לצחצח את השיניים נכון?
"צחצחו את הטוחנות שלכם"

השיניים הטוחנות הן אלו שממוקמות ממששששש מאחורה. הן משמשות למעיכת האוכל הטכים שאתם אוכלים כדי להפוך את פעולת הבליעה לקלה יותר. צחצחו בעזרת תנועה של קדימה והחוצה, כשאתם עושים את כל הדרך מהחלק האחורי של חלל הפה קדימה.

איך לצחצח את השיניים נכון?
"בזווית של 45 מעלות"

כשאתם מצחצחים את השיניים, כוונו את סיבי המברשת לקו החניכיים בזווית של 45 מעלות. כשאתם מתחילים לצחצח, אל תצחצחו משמאל לימין, אלא בתנועות מעגליות.

איך לצחצח את השיניים נכון?
"גרגרו"

כשאתם מצחצחים שיניים, זכרו, פחות הוא יותר. אותו הדבר חל גם על שטיפת הפה. קחו לגימה קטנה וגרגרו סביב הפה במשך 30 שניות לפני שאתם יורקים את זה. זה עשוי לגרד מעט בפה, אבל אתם יודעים מה הם אומרים, "מה שלא כואב, לא עובד" 🙂

איך לצחצח את השיניים נכון?
"השתמשו בחוט דנטלי"

שימוש בחוט דנטלי חשוב בדיוק כמו צחצוח השיניים. למעשה, אם אנחנו אומרים שצחצוח הוא חצי המאבק להיגיינת פה מושלמת, אז שימוש בחוט דנטלי הוא החצי השני. חוט דנטלי מוודא שכל החלקיקים שתקועים במרווחים אשר בין השיניים מוסרים ביעילות!

איך לצחצח את השיניים נכון?
"ישן החוצה, חדש פנימה"

מברשת שיניים אינה חיה לנצח. ממש כמו כל כלי, אורח החיים שלה מוגבל והיא נשחקת לאחר כל שימוש. רופאי שיניים ממליצים להחליף מברשת כל 3 או 4 חודשים (או בכל פעם שהסיבים מתחילים להתפצל).

השתמשו בעצות הללו ותוכלו לשמור על היגיינת הפה ולהילחם נגד ריח רע! סמכו עלינו, שום דבר לא מרגיש ונראה טוב יותר מפה רענן ונקי!