אימא שואלת האם היא שוגה בתמיכתה בנישואין של בתה הצעירה לארוס לשעבר של בתה הבכורה

אימא פרסמה לאחרונה אודות סיטואציה משונה מאוד ב-Reddit. בתה הצעירה נישאה לארוס לשעבר של בתה הבכורה והיא סבבה עם זה. היא שאלה את שאלתה ב- AITA (׳האם אני האיש הרע?׳) והסבירה את כל המצב לפרטי פרטים.

הסיפור


האם, תחת שם המשתמשת mommyinthemud, כתבה:

״בתי הצעירה (היילי, בת 28) נשואה לארוס לשעבר (סאם) של בתי הבכורה (ג׳ניפר, בת 30)״.


״ג׳ניפר כועסת עלי בגלל שאני הולכת לחתונה של היילי. היא אומרת שאני ׳מוחלת על התנהגותה הרעה של אחותה כמו תמיד׳, אבל זה ממש לא נכון״.

״כשהחתונה בוטלה וגילינו שזה היה בגלל שסאם והיילי יוצאים, קראתי מיד להיילי וביקשתי ממנה לשקול מחדש את מערכת היחסים הזו. לא רק לטובת אחותה, אלא גם בגלל ש׳אם הוא עשה זאת פעם אחת, הוא יכול לעשות זאת פעמיים׳ ושאינני רוצה שתיפגע. היא הבטיחה לי שזה לא ככה – שהם נועדו זה לזו והם מכירים האחד את השנייה זמן רב, אז פשוט הנחתי לזה״.

״דיברתי עם סאם, גם כן. הוא התנצל על שפגע באחרים, אבל אמר שזה לא יהיה הוגן להינשא לג׳ניפר כשעמוק בלב הוא יודע שהוא מאוהב בהיילי. הם יחד כבר קצת יותר משנה ונראה שהם מאושרים ומאוהבים״.

״בעלי תומך בג׳ניפר. היא נגעל מכל הביפור ולא רוצה שום קשר לזה. בשלב כלשהו הוא הכריז כי לא יתן לסאם את ברכתו או יצעד עם היילי במורד החופה״.

״אני לא אוהבת את מה שקרה לבית שלנו. זהו חג המולד הראשון שאנחנו לא מבלים יחד כמשפחה״

״אני לא אוהבת את המצב יותר מבעלי או ג׳ניפר, אבל הם לא מבינים שההתעלמות מהמציאות לא תגרום לה להיעלם״.


״כשהוא אמר שהוא לא מתכוון לצעוד עם היילי במורד החופה, היא הייתה הרוסה. שאלתי את בעלי האם הוא מוכן לסכן את מערכת היחסים שלו עם היילי בכך שלא יצעד איתה במורד החופה. ג׳ניפר האשימה אותי שאני מנסה להעביר אותו לצד שלי״.

״אמרתי לג׳ניפר שלא מדובר פה בצדדים, אלא ללמוד כיצד למחול. אמרתי לה שחלפה שנה מאז שהיא וסאם נפרדו, והיא מקפצת במרירות ממערכת יחסים אחת לאחרת בגלל שהיא עסוקה בסאם והיילי, ושאם היא לא תלמד לסלוח להם, היא לעולם לא תמצא נחת״.

״היא אמרה שאני לא מבינה שהיילי גנבה בכוונה את סאם ממנה, ושהיא עושה את מאז שהיו ילדות ושלא שמתי לב לכך מעולם. אמרתי לה שהיא הייתה צריכה לומר לי. היא אמר שהיה עלי לשים לב. אמרתי לה שהיא חייבת ללמוד לשחרר מדברים מסוימים בעבר כדי להתקדם קדימה ושאם היליי גנבה את סאם כפי שהיא טוענת, אז היילי עשתה לה טובה״.

״היא לא רצתה לשמוע את זה, אבל זה היה צריך להיאמר. גם הצעתי לה לקיים שיחה משולשת עם היילי, אבל היא סירבה. אז היא הציבה לי אולטימטום. היא אמרה שאם אלך לחתונה פירוש הדבר הוא שהיילי היא הבת החביבה עלי ושהיא לא תדבר איתי לעולם״.

״אמרתי לה שאני הולכת לחתונה, בדיוק כפי שהייתי הולכת לחתונה שלה אילו המצב היה הפוך. היא אמרה בסדר וניתקה. מאוחר יותר, בעלי התקשר אלי מהעבודה ואמר שהיא התקשרה אליו בוכה״

לאחר שקיבה אינספור תגובות על הפוסט שלה, היא עדכנה אותו עם כמה תשובות לשאלות נפוצות שנשאלו בתגובות.

