אישה מאוגנדה שילדה 44 ילדים חושפת כיצד נראים החיים שלה

לפעמים הורים צעירים לא יודעים כיצד להתמודד עם ילד אחד או שניים. מה לגבי 38 ילדים? לא, זו איננה בדיחה. אישה בת 39 מאוגנדה ילדה 44 ילדים. היא איבדה 6, מה שאומר כי 38 ילדים חיים תחת קורת גג אחת.

צוות האתר שלנו חושב שהאישה הזו היא מדהימה ואנחנו רוצים לשתף אתכם בסיפור החיים שלה.© Kassim Kayira / facebook

קוראים לה מרים נאבאטאנזי, והחיים לא היו שפוטים עבורה. כשהייתה רק בת 13, הוריה מכרו אותה לאדם המבוגר ממנה ב-27 שנים. הם קראו לזה נישואין, אך מרים אפילו לא ידעה מה קורה עד שהגיעה לביתו של האיש. שנה מאוחר יותר היא ילדה את התינוקות הראשונים שלה, תאומים, ובשנה לאחר מכן, שלישייה, ולאחר מכן רביעייה.© Kassim Kayira / facebook

בהיותה רק נערה, מרים גילתה כי נישואיה הם מסע מפרך. ״לבעלי היו ילדים רבים ממערכות יחסים קודמות ואני נאלצתי לטפל בהם בגלל שהאימהות שלהן היו מפוזרות בכל מקום. הוא גם היה אלים והיה מרביץ לי בכל הזדמנות, אפילו אם סתם הצעתי רעיון שלא אהב״, היא אומרת.


© Kassim Kayira / facebook

בנקודה כלשהי כבר היו למרים 23 ילדים, ובדיוק אז החליטה שהיה לה מספיק ושאלה את הרופאים האם ישנו הליך רפואי שלא יאפשר לה להביא יותר ילדים. אך לאחר בדיקה מעמיקה, הרופאים אמרו לה כי ספירת השחלות שלה גבוהה ושכל הליך עשוי לשים את בריאותה בסכנה. מרים ילדה 44 תינוקות בסך הכל, 6 תאומים, 4 שלישיות, ו-3 רביעיות, ורק 2 ילדים נולדו ללא ׳העתק׳. ישנם 6 תינוקות נוספים שנפטרו. מרים אמרה שאין לה חרטות וכי הילדים שלה הם מתנה מן האל.


© Kassim Kayira / facebook

הדבר היחיד שמטריד אותה הוא שהילדים גדלים ללא אבא. בעלה היה נעלם לעתים קרובות למשך חודשים ואפילו שנים, עד שבסופו של דבר, נטש אותם לחלוטין. הוא מעולם לא נטל חלק בגידול הילדים, פרט להענקת השמות וגם זה קרה לעתים בטלפון. הבן הבכור, בן 23, אומר שלא ראה את אביו מאז שהיה בן 13.© Kassim Kayira / facebook

אבל למרים לא היה זמן לרחם על עצמה. היא הקדישה את כל חייה כדי לאהוב ולטפל בילדיה, ולספק להם את כל מה שהם זקוקים לו לעתיד. מזון הוא ההוצאה הגדולה ביותר של המשפחה הענקית הזו, וכל ילד זקוק ל-10 קילו של קמח תירס או קורנפלור, 7 קילו של שעועית, ו-4 קילו של סוכר.


© Kassim Kayira / facebook

כל הילדים שלה מקבלים חינוך. בין זוגות התאומים הראשונים שלה נמנים אחות ואחר שהפך לבנאי מוסמך. ״אני מקווה שהילדים שלי ילכו לבית הספר מאחר ולכולם יש שאיפות גדולות להפוך לרופאים, מורים, ועורכי דין. אני רוצה שהם יגשימו את החלומות שלהם, משהו שאני לא הצלחתי לעשות״, אמרה מרים.

כדי לכסות את ההוצאות שלה, מרים נאלצה ללמוד כישורים רבים. היא אוספת צמחים מקומיים כדי למכור אותם, אופה עוגות, מניחה לבנים, קולעת צמות, מארגנת ומקשטת אירועים שונים, ואפילו מעצבת שיער לכלות. ״אני יודעת שהילדים שלי הם מתנה מאלוהים שאני צריכה לנצור, אז אני מנסה לעשות הכל כדי שיהיו מאושרים״


© Kassim Kayira / facebook

כתב לשעבר ברשת ה-BBC קאסים קאירה שמע על מרים וביקר את משפחתה יוצאת הדופן. בזכותו אנחנו יודעים אודותיה כעת. למרים יש מסר עבור כל ההורים בתרבות שלה: ״הפסיקו למכור את הבנות שלכם לנישואין בטרם עת. הן סובלות המון, והמחסור באהבה הורית היא משהו ממנו אי אפשר להחלים לחלוטין״.


© Kassim Kayira / facebook

״אני אמשיך להילחם כדי לוודא שלילדים שלי תמיד יש אוכל. לעולם לא אנטוש אותם, אפילו אם אאלץ לסבול כדי לשרוד על בסיס יומיומי״, אומרת האם המדהימה הזו. בראיון עם קאסים, נתנה מרים עצות לכל הגברים, ׳אל תשכחו את האחריות שלכם, מאחר ונישואין הם מאמץ משותף לגידול הילדים שלכם׳.


© Kassim Kayira / facebook

החיים עבור האישה הזו היו קשים מאוד ואנחנו מאחלים לה ולכל ילדים לגדול ולהפוך לאנשים נפלאים ובתקווה שיום אחד היא תזכה לשבת במנוחה ולהריח את הפרחים. אין ספק כי היא ראויה לכך.

מה דעתכם על הסיפור הזה? ספרו לנו בתיבת התגובות ושתפו את הכתבה הזו עם כל בני המשפחה והחברים.