אישה פוגשת את אביה הביולוגי לאחר 35 שנים – לא היה לה מושג שהוא קיים

אישה צעירה בשם אליסיה, 35, תהתה תמיד כיצד נראה אביה הביולוגי. היא לא דמתה לאיש במשפחה ותמיד חלמה לפגוש אותו יום אחד.

סיפור המפגש של אימה ואביה של אלישיה מחזיר אותנו אחורה. הוא וחבריו טיילו במיקרונזיה, באי גואם, שם הוצבה אימה כחיילת בחייל הים. השניים בילו בנעימים לפני שהוא חזר הביתה לאמריקה. זמן קצר לאחר מכן, היא הבינה שהיא בהריון, אך לא הייתה דרך להשיגו. היא לא ידעה עליו הרבה, אך חרף זאת, היא החליטה ללדת את התינוקת שנשאה ברחמה.


במרוצת השנים, סקרנותה של אלישיה גברה. היא רצתה במאת להכיר את אביה, שעל קיומו לא ידעה. היא אפילו שקלה להירשם לאתר 23andMe, המציע בדיקות DNA למציאת קרובי משפחה אבודים, בדיקות רפואיות בהתאמה אישית ועוד, וזו הייתה התחלה טובה. היא נרשמה ראשית ב-2018, אך לא הופיע מידע לגבי אנשים איתם חלקה DNA. לא היה זה עד פברואר 2020 כשהחליטה לבדוק שוב את האתר. להפתעתה, מצאה אדם עמו חלקה 50% מה-DNA לשה. האם זה יכול להיות אביה אותו רצתה לפגוש במשך שנים?


״ידעתי שעלי לשלוח הודעה, אך גם ידעתי שהאינטראקציה יכולה להיות טובה או רעה. חששתי. פחדתי מדחייה. זו הייתה גלולה מרה לבליעה. מה אם הייתה לו משפחה, או אולי אפילו ילדים. מידע שכזה יכול להחריב משפחות. כתבתי טיוטה להודעה הזו, היא הייתה חייבת להיות מושלמת. שלחתי אותה לכמה חברים שעזרו לי לערוך את ההודעה. שלחתי אותה. חיכיתי. זו הייתה המתנה ארוכה״, משחזרת אלישיה.

״כמעט 24 שעות לאחר מכן, הוא הגיב. הוא הגיב. לא יכולתי להאמין למראה עיניי. כפי שאתם יכולים לדמיין, הוא היה מבולבל ורצה להבין איך זה יכול להיות. ׳הסתתרתי ממש מתחת לאפך׳, הוא אמר. יכולתי להעריך את התגובה שלו. אחרי הכל, אני יודעת עליו במשך שנים והוא גילה עלי רק לפני כמה שבועות. הוא רצה לדעת איפה נולדתי ומי הייתה אימי ואני סייעתי לו לפתור את המסתורין הזה״.

אלישיה הסבירה לו הכל והוא היה נחוש לפגוש אותה כפי שהיא הייתה נרגשת לקראתו. הם דיברו בפייסטיים באופן קבוע לפני שהחליטו סופוסף להיפגש באופן אישי ביולי 2020.

״החוויה הזו הייתה פרועה יותר מכפי שיכולתי לדמיין. המשפחה והקהילה קיבלה את פניי בזרועות פתוחות. במהלך שיחת הטלפון הראשונה שלנו נשאלתי, ׳מה את מצפה מכל זה?׳ והתשובה שלי הייתה אמיתית ככל האפשר. אני באמת רוצה להכיר אותך ואולי לבנות איתך מערכת יחסים, אולי גם עם משפחתך׳. אבל אם זה משהו שאינך מעוניין בו או לא מרגיש איתו בנוח, אני מבינה לחלוטין. אני יודעת כמה רגישות מעורבת בעניין. אני אסירת תודה על שהסכמת לשוחח איתי׳״, מסבירה אלישיה.


״והוא עשה את זה. הוא נתן לי הזדמנות. הוא נתן לי הזדמנות להכיר אותו ופתח את לבו וביתו ואפשר לי להכיר את שאר המשפחה. עבור ההזדמנות הזו, אהיה אסירת תודה לנצח״.

צוות האתר שלנו מברך על ההזדמנות שנתן האב לבתו אותה לא הכיר. אנחנו מקווים שהם יישארו בקשר, וישלימו את כל הפערים.