אישה רווקה בת 40 מחליטה להביא ילד בעצמה, וכעת החיים שלה משתנים לנצח

רופאים טוענים שמדובר בסיכון, להפוך לאימא אחרי גיל 40. אחד הסיכונים בהורות מאוחרת שכזו היא להביא לעולם ילד שחולה בתסמונת דאון. מישל אליזגה היא רווקה מבחירה שהחליטה להרות אחרי גיל 40, וכעת, חרף כל הקשיים, היא חושבת שהבן שלה מת׳יו הוא מתנה שניתנה לה ע״ היקום,.

צוות האתר שלנו לא יכול היה להישאר אדיש אחרי ששמע את סיפורה של מישל, ואנחנו נשמח לגלות עוד אודות המסע שלה להפוך לאימא יחידנית ולגדל את בנה הלוקה בתסמונת דאון בעצמה.


יום הולדת 40 היה רגע הרה גורל בחייה של מישל

© micheleelizaga / Instagram

ההחלטה להפוך לאם חד הורית קרה כהרף עין עבור מישל. בשנה בה מלאו לה 40, היא הרגישה שמשהו אפי עתיד להגיע. אך המחשבה על להביא ילד לעולם לא חלפה בראשה בגלל שהיא עדיין התמקדה בלפגוש מישהו מאחר שלא נישאה לעולם והייתה רווקה מזה תקופה. הייתה זו חברה שהדליקה אותה על הרעיון, ומאז, מישל הפכה אובססיבית ברצונה להפוך לאם.


הדרך לאימהות החלה באתגר

© micheleelizaga / Instagram

ברגע שהחליטה להפוך לאימא, למישל היו שאלות רבות שהסתחררו בראש לגבי האופן בו תעשה זאת. אך היא פשוט המשיכה לנקוט בצעדים הנחוצים ובמהרה עברה הפריה חוץ גופית, בה הסיכויים אינם לטובתה. אך מסתבר שהיה מדובר בהליך פשוט שלקח פחות מ-10 דקות, ואז נשלחה הביתה עם ערכת הריון בה תוכל להשתמש בקרוב.


© micheleelizaga / Instagram


© micheleelizaga / Instagram

במהרה, מישל חבקה בשמחה את בנה, מת׳יו. היא נאלצה לעבור ניתוח קיסרי בהליך חירום והייתה תחת הרדמה כללית, לכן פגשה את בנה 5 שעות לאחר הגיעו לעולם. הרופאים אמרו שלמת׳יו יש תסמונת דאון, ומישל קיבלה את החדשות בצורה חיובית. היא הייתה משוכנעת שמת׳יו נבחר להיות בנה מסיבה כלשהי, ושמגיעה לו האימא הטובה בעולם.

היא חששה מהאופן בו הוריה יגיבו להיריון שלה

© micheleelizaga / Instagram


כשמישל גילתה שהיא בהיריון, האנשים הראשונים עמם רצתה לחלוק את זה היו הוריה. לא היה להם מושג שהיא מנסה להרות, לכן זו עמדה להיות שיחה קשה במיוחד, והיא חששה מתגובתם.
בהתחלה, הם היו בהלם, אבל ברגע שהתרגלו למחשבה שבתם תהיה אם יחידנית, הם שמחו עבורה. ומשם, מישל חשה די ביטחון לספר לאחיותיה ולחבריה הטובים, והתקשרה לבשר לכולם.


© micheleelizaga / Instagram


© micheleelizaga / Instagram

למרבה הצער, מישל איבדה לאחרונה את אביה, והוא היה התומך הגדול ביותר שלה. הוא אהב את מת׳יו אהבת אמת והיה המעריץ הגדול ביותר שלו.

הקשיים בהורות יחידנית לא עוצרות בעד מישל להישאר פעילה

© micheleelizaga / Instagram

כעת מת׳יו בן 5 חודשים. אימו נאלצה לשוב לעבודה במשרה מלאה אחרי שהייתה עם בנה בבית במשך חודש אחד בלבד. אבל היא הודתה שלעולם לא חשה קושי פיזי או מנטלי, וגם לא הייתה תשושה רגשית, אך בו בעת, היא מעולם לא חשה יותר מועצמת ושלמה עם עצמה.


© micheleelizaga / Instagram


© micheleelizaga / Instagram

מישל אוהבת לטייל, אך למרבה הצער לא הצליחה לעשות זאת כל כך הרבה מאז שמת׳יו נולד. אך היא מצליחה להבין לאט כיצד לשלב זאת בחייה בחזרה ורכשה לאחרונה מנשא למת׳יו כדי שיוכל לצאת איתה למסלולים.
מישל מתכננת לנסות שיט בסירת פדלים ברגע שמת׳יו יגדל קצת ויוכל לבלות עם חבירה. האימא הזו מקבלת עזרה עצומה מאחותה הצעירה וזה עוזר לה להישאר פעילה כל הזמן.

למישל יש משהו לומר לכל הנשים

© micheleelizaga / Instagram


© micheleelizaga / Instagram

אחרי שהתגברה על כל העליות והמורדות הכרוכות בהורות יחידנית, למישל יש פילוסופיה משלה לאושר. היא מקשיבה ללב שלה, חיה חיים נטולי חרטות, ונמצאת במערכות יחסים בהן היא מרגישה נאהבת ומקובלת על כל העקרונות בהם היא מאמנה.
כהורה יחידנית, כל הנטל הכלכלי וההחלטות כבדות המשקל נחות על כתפיה, אבל היא לעולם לא חוששת לבקש עזרה מאחרים, בכל הנוגע להשגחה על מת׳יו. היא אוהבת לכתוב ולעתים קרובות משתפת פוסטים באינסטגרם, וזה די תרפויטי עבורה. היא גם מבקשת עצות מאימהות אחרות בכל הנוגע להחלטות גדולות.

האם הייתן שוקלות להפוך להורה יחידני מבחירה? מהם הדברים שהייתם רואים כקשים ביותר בכל הנוגע להורות יחידנית?