אישה עם יותר מ-230 ניני נינים פוגשה את נינת הנינות שלה

אנחנו יוצרים קשרים משפחתיים מהרגע בו אנחנו מגיחים לאוויר העולם והם גם אלו אשר אנחנו סומכים עליהם יותר מכל. בילוי זמן איכות מפתח ויוצר קשרים ומעניק לכולם במשפחה תחושה של ביטחון ושייכות. מערכות היחסים הללו יכולות להחזיק מעמד לדורות, כשהמבוגרים יותר חוזים בילדיהם ובנכדיהם מייסדים משפחה משלהם. ממש כמו הסבתא בסיפור שלנו, שפגשה זה עתה את נינת הנינות שלה.

היא תמיד עשתה מעל ומעבר כדי לגדל את ילדיה

© Gracie Snow Howell / Facebook


מיידל (טיילור) הוקינס היא אישה מקנטקי שחיה כבר זמן רב, ועוד מעט ימלאו לה 99 שנים. כמטריארכית של ממש ל-6 דורות, היא התגברה על מכשולים רבים ואתגרים כדי להקים את המשפחה שניצבת מולה היום.

״סבתא הייתה בת 16 כשנישאה לסבא, ביל״, מספרת נכדתה. ״הוא היה בן 50 ואלמן עם 10 ילדים – אשתו הראשונה נפטרה בזמן שילדה תאומים סיאמיים בבית״. לכן, מיידל הצעירה נאלצה לקבל על עצמה את תפקיד האם בגיל מוקדם מאוד.


בנוסף להיותה אם חורגת ל-10 ילדים, הם הביאו 13 נוספים יחדיו. בעלה נסעה לעתים קרובות למטרות עסקים, ונסיבות החיים שלהם לא היו הכי טובים. מצבה המשפחתי של המשפחה היה רע, ואפילו לא היו להם מים זורמים או דברים בסיסיים אחרים כמו מייבש או מכונת כביסה.


© Gracie Snow Howell / Facebook

היא קיבלה על עצמה את תפקיד עקרת הבית בכל ליבה, וטיפלה ב׳שבט׳ הגדול שלה כורח הנסיבות. כפי שמציינת גרייסי, ׳אני יודעת שהיה לה קשה, אך היא לא התלוננה. היא פשוט המשיכה ביום שלה׳.

חרף המחסור, גרייסי מעולם לא שמעה את אימה רוטנת על כך שאין די מזון או ביגוד. במקום, מיידל תמיד סיפקה לילדיה את הצרכים ואלתרה באמצעות גידול ואחסון רוב המזון של המשפחה.

נכדתה אומרת, ״עם פיות כה רבות להאכיל, סבתא הייתה קמה מוקדם בבוקר, מעמיסה עץ לתנור, יוצאת לאסוף את הביצים, תופסת כמה תרנגולות, וכך הייתה ארוחת הבוקר מוכנה לפני שהילדים הלכו לבית הספר״

משפחתה נפרשת על פני 6 דורות


© Sheryl Blessing

גידול ילדים כה רבים עשוי להיות מאתגר, אבל מיידל הצליחה לבנות דורות רבים אחרים ולצפות בהם גדלים.

לכן, בהתאם אילן היוחסין שיצרה כלתה, ג׳ניס טיילור, למיידל יש כרגע 623 צאצאים. עץ המשפחה הזה מונה 106 נכדים, 222 נינים, 234 ניני נינים, ו-37 ניני ניני נינים.

זה עתה פגשה את נינת הנינות שלה בפעם הראשונה

© Sheryl Blessing

זה אולי נשמע קשה לדחוס 6 דורות של אישה בתמונה אחת, אבל זה בדיוק מה שעשתה קורדליה מיי הוקינס, הידועה בשמה מיידל, כשזכתה לאחוז את נינת הנינות שלה, זאביה דניאל. זה התרחש לאחרונה כשמשפחתה של זאביה ביקרה בבית האבות בו שוהה מיידל יחד עם אימה, דודתה, סבתה, וסבתא רבא שלה.

גרייסי משחזרת, ״פשוט תכננו יום כזה, נפגשנו כולנו, וסבתא ידעה שאנחנו באים. היא הייתה נרגשת. בילינו בחברתה 3 שעות״

היא מספרת כמה מתוק היה המפגש של האישה והילדה, ואמרה, ״התינוקת התרגשה קצת. היא הייתה כזה, ׳תנו לי את התינוקת הזו׳. כאילו, זה בא לה כל כך בטבעיות״.


© Jaisline Wilson / Facebook

הצד הנקבי במשפחה התאסף כדי לתעד את המאורע המיוחד הזה ולהראות את מערכות היחסים החזקות שבנתה מיידל כחלק מהשושלת שלה. ״אני יודעת שזה די נדיר עבור 6 דורות. זה אפילו נדיר יותר כשכולם מאותו המין״, אמרה גרייסי. ״כולנו נשים, כוח נקבי שולט״

עם זאת, למטריארכית הזו ימלאו 99 שנים ב-19 ביולי 2023, ואם הכל הולך כמתוכנן, היא מתכוונת לפגוש את השלישי שלה, הנכד מהדור השישי, הקיץ הזה. ״אם הכל הולך כשורה, והתינוק מרגשי טוב, סבתא מרגישה טוב, כולנו ניפגש שוב ביוני ונצטלם שוב״, הצהירה נכדתה