אימא הופכת לוויראלית בטיקטוק לאחר שנאלצה לשוב לעבודה 12 ימים לאחר שילדה – ומקבלת תמיכה סוחפת

האימהות היא מטלה מאתגרת, והיא גובה מחיר אפילו מהטובות שבאימהות. אף אימא לא צריכה לשוב לעבודתה רק כמה ימים לאחר שילדתה. חופשת לידה היא הכרחית; תינוקות זקוקים לאימא שלהם כדי לגדול ולהתפתח כראוי.

הסיפור שלנו היום הוא אודות רבקה, אישה בת 26 מארצות הברתי. היא צילמה סרטון ושיתפה אותו בטיקטוק, סרטון שובר לב וכן המראה אותה עובדת ולא מסוגלת להיות במחיצת התינוק שלה במחלקה לטיפול נמרץ בגלל האופן בו המערכת עובדת.


אהבת אם, זה בדוק

״נקודת מבט, את חייבת לחזור לעבודה 12 ימים לאחר שילדת תינוק פג בשבוע ה-27, כך שכשהיא משתחררת בסופו של דבר מהיחידה לטיפול נמרץ תוכלו לבלות את מה שנותר מחופשת הלידה הקצרה שלך, במחיצתה״


התינוקת של רבקה, עדן, נולדה טרם זמנה בשבוע ה-27. בגלל לידתה המוקדמת, עדן אושפזה במחלקה לטיפול נמרץ כדי לסייע בהתפתחותה. זה, לכשעצמו, די כדי להקשות על כל אם, אבל הדברים קיבלו תפנית כואבת עוד יותר, כשנאלצה לשוב לעבודתה 12 ימים לאחר שילדה את עדן!


״את מנסה לשאוב חלב כל שלוש שעות בעבודה, אבל אין להם די צוות. אספקת החלב שלך פוחתת 8 שבועות לאחר הלידה. האם בכלל יהיה חלב זמין עבורה כשתגיע הביתה?״

הסרטון שובר הלב הזה מראה באמת את האם המוטרדת, אשר לא יכולה לטפל בתינוק שלה בעודה מנסה לשלם חשבונות.

בסרטון שלה, כותבת רבקה:

״את חוזרת לעבודה 12 ימים לאחר שילדת תינוקת בשבוע ה-27, כך שכשהיא תשתחרר לבסוף מהמחלקה לטיפול נמרץ תוכלי לבלות איתה את מה שנותר מחופשת הלידה הקצרה שלך, במחיצתה.

״את מנסה לשאוב חלב כל שלוש שבועות, אך אין די צוות בעבודה.


״אספקת החלב שלך פוחתת 8 שבועות לאחר הלידה.

״האם בכלל יהיה לה חלב זמין כשתגיע הבית?

״מה עושים הורים אחרים שהתינוק שלהם נמצא בטיפול נמרץ? איך מישהו יכול להרשות לעצמו להישאר בבית במהלך השהות במחלקה לטיפול נמרץ?

״איך מישהו יכול בכלל להתמודד עם האשמה כשעליכם לעבוד ואינכם יכולים להיות עם התינוק?


״מה עושים הורים אחרים בזמן שהתינוק שלהם נמצא במחלקה לטיפול נמרץ? האם מישהי יכולה להרשות לעצמה להישאר בבית בזמן הזה? כיצד מישהו תמודד עם האשמה כשעליכם לעבוד ואינכם יכולים להיות בבית עם התינוק שלכם?״

ניתן להבחין בבירור בטראומה ובעצבות על פניה של רבקה בעודה מנסה לסיים את יום העבודה שלה. התקופה שלאחר הלידה היא קשה גם כך – אפשר לחוות הכל בטווח שבין דיכאון, תפוקת חלב ירודה, ואף גרוע מזה. אך האישה הזו לא מתכוונת לוותר.

האנושיות עודה קיימת, והעזרה הגיעה במהירות

לאחר שהסרטון שלה הפך וויראלי בטיקטוק, והראה את כוחה האמיתי של הרשת החברתית – רבקה קיבלה תמיכה עצומה מכל רחבי העולם. אנשים שאלו אותם אם יוכלו לשלוח כסף לעזרה, זרים, חברים, אנשים שלא פגשו אותה התנדבו להושיט יד לעזרה – תצוגת תכלית של האנושיות בעידן הדיגיטלי.


״כולכם כה אדיבים״

בסרטון שלה, כשהיא נראית יותר רגועה ופחות בלחץ, היא הודתה לכל התומכים מכל הלב:

״כל כך הרבה מכם הראיתם תמיכה, שלחתם יד לעזרה, תרמתם, וזה מטורף בעיני. זו בהחלט איננה אחריותם של אנשים אדיבים כמותכם לקחת על עצמכם משהו שכזה.

ג׳סיקה התאחדה עם עדן שלה


״טיקטוק…בזכותכם, אני לא אאלץ לבחור בין לבלות זמן עם בתי במחלקה לטיפול נמרץ ובין תשלום החשבונות. אני אסירת תודה לעד״

לבסוף, לאחר שעברה תקופה קשה כאם טרייה בפעם הראשונה, ג׳סיקה יכלה לאחוז את התינוקת שלה במחלקה לטיפול נמרץ. היא פרסמה סרטון בו הודתה לכולם על אהבתם ותמיכתם. ניתן לראות כי התינוקת עדן ישנה בעדנה ומשמיעה קולות תינוקיים וחמודים בעוד שאימא מחבקת אותה.

היא כתבה בסרטון:

״טיקטוק…בזכותכם, אני לא אאלץ לבחור בין לבלות זמן עם בתי במחלקה לטיפול נמרץ ובין תשלום החשבונות. אני אסירת תודה לעד״

עדן מגיעה הביתה

לאחר 10 שבועות ארוכים במחלקה לטיפול נמרץ, עדן הגיעה סופסוף הביתה! ג׳סיקה משתפת בעדכונים קבועים בטיקוטק שלה – עליכם לעקוב אחר הצמד הזה פה.

מה דעתכם על מסעה המופלא של האם הצעירה הזו? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!