אמא מוחקת את חשבונות המדיה החברתית של בתה הצעירה עם 1.7 מיליון עוקבים

כמו כל דבר אחר בחיים, לרשתות החברתיות יש שני צדדים – הטוב והרע. כולנו מכירים את ההשפעות השליליות של הרשתות החברתיות. בגלל מהצצה חודרנית לאחרים ולאורח החיים שלהם, אנחנו חשים חוסר ביטחון לגבי חיינו שלנו. אנחנו מרגישים ׳לא טובים מספיק׳ כדי להיות מאושרים או שבעי רצון כמו אנשים אקראיים שמתרברבים בחייהם הטובים.

פרננדה רושה קאנר היא ברזילאית. היא אם למשפיענית בת 14 בשם ולנטינה, אשר בטיקטוק ובאינסטגרם עוקבים אחריה כ-1.7 מיליון עוקבים.


פרננדה מחקה את החשבונות ברשתות החברתיות של בתה לאחר שהבינה כמה זה לא בריא עבור הביטחון העצמי שלה, הגידול וההפתחות שלה כאדם.

בשיחה עם האתר Fantastico, סיפרה פרננדה מדוע עשתה זאת:


״אני חושבת שזה לא בריא גם עבור אנשים מבוגרים, שלא לדבר על בני נוער, לבסס את ההערכה העצמית שלהם על פידבק בקשת. גם ככה קשה להבין מי אתה כשאתה בן 14. כשיש 2 מיליון אנשים שמשקיפים על החיים שלכם וחושבים שהם מכירים אותך, זה אפילו מסוכן יותר. קל מאוד לאבד את עצמך״.

ולנטינה ידועה כנינה ריוס (Nina Rios) ברשתות החברתיות, בעוד שאנשים מסביב לעולם מעניקים לה צפיות ולייקים. לדברי אימה, לא רק שזה לא בריא, זה גם לא נבון להניח לעצמך להיות מושפע מדעתם של אחרים עליך.

פרננדה מוסיפה:

״אני לא רוצה שהיא תפרסם בגדים דליקים מפוליאסטר שמיוצרים בסין. אני לא רוצה שבתי המבריקה תרקוד ריקודים מטומטמים כמו בבון מאולף״.

״זה דור עצוב שעבורו זו נחשבת תהילה״


בשל מעשיה, קיבלה האם ביקורות רבות מאנשים ברשת. אבל היא לא נכנעת ללחץ, ומוסיפה:

״ביליתי שבוע בקריאת הודעות מאנשים שטענו שאני נרקיסיסטית, אנוכית, וששמתי קץ לחלומותיה של בתי, שאני מקנאת בה. קראתי את זה בזמן שהיא ישנה בשלווה ובאושר לצידי, אטומה לרעל שיוצא מהרשת, המשמשת במה לפחדנים״

כשנשאלה מה הייתה תגובתה לגבי מעשיה של אימה, אמרה ולנטינה:

״לא הייתי שמחה. האמת היא שדי כעסתי״

אך לדברי אימה – המעשים היו:

״קיצוניים, כן. הכרחיים, גם כן״

כשנשאלה האם ולנטינה תשוב לנהל אורח חיים של משפיענית ותיצור חשבונות נוספים במדיה החברתית, היא אמרה:

״בזה הרגע, אני לא רוצה לעשות זאת. זה עומד בדרכי ורק מחמיר את המצב שלי״

מקור: Fantastico

מה דעתכם על זה? האם פרננדה עשתה את הדבר הנכון או לא? בואו נדבר על זה בתיבת התגובות בהמשך!