״אני רוצה להשיב פה על כמה שאלות:״

״שאלה: האם סאם והיילי ניהלו רומן, או שהם התחילו לצאת לאחר שהחתונה בוטלה?״

תשובה: ״אני לא בטוחה. לא ביררתי את הפרטי, ואני לא בטוחה שאני גם רוצה לדעת. ממה שנאמר לי, סאם ניגש לג׳ניפר ואמר לה שהוא לא יכול להינשא לה כי הוא מאוהב בהיילי״.

״שאלה: כששוחחתי עם היילי, מדוע לא אמרתי לה שהיא טועה?״

״תשובה: כי אם היא לא חושבת שהיא טועה בגיל 28, אז דבר לא ישכנע אותה אחרת. כולנו יודע כיצד זה מרגיש להיות מאוהב במישהו שהאנשים היקרים לליבנו לא אוהבים. וכיצד זה התפתח? חרף האזהרות, נאלצנו לחזות בזה עד הסוף ולסבול מההשלכות. בגלל שאהבתי אותה, הזהרתי אותה בכל זאת, אבל היא מקבלת את ההחלטות שלה בעצמה כעת״.

״שאלה: מדוע אני תומכת במערכת היחסים של סאם והיילי חרף הכאב שזה גורם לג׳ניפר?״

״תשובה: אני לא תומכת במערכת היחסים הזו, אני תומכת בהיילי. לא בגלל מה שהיא עשתה, אלא בגלל מי שהיא. זו בתי, ולא משנה כמה אני לא מסכימה איתה או עם מעשיה של ג׳ניפר, אני נושאת את שתיהן בליבי ואהבהב שלי לשתיהן היא נטולת תנאים. תמכתי בג׳ניפר וניחמתי אותה כמיטב יכולתי, ואני אמשיך לעשות זאת עד יומי האחרון, אבל כך גם לגבי היילי״

התגובות

קהילת Reddit שיתפה במהירות כי האם הייתה צריכה לתמוך בבתה הבכורה ולא לאפשר לזה לקרות. לשם הקונטקס, YTA פירושו ׳את הרעה׳. הנה כמה מהתגובות הנבחרות:

tkdwarriorprincess כתבה:

״את האשמה. הבת שלך שוברת את מערכת היחסים של בתך הבכורה באמצעות בגידה ואת תומכת בה על פני בתך הנבגדת??״

״היא הקורבן פה ואת אומרת לה שהם עשו לה טובה ושהיא צריכה להתגבר על זה ולהיות נחמדה?״

״איך את בכלל אימא????״

״נשמע כאילו ההאשמות שלה מוצדקות ואת מעדיפה את בתך הצעירה. אל תהיי מופתעת אם תפסידי אותה לנצח. נשמע כאילו כבר איבדת את הכבוד ואהבה שלה. אני שמחה שלפחות האהבה שם בשבילה״

Old_Sheepherder_630 כתבה:

״את אשמה (כמו כן גם היילי וסאם, אבל מיותר לציין זאת)״

״את רואה בזה בעיה במערכת היחסים הקשורה בסאם וזה לא כך. מדובר בכך שג׳ניפר נבגדה באופן האישי ביותר ע״י אחותה״.

״כאימא את יכולה (וצריכה) לאהוב ולתמוך ביילי כבתך, אבל אין זה אומר למחול על מערכת היחסים. היא צריכה ללמוד שישנן השלכות להתנהגות אכזרית שכזו, התנהגות שתגרום לכך שחתונת החלומות שלה לא תתקבל יפה באופן גורף״.

EmmiCeedee התערבה גם היא:

״את אשמה. בתך הצעריה גנבה את הארוס של בתך הבכורה, ושנה מאוחר יותר, היא עומדת להינשא לו״.

״היא ידעה שזה ישבור את ליבה של אחותה. אני מצטערת אבל לא משנה מה אני מרגישה כלפי מישהו אין מצב שאבגוד באחותי. לא אבגוד בחברה, שלא לדבר על משפחה״

״הבת שלך, יכולה לכעוס כמה שהיא רוצה על כך שאביה לא יצעד איתה במורד החופה. אם לדבר בכנות, היא צריכה לסבול את ההשלכות. כועסת? אוי ואבוי. היא אשמה בכך וזה רק קמצוץ מהכאב שחשה אחותה״.

״את מתעדפת את בתך הצעירה בכך שאת הולכת לחתונה שלה. בתך הבכורה לא עשתה דבר שגוי, פרט לכך שנבגדה ע״י שני אנשים שלא ראויים לגיבוי שלה״.

״אם גבר היה עושה זאת לבתי, הייתי מתנערת ממנו לחלוטין. שלא לדבר על תמיכה בנישואין לבתי הבכורה״.

הפוסט הזה צבר יותר מ-2100 תגובות, תוכלו לקרוא אותם בשרשור ה-Reddit הזה.