אישה אמיצה סופגת כוויות חמורות לאחר שרצה הלוך ושוב לתוך ביתה הבוער כדי להציל את ילדיה

אימהות הן גיבורות בעיני ילדיהן, והאימא הזו ל-4 ממישיגן הוכיחה שהיא אכן כזו לאחר שהצילה את ילדיה מבית בוער.

מיקלה ויש ספגה כוויות מדרגה שנייה ושלישית ב-60% מחלקי גופה לאחר שחילצה את ארבעת ילדיה בגילאים 4, 6, 12, ו-9 חודשים, משריפה שפרצה בבית המשפחה ב-1 לפנות בוקר ב-26 באוקטובר.


לדברי מפקד שירותי הכיבוי וההצלה של אזור צ׳לסי, סקוט באסאר, ויש קיבלה טיפול עבור פציעותיה ביחידה לטיפול בכוויות של בית החולים מישיגן באן הארבור.

״היא גיבורה אמיתית על שהצילה את ילדיה״, הוא אמר.


הכבאים קיבלו קריאה להגיע לביתה של ויש לאחר דיווח על אש שאחזה במקום. כוחות הכיבוי של מחוז דקסטר היו הראשונים להגיע לזירה כשראו את ויש מוציאה ילד מביתה לפני ששבה חזרה להציל את השאר.

רק היא ובנה בן ה-6, טורין, נפגעו בשריפה ועדיין מקבלות טיפול רפואי. הילד סובל מפגיעות חמורות בידיו ובזרועותיו. האם וילדה עוברים ניתוחים לשחזור העור.

למרבה המזל, ויש לא סובל מבעיות נוירולוגיות או נזק לעין, אבל היא יכולה להישאר בבית החולים במשך 8 חודשים. משפחתה איבדה אף הכל בשריפה, אשר נותרה תחת חקירה.

אימה של ויש, סוזאן סאטון, אומרת שהיא לא ציפתה לפחות מזה מבתה.


© YouTube


״היא תמיד הייתה נועזת, ונחושה ללא רחם. זה לא מפתיע אותי כלל. כפי שהבנתי, הייתה זו תופת והיא פשוט נקריבה את עצמה עד שמצאה את בנה בן ה-6״, היא אמרה.

״היא אישה מאמינה ומתפללת ואני חושבת שזו האישיות שלה שסייעה לה לעשות זאת והעניקה לה את האומץ והידיעה שזה הולך לעבוד״, היא מוסיפה.

סמל דרק קלינק, כבאי שהגיב לשריפה בבית, אמר שמעשיה של האם החד הורית הזו זה ״מעשה הגבורה הגדול ביותר״ שהוא אי פעם ראה.

״לפעמים, אנשים קוראים לנו גיבורים. ובמקרה הזה, אנחנו ממש לא הגיבורים. למיקלה מגיע כל הקרדיט״, הוא אמר.


© YouTube

בריאנה קלינק, אשתו של הסמל, יצרה קמפיין מימון המונים עבור המשפחה. היא אמרה שהשריפה הזו נגעה מאוד לליבו של בעלה מאחר וכל הילדים הם בגילאים של ילדיהם שלהם.

״בבקשה עזרו לנו להקל על סבלה של מיקלה וארבעת ילדיה היפהפיים, בעודה מחלימה מפציעות שספגה בשריפה״, כתב הקלינק בעמוד הקמפיין.

״התרומות הללו יסייעו לתמוך בילדים, אשר משפחתה של מיקלה מטפלת בהם מסביב לשעון. למיקלה מצפה שהות ארוכה בבית החולים, אך התרומות גם יסייעו לה להתחיל מחדש לאחר שחרורה״.

נכון ל-19 בנובמבר, הדף גייס מעל 270ֿ,000$ בתרומות מתוך היעד שעמד על 275,000$.

ב-13 בנובמבר עודכן הדף, וקלינק כתבה כי ״מיקלה וטורין מראות התקדמות משמעותית״, והניתוחים שיפרו את מצבם.

טורין עבר ליחידה לשיקום ילדים ועובר שעות של טיפולים פיזיים וריפוי בעיסוק מדי יום.

בינתיים, ויש נותקה ממכשירי ההנשמה והיא מתקשרת טוב יותר. יש לה עוד דרך ארוכה אבל היא מראה שיפור משמעותי וכבר יכולה ללכת מעט.


© YouTube

יחידת הכיבוי של אזור צ׳לסי ארגנה אירוע התרמה למען ילדיה של ויש.

אנחנו מאחלים למיקלה ולטורין החלמה מהירה. בבקשה, שתפו את הסיפור הזה כדי לסייע להפיץ את השמועה אודות הצרכים של המשפחה הזו. תוכלו ללמוד עוד אודות הסיפור בסרטון שבהמשך.