אימהות יחידניות שהן חברות טובות עוברות לגור יחד כדי לגדל את ילדיהן כיחידה אחת ומוצאות אושר

לפי הסטטיסטיקה, ב-2018, היו 15 מיליון ילדים בארצות הברית לבדה שחיים רק עם אימם. שלא במפתיע, יותר ויותר אימהות חד הוריות החליטו לאחרונה להצטוות. ישנו אפילו אתר ייעודי, בו ניתן למצוא מישהי איתה ניתן לחלוק בעול הכלכלי ובנושאי גידול הילדים. אבל לא כולם משתמשים באתרי אינטרנט; לפעמים אפילו חברה טובה וותיקה יכולה להפוך לפרטנרית חדשה. סיפורן של 2 נשים מניו זילנד מאשר זאת.


© samanthaleighbestt / Instagram


לורן רובינסון וסמנתה׳ בסט

סמנת׳ה ולורן נפגשו דרך האינסטגרם ב-2018 וכך התחילה החברות ביניהן. אבל לנשים לא היה מושג ששלוש שנים מאוחר יותר, מערכת היחסים שלהן תגיע לרמה אחרת לגמרי.© samanthaleighbestt / Instagram

הכל החל באפריל 2021, כשסמנת׳ה נפרדה מהפרטנר שלה עימו חיה וגידלה את בנה במשך 5 שנים בניו פליימות׳, ניו זילנד. בהיותה אם חד הורית לילד קטן, בסט החליטה לעבור לאוקלנד בחיפושה אחר עבודה.

אבל סמנת׳ה ידעה שהחיים בעיר חדשה לא יהיו פשוטים. ״זה היה קשה עבורי ועבר קאלין לחיות בעצמנו ובנוחות. אוקלנד מאוד יקרה, וזה היה די בודד ומפחיד״, היא משחזרת.

© lauryn_robinson / Instagram

בדיוק אז שלחה סמנת׳ה הודעה לחברתה לורן רובינסון, שגידלה גם היא את בתה הצעירה, היידן, לבדה. לורן הציעה לסמנת׳ה שיעברו לגור יחד, כדי שיוכלו לחיות כמשפחה ולא לבזבז כסף רב על מזון ושכר דירה.

בסט הסכימה מיד ולא התחרטה על ההחלטה אף לא מעט: ״זה הרבה יותר קל לחיות עם לורן. הצלחנו לחלק ביניו את הנטל הכלכלי ואנחנו יכולות לעזור זו לזו עם הילדים, אם אחת מאיתנו עסוקה האחרת יכולה לאסוף את הילדים מבית הספר. אם אחת מאיתנו צריכה לצאת, השנייה יכולה להשגיח על הילדים בבית״.


© samanthaleighbestt / Instagram

הנשים חולקות את מטלות משק הבית ואפילו הקימו חשבון בנק משותף כדי להקל על יהן בתשלומים עבור שכר הדירה והמצרכים. וכמובן, הן עוזרות זו לזו לגדל את ילדיהן.

סמנת׳ה, בת 24, ולורן, בת 26, למדו מניסיון שזה קל יותר לגדל יחד את הילדים, במיוחד אם סגנון ההורות שלהן דומה. לדבריה של לורן, ישנן פעמים במשפחה שלהן בהן בתה מתנהגת בשובבות ולא מקשיבה לאימה, אבל סמנת׳ה מצליחה להשתלט על המצב.

הילדים שלהן הפכו במהרה לחברים, למרות שלפעמים הם רבים ממש כמו אח ואחות.


© samanthaleighbestt / Instagram

לאחר שעברו לגור יחד, החברות של סמנת׳ה ולורן התחזקה מאוד, וכעת הן משפחה של ממש. ״אין לי חבר, יש לי את לורן. היא תומכת בי בזמן ההחלטות המטורפות של החיים. גורמת לי להרגיש נאהבת ורצויה. מתייחסת אלי כמו הבן שלה״, משתפת סמנת׳ה בטיקטוק.

אבל, כמובן, האם החד הורית מבינה שאם אחת מהן תמצא פרטנר קבוע, האחרת תעזוב אבל תתגורר בשכונה.

מה אתם חושבים על הרעיון של מגורים משותפים עם חברים וגידול הילדים במשותף?