אימא לתאומים זהים יולדת 13 חודשים מאוחר יותר – זוג תאומות נוסף

ההורים פרנקי ובריטני אלבה מטוקלוסה, אלבמה, היו נרגשים לקראת לידתם של התאומים לוקה ולוי ב-2021.

ששה חודשים מאוחר יותר היא שלחה הודעה לגניקולוג שלה ואמרה, ׳אני חושבת שאני בהריון׳. למרות שנראה כי זה מוקדם מדי לאחר לידת הבנים, ההורים היו נרגשים מאחר וחשבו לעשות ילד נוסף.


במקום, חיכה להם זוג תאומות נוסף! בעוד שפרנקי ובריטני חושפים את החוויה הנפלאה, המורה בת ה-27 הזו הופנתה לאוניברסיטת אלבמה בבירמינגהאם (UAB) לרפואה כדי לבדוק מה שלומם של התאומים.


© Britney Gilbert Alba / Facebook


צילום אולטרה-סאונד נוסף אכן אישר כי מדובר בזוג תאומות נוסף ובעלה הכבאי בן ה-25 נסעו לבדיקה רפואית. כשהטכנאית אישרה כי מדובר בזוג תאומות נוסף, הזוג התפוצץ מצחוק.

בריטני אמרה, ״ואנחנו התחלנו לצחוק כי חשבנו שמדובר בבדיחה. והיא הייתה כזה, ׳לא. לא הייתי מתבדחת על דבר כזה. הנה שתיים׳״ במהרה היא גילתה כי היא בהיריון מבוכן והופנתה שוב לאוניברסיטת אלבמה בבירמינגהאם למעקב אחר התאומים.

לוקה ולווי הם תאומים מסוג monochorionic/diamniotic, תאומים זהים שחולקים שילייה אבל בעלי שק שפיר נפרד. סוג זה של תאומים מתרחש רק 3 או 4 ל-1000 הריונות.


© Britney Gilbert Alba / Facebook

זוג התאומות, שתיהן בנות, היו מסוג monochorionic/monoamniotic – הידועות גם בכינוי תאומות MoMo. ביצית אחת שהופרתה מסתכמת בתאומות מסוג MoMo – תאומות זהות שחולקות שילייה ושק שפיר.

המצב הנדיר הזה משפיע על פחות מ-1% מכלל הלידות בארצות הברית. חיש מהר בריטני פרסמה מידע בפייסבוק וביקשה את תפילותיהם של אנשים על שלא יהיו בעיות בהריון.



© Britney Gilbert Alba / Facebook

דוקטור רייצ׳ל סינקי, פרופסורית באוניברסיטה לרפואה אלבמה בבירמניגהאם, אמרה, ׳בעוד שתאומים מסוג MoMo הם נדירים, יש להם סיכון לסיבוכים בקרב העוברים. הם חולקים הכל פרט לחבל הטבור, אשר יכול בקלות להיכרך סביב שק שפיר אחד. למרבה הצער, ישנו גם סיכוי גבוה ללידת עובר מת בקרב תאומים מסוג זה״

כשהייתה בשבוע ה-25 בהריון עם התאומות, בריטני הובהלה ליחידת המיילדות של האוניברסיטה. היא נשארה שם במשך 50 ימים.


© Britney Gilbert Alba / Facebook

היא משתפת, ״זה היה מורט עצבים לחשוב על המסע שממתין לי ועל כך שאהיה רחוקה מבניי במשך כמה שבועות. אבל ידעתי שיש לי קהילה נפלאה ושאני בידיים טובות, וזה הרגיע את דאגותיי״.

בריטני ילדה בבטחה את לידיה ולינלי אלבה ב-25 באוקטובר, 2022, בשבוע ה-32. התאומות נשארו חושב להשגחה באוניברסיטה.

הן שוחררו שבועיים לפני התאריך בו היו אמורות להיוולד, ב-7 בדצמבר, ממש לפני החגים.

בית משפחת אלבה נרגש לקראת התאומות, שגם הן נולדו ללא עזרי פוריות חיצוניים.


© University of Alabama at Birmingham / Youtube

בריטני משתפת, ״לפני זה היינו כזה, ׳איך אנחנו הולכים לגדל שתי תינוקות׳, וכעת זה כאילו, ׳שתי תינוקות, זה כלום׳. זה נשמע כמו עבודה קשה אבל אנחנו אוהבים את זה. זה הפך לשגרה החדשה שלנו וזה טוב״

אנשים נוטים להתלחשש ולהתלהב כשבני משפחת אלבה יוצאים החוצה, אבל להם לא אכפת. בריטני מספרת, ״אנשים בוהים בנו כשאנחנו בפומבי. התרגלתי שהיו עוצרים אותי רק עם לוקה ולוי – אתם יודעים, אנשים שואלים, ׳הם תאומים?׳ כעת זה קרקס שלם. כולם רוצים להעיף מבט!״

ההורים מודים שתאומים – 2 זוגות כאלה – זו חוויה קסומה של ממש. ״כן, הם סופר חמודים אבל יש ביניהם גם קשר יוצא דופן״, אומרת בריטני.


© University of Alabama at Birmingham / Youtube

היא שמה לב שלוקה ולוי זה עתה ישנים לילה שלם לאחר שהחלו לחלוק מיטה. ״לינלי ולידיה שלוות כשהן מחזיקות ידיים או נוגעות זו בזו״, היא מוסיפה.

בריטני נזכרת בהיריון המסוכן שלה, ואומרת, ״הם היו בודקים את קצב הלב שלהן כמה פעמים ביום ובכל פעם שהן היו בודקות, נשימתי הייתה נעצרת, וממתינה לשמוע 2 פעימות לב. זה היה מפחיד מאוד – אבל הייתי בידיים טובות״.


© University of Alabama at Birmingham / Youtube

תאומות מסוג MoMO נולדות תמיד בניתוח קיסרי בשל הסיכון לליפוף של חבל הטבור והנערות הללו יולדו ע״י הצוות הנפלא של מחלקת הנשים והפעוטות של אוניברסיטת אלבמה בבירמינגהאם. בריטני מוסיפה, ״אתם יודעים, זה מצחיק, אבל לא פחדתי. אני זוכרת שחשבתי לעצמי, ׳אוקי! סיבוב שני׳״

עם לינלי ולידיה, בריטני ופרנקי מרגישים כעת כי המשפחה שלהם מושלמת. ״עכשיו שיש לנו רביעייה, זה מרגיש נכון. אנחנו מרגישים בית״, אומרת האימא הצעירה.

הרביעייה המקסימה הזו נהנית כעת מטיולים בעגלה בת 4 המושבים. צפו בסרטון המגולל את הסיפור שלה בהמשך: