אימא צעירה אומרת שהיא מעדיפה לעבוד מאשר לשבת בבית עם ילדיה, ומציתה דיון סוער ברשת

בשנים האחרונות, דיונים מקוונים לא שככו בנוגע לשאלה מה יותר קשה עבור אישה: להישאר בבית עם ילדיה או לצאת לבוד. שרה טורסן תרמה גם היא לדיון הזה. האישה הצעירה פרסמה סרטון בטיקטוק בו היא מסבירה מדוע היא מחשיבה את הזמן שהיא מבלה במשרד כזמן של רגיעה אמיתית בהשוואה לימים בהם היא נשארת בבית עם הקטנים. הפוסט שלה צבר תגובות רבות.

שרה טורסן מעדיפה ללכת לעבוד מאשר להישאר עם הילדים בבית

© imperfectalignment / TikTok © imperfectalignment / TikTok


שרה חיה במלבורן, אוסטרליה, עם בעלה ושני ילדיהם. בימי שני, היא נשארת בבית עם הקטנים, ובשאר ימי השבוע, היא יוצאת לעבוד. מאחר והייתה לה ההזדמנות להשוות בין שתי האפשרויות, היא החליטה לשתף במחשבותיה בטיקטוק. טורסן גם שאלה את הגולשים מי לדעתם זקוק לשינה הגונה: אלו שנשארים בבית או אלו שעובדים במשרד.


© imperfectalignment / TikTok


עבור שרה, הימים במשרד הם פינוק אמיתי. בעוד שטורסן נוסעת לעבודה וממנה, היא מאזינה למוזיקה והפודקאסט האהובים עליה. במהלך ההפסקות, היא יכולה לקחת כוס קפה ופשוט לטייל בעיר. שרה נהנית לפטפט עם עמיתיה לעבודה, לדבר על נושאים רצינים ׳של מבוגרים׳, ומרגישה שחלקים מהמוח שלה שהיו רדומים במשך זמן רב, מתעוררים לחיים.

עד סוף היום, שרה מתגעגעת דיו לקטנטנים שלה ומצפה לרגע בו תשוב לביתה. והילדים שמחים לראות כי אימם מרוצה. אם ניתנת ההזדמנות, טורסן הייתה הולכת לעבודה בכל יום.


© imperfectalignment / TikTok © imperfectalignment / TikTok

מצד שני, בימים בהם היא נשארת בבית, החל מהבוקר המוקדם ועד הלילה, שרה נאלצת להתמודד עם ויכוחים וסקנדלים חברי כל היגיון. היא מבלה את היום כולו בריצה כמו סנאי על גלגל, ואין לה זמן לטפל בעצמה. למעשה, טורסן לא יכולה אפילו לשבת לרגע, ורק לעתים נדירות היא נהנית מספל קפה חם. כל זמנה והאנרגיה שלה מתועלים לבידור הילדות שלה.


© imperfectalignment / TikTok

שרה אמרה, ״צועקים עליך כדי לקבל דברים, והכל סובב סביב מה שצריך לעשות למען אחרים״. בימים כאלה, שרה מתגעגעת לאינטראקציה אנושית. היא בטוחה שהורים אחרים שנשארים בבית היו נותנים הכל כדי לשבת ברכב במשך 45 דקות ולהאזין לרדיו.


אנשים רבים ברשת תומכים בה

© imperfectalignment / TikTok © imperfectalignment / TikTok

הסרטון הפך לוויראלי במהירות, וצבר יותר מ-85,000 צפיות ותגובות רבות. גולשים מסוימים הסכימו עם שרה. מישהי ציינה כי שעבודה עבורה היא כמו חופשה בתשלום מהישיבה בבית בחיק ילדיה. אם אחרת כתבה שהיא עובדת כשף, כך שבבית, היא עושה פחות או יותר את אותו הדבר שהיא עושה בעבודה. רק שהיא לא מקבלת על זה תשלום, והיא צריכה להשגיח על ילדיה ללא הרף.

אנשים אחרים ציינו כי הם היו פשוט משתגעים אילו היו צריכים לבלות ימים שלמים בפנים עם ילדיהם האהובים. ומישהי הוסיפה, ״אני אימא שנשארת בבית ומטפלת בילדיי מ-2020 וזה פשוט הרג אותי, אני כבר לא זוכרת איך לתקשר עם מבוגרים אחרים״.

אחרים בטוחים ששרה טועה

© imperfectalignment / TikTok

שרה עצמה הודתה כי הכל תלוי במה שההורה עושה למחייתו. לכן, זה לא מפתיע שיש אנשים שלא מסכימים איתה. אם אחת ציינה כי היא גידלה את ילדיה במשך 8 שנים ולא רצתה לחזור לעבודה. במיוחד מאחר והיא יכולה לעשות מה שהיא רוצה בבית.

אישה אחרת אמרה כי היא עובדת בסיעוד, לכן טיפול בילדים נראה לה כמו עבודה קלה. מורה אחת הסכימה איתה. ואם לחמישה ציינה שמטלות הבית אינן דומות כלל וכלל לעבודה רגילה.

ישנן עליות ומורדות בתפקידה של האם, שנשארת בבית

© imperfectalignment / TikTok

בשנים האחרונות, יותר ויותר הורים מעדיפים לעזוב את העבודות שלהם כדי לטפל בילדים. וזוהי בחירה שנעשית לא רק ע״י נשים אלא גם ע״י גברים. לרוב, מבוגרים משוכנעים שזה רק יתגמל את ילדיהם. מחקרים ציינו כי הימצאותו של הורה אחד לפחות מעלה את ההישגים הלימודיים בקרב ילדים בגיל בית ספר יסודי. בנוסף, ילדים כאלה אובחנו כבעלי רמות חרדה נמוכות יותר בהשוואה לעמיתיהם בגן הילדים.


© imperfectalignment / TikTok © imperfectalignment / TikTok

בו בעת, אימהות ואבות רבים שהחליטו להישאר בבית מסיבה זו או אחרת, סובלים מחרדה ודיכאון. כפי שנראה מחקר, גם אימהות שנשארות בבית וגם כאלה שיוצאות לעבוד לא זוכות להערכה ראויה וחוות לחץ מהחברה, שמבקר את הבחירות שלהן.

כתוצאה מכך, שתי הקבוצות עשויות להרגיש בדידות וריחוק חברתי. זו הסיבה מדוע, כך לדעת מומחים, נשים וגברים עובדים וגם כאלה שנשארים בבית צריכים למצוא את האיזון בין חיי המשפחה והקריירה, וגם לא לשכוח את הצרכים שלהם.