אימא בת 16 לא יכולה למצוא בייביסיטר אז היא לוקחת את הבן שלה לנשף הסיום והאורחים בהלם

מליסה מק׳קייב היא רק נערה, ונהנית מכל הדברים שנערות אחרות מעיר הולדתה, בירקנהד שבאנגליה, נהנות. אבל דבר אחד בהחלט מפריד בינה ובין החברים שלה: בנה, ארתור.

השניים בלטו לאחרונה כשמליסה החליטה שאף נער לא יהיה דייט טוב יותר מאשר בנה הצעיר – ולקחה אותו לנשף הסיום המיוחד שלה.


הנערה בת 16 לא הצליחה למצוא בייביסיטר לבנה בן השנתיים באותו היום, לכן החלה להתכונן במקום: היא הזמינה לו חליפה קטנה ואפורה, והם יצאו ליהנות מאירוע מיוחד כאימא ובן.

האושר שבאימהות


עבור נשים רבות, האימהות מגיעה לאחר רצון עז לקחת חלק באחד המעשים הבלתי אנוכיים שהקיום מציע. עבור כל האימהות, אין ספק המסע הזה ממלא באתגרים, הצלחות, ואהבה אינסופית.

האושר שבאימהות הוא משהו שנשים רבות מחפשות ומקוות לחוות אהבה יוצאת דופן ולהעניקה לילדם. בין אם מדובר ברגעים מאושרים או אתגרים קשים בעת גידול הילד, אהבת אם לא דומה לשום דבר אחר: היא נצחית וטהורה.

זו הסיבה מדוע אומרים שלילדים יש קשר מיוחד עם אימם. הקשר הזה מתחיל להיווצר בשלב מוקדם ומתגבר עם השנים. ולכל ילד מגיעה אהבת אם, מסירות והגנה – לא משנה מהן הנסיבות, ולא חשוב גילו של הילד – או ההורה.

חרף גילה הצעיר, נראה שמליסה מבינה ומקבלת את זה לחלוטין.

המסע שלה הוא בהחלט בלתי צפוי, אבל היא קיבלה את בנה בזרועות מושטות.


מסע בלתי צפוי

בערך לפני שנתיים, באמצע אחד הסגרים של המגיפה, מליסה גילתה שהיא בהיריון. היא הייתה אז רק בת 14.

הדברים היו, באופן טבעי, בלתי פשוטים. בנוסף לשוק האישי שלה, הבינה שעליה להתמודד עם הערות שליליות על היותה בהיריון בגיל כה מוקדם.

אך הנערה האמיצה בת ה-14 החליטה שהיא לא תניח לכל המנידים בראשם לפגוע בה, והחליטה להמשיך בהיריון. היא קיוותה, בין שאר דברים אחרים, לעזור ולנפץ את הסטיגמה שיש על אימהות צעירות והרגישה מוכנות להתמודד עם אינספור האתגרים שייקרו בדרכה.

עד קיומו של הנשף, מליסה הייתה מוכנה להראות לכולם, במיוחד לאלו שהטילו בה ספק, שהיא יכולה לתעדף את בנה, לא משנה איפה, מדוע – וכיצד.

לידתו של מלאך

בנובמבר 2020, מליסה הביאה לעולם את בנה הקטן. היא הייתה אז בת 15, ודי לבדה.

״אבא שלי לא באמת מעורב אז הייתי צריכה לעשות הכלב לבדי, עם תמיכתו של אחי וגיסתי״, היא אומרת.

התלמידה לשעבר בבית הספר התיכון רידג׳וויי מצאה עצמה מושא להערות שליליות וביקורת מאנשים בני גילה אך גם מבוגרים, כך לפי עיתון ה-Mirror. באופן תכוף, נאמר לה שהיא הורבת את חייה ושעליה ליהנות מאורח חיים שונה בגילה.

כשהייתה יוצאת עם ארתור, אנשים רבים התבלבלו וחשבו שהוא אחיה הצעיר. כשתיקנה אותם, הם הגיבו בצורה שונה לחלוטין.

״אנשים רבים חושבים שהוא אחי הקטן וכשאני מספרת להם שהוא שלי הגישה שלהם משתנה לחלוטין״, היא אומרת. ״אנשים מבוגרים במיוחד חושבים שזה מגעיל כי לפיהם, צריך קודם להינשא ואז להביא ילדים״.

אך חרף הביקורת והשיפוטיות, האישה הנועזת נותרה איתנה ואחראית ככל שאימא יכולה להיות.

״אניגאה בעצמי בגלל שכשגיליתי שאני בהיריון, חשבתי שכלו כל הקיצים״, היא אומרת. ״חשבתי שלא אוכל לשוב ללימודים אך כשחשבתי על זה הבנתי שישנם דרכים לעשות זאת״.

ואכן, כנגד כל הסיכויים, השלימה הנערה בת ה-16 את מבחני הבגרות שלה ומתכוננת כעת לקולג׳, שם תלמד רווחה ועבודה סוציאלית בקרוב.

בינתיים, היא משתפת בתמונות מחיי היומיום שלה עם ארתור ברשתות החברתיות, יש לה ערוץ טיקטוק פופולרי, שם היא מראה את הקשר המופלא עם בנה והאתגרים הכרוכים באימהות צעירה.

דייט בלתי נשכח

עבור מליסה, ארתור הוא ׳הברכה שלה׳ וה׳החבר הכי טוב׳. לכן כשהגיף זמן הנשף, האם הצעירה אפילו לא חשבה על זה, וכמה גורמים הניעו אותה להחליט ולקחת את ארתור כדייט.

״כשהנשף הגיע, איש לא יכול היה לטפל בו ורציתי שהוא יהיה חלק מהנשף שלי״, היא אומרת. ״הזמנתי לו חליפה ולקחתי אותו איתי״.

ב-30 ביוני, 2022, האם היפהפיה ובנה הגיעו בגאווה למלון וספה של ת׳ורנתון שם נערך הנשף. מיותר לומר, שארתור הקטן נראה נפלא בחליפה שלו והיה האורח החמוד ביותר באירוע.

מליסה וארתור עשו חיים משוגעים.

״זה באמת היה כל כך חמוד שהוא היה לצדי ושהצטלמנו, כי אין לנו באמת תמונות מעודכנות יחד״, היא אומרת. ״הוא אהב את זה, במיוחד את כל החטיפים!״

הצוות המקסים הזה קיבל כמות בלתי תיאמן של תמיכה ומחמאות.

לדבריה של מליסה, גם זרים מוחלטים ניגשו אליה וציינו כמה הם מתוקים ביחד.

״זה היה כל כך נחמד כי אנשים שאני בדרך כל לא מדברת איתם באו ואמרו כמה ארתור חמוד ושהם גאים בי״, היא אומרת.

מליסה מציינת כי היא אסירת תודה על תמיכת מנהל בית הספר, המורים והחונכת הקודמת שלה, שעזרו לה לנווט בעד הרגעים הקשים בשנים האחרונות.

״לא יכולתי לבקש תמיכה טובה יותר מהמורים שלי בבית הספר״, היא אומרת. ״המנהל שלי והחונכת במיוחד, תמכו לאורך כל הדרך. אלו האנשים שעזרו לי לעבור את הרגעים הקשים בדרך להיות אימא״.

מילות עידוד

מאז שהשתתפה בנשף הסיון עם בנה המתוק, ערוצי הרשתות החברתיות של מליסה מתפוצצות במילות עידוד.

סרטון טיקטוק שפרסמה עם התגית ״כולן הולכות לנשף עם החבר שלהן בזמן שאני הולכת עם האושר הגדול ביותר שלי״, סרטון שצבר יותר מ-1.6 מיליון צפיות, 231000 לייקים, ו-2150 תגובות.

האם הצעירה קיבלה המון אהבה ותשבחוחות, כמו:

״אוי אלוהים את האימא הכי טובה והאישה הכי יפה שהיה לי העונג לראות והאישה ברת המזל ביותר בעולם״

מישהו אחר הגיב: ״הדייט החמוד ביותר״

אדם נוסף אמר: ״לא הייתי מוכן לזה, זה גרם לי לבכות. את נראית מהממת, וגם הבחור הקטן״.

״זה הדבר הכי חמוד בעולם. הוא נראה כל כך גאה בחליפה הקטנה שלו״, כתבה מישהי.

מעלה והלאה

חרף שלל התגובות השליליות שקיבלה מליסה מאז הפכה לאם צעירה, היא מחזיקה מעמד. תודה לאל, היא מוקפת בסוללת תמיכה איתנה: אחיה וגיסתה. הערכתה כלפיהם היא בלתי נלאית:

״אח שלי וגיסתי שמרו על ארתור בלילה שלפני הבחינות שלי כדי שאוכל ללמוד. לא הייתי עושה זאת ללא תמיכתם״.

לדבריה של בת ה-16, לב הזהב של בנה עוזר לה רבות.

״ארתור הוא באמת ילד אדיב ומתוק״, היא אומרת. ״הוא אוהב את כולם סביבו והוא מפונק״.

חרף הנסיבות, נראה שארתור הקטן הוא בר מזל על שיש לו אימא, אשר חרף גילה הצעיר, מראה אהבת אמת ויכולות אימהות אמיתיים לבנה.

איזו אישה צעירה ואמיצה! אנחנו באמת מקווים שהצוות הזה ימשיך לטפח את אהבתו בשנים הבאות. מה דעתכם? האם אתם חושבים שמליסה עשתה את הדבר הנכון כשלקחה את בנה לנשף?

שתפו את המחשבות שלכם איתנו בתיבת התגובות בהמשך!