אימא מורחת משחה על בנה התינוק, וזמן קצר לאחר מכן – הוא נפטר. אמהות, היזהרו!

תכשיר בשם VapoRub מבית Vicks הוא משחה שנועדה לטיפול בחום; אף סתום, התקררות – יש למרוח את המשחה על המפרקים והשרירים לכאבים קלים ומחלות רבות אחרות. זהו אחד התרופות (ללא מרשם) הנמכרות ביותר.

במאמר של היום נביא בפניכם סיפור אחד שיגרום לכם לפקפק ביעילותו, והוא פונה במיוחד להורים לילדים קטנים אשר משתמשים ב-VapoRub של Vicks, כי התוצאות עשויות להיות קטלניות.
אימא אחת ממקסיקו מספרת על הטרגדיה שלה, ועל כוונתה לזהיר הורים אחרים כדי למנוע ממישהו אחר לעבור את הגיהינום שהיא עוברת: מות תינוקה בן השנתיים.


היא שבה מהעבודה ונכנסה לחדרו של בנה התינוק. היא התקרבה כדי לנשק את בנה והרגישה שהוא קודח מחום. היא הניחה שמדובר בהתקררות רגילה ובמקום לבקר אצל הרופא, החליטה להשתמש בתרופה שהייתה זמינה לה בביתה כדי להקל על סבלו.

היא מרחה VapoRub של Vicks על חזהו, גבו ואפו כדי לעזור לו לנשום ביתר קלות. לאחר מכן, היא כיסתה אותו ושכבה לצד בנה. היא הייתה עייפה מאוד ונרדמה. כשהתעוררה שעות לאחר מכן, הבחינה שבנה לא נושם. היא לקחה אותו מידע לבית החולים כדי להציל את חייו. למרבה הצער, זה היה מאוחר מדי – התינוק כבר היה מת.


לדבריו של מומחה רפואי, הילד נפטר כתוצאה מזיהום בצינורית הנשימה, שנגרם בגלל הקַמְפוֹר (הוא תרכובת אורגנית, דמוית שעווה, דליקה, מוצקה בטמפרטורת החדר, בצבע לבן או שקוף, ובעלת ריח חזק) שנמצא במשחה המפורסמת.

האימא לא יכולה הייתה לדמיין שהשימוש בתרופה הביתית עשוי להיות קטלני. היא רצתה לעזור לבנה לנשום, אך המשחה עשתה את ההיפך המוחלט.

למעשה, VapoRub היא משחה יעילה לטיפול במבוגרים, אבל בכל הנוגע לתינוקות מתחת לגיל שנתיים, המשחה מגבירה את הגודש על קנה הנשימה וחוסמת את האוויר.

על גב האריזה ישנה אזהרה האוסרת על שימוש במכשיר מתחת לגיל 3.

לצערנו, האימא המקסיקנית לא קראה את האזהרה על גב התווית.

בלי קשר לעובדה שניתן להשתמש בתרופות ביתיות לטיפול במחלות שונות, הסיפור הזה אמור לשמש אזהרה ולהסב את תשומת לבכם לעובדה הזו: בכל הנוגע לילדים, אתם חייבים לקרוא את האזהרות על גב התווית ולפנות לייעוץ אצל רופא או רוקח טרם השימוש, בכל הנוגע לתרופות ללא מרשם.