אישה שורדת התפרצות הר געש ומשתפת במסע ההחלמה שלה והתמיכה שקיבלה ממיליוני אנשים

סטפני קוראל ברואיט הייתה רק בת 23 כשהטיול המשפחתי שעשתה עם משפחתה לאיים שינה את חייה לנצח. למרות שהיא נותרה עם כוויות קשות ונאלצה להתמודד עם אובדן של 2 בני משפחה אהובים לאחר התפרצות געשית, ברואיט הבינה שייאוש לא בא בחשבון. היא החליטה לשתף במסע ההחלמה מעורר ההשראה שלה עם מיליוני אנשים בעודה מקדמת הכרה בנפגעי כוויות.

ב-2019, סטפני קוראל ברואיט יצאה לטיול שישנ האת חייה ואת חיי משפחתה לנצח

© stephaniecoral96 / Instagram


סטפני קוראל ברואיט, במקור ממלבורן שבאוסטרליה, אחותה, והוריה יוצאו לחופשה משפחתית בניו זילנד. ברואיט, אחותה, ואביה נסעו לאי ווייט, בעוד שאימה נותרה על הסירה. ברואיט נזכרת שמישהו צועק לעבר האנשים ״רוצו!״ לפני שהחלה ההתפרצות. ״זה הרגיש כמו גל, כאילו הוא סוחף אותך״, היא מספרת בראיון.

היא הייתה אחת מ-25 האנשים שחולצו לאחר ההתפרצות הגעשית באי ווייט.

© stephaniecoral96 / Instagram


בזמן ההתפרצות, היו 47 אנשים על האי, ו-22 מתוכם, למרבה הצער, נהרגו. ברואיט, יחד עם קורבנות אחרים, חולצו ע״ מסוק שהוטס ע״י מתנדבים טייסם שסיכנו את חייהם כדי לסייע לשורדים. אחותה, קריסטל, נעדרה, ואביה אמר לטייסים לקחת קודם את בנותיו. הוא נפטר בבית החולים כמה שבועות מאוחר יותר.

היא סבלה מכוויות ב-70% מחלקי גופה, כולל בפניה

© stephaniecoral96 / Instagram

לא רק שהמאורע האיום גבה את חייהם של בני משפחתה האהובים, סטפני קוראל ברואיט נותרה עם כוויות קשות בכל חלקי גופה. היא בילתה חודשים רבים בבית החולים בהחלמה, כולל שבועיים בקומה, נאבקת על חייה, בעודה מתמודדת עם האבל. ״למדתי שהמאבק להישרדות הוא אמיתי…לא ידעתי שיש בי את זה״

ברואיט החליטה לתעד את המסע שלה והחלה לפרסם טיקטוקים אודות החלמתה

© stephaniecoral96 / TikTok

״הי! כיצד המסכה משפיעה על השיער והקרקפת שלך? האם זה מגרד או הופך את השיער שלך למקורזל?״

בעודה עוברת מספר ניתוחים והליכים לטפל בכוויות שלה בדרגה 3, ברואיט החליטה להצטרף לטיקטוק ולפרסם אודות מסע ההחלמה שלה. בסרטונים קצרים, היא משיבה על שאלות שאנשים שואלים אותה אודות ההחלמה שלה, כמו גם עניינים קלילים ויומיומיים שאפשר לשאול ניצולת שריפה. היא צברה במהירות קהל עוקבים רב, שעודדו אותה בזמנים הקשים.


חייב כניצולת שריפה שבו את ליבם של מיליוני אנשים

© stephaniecoral96 / TikTok

״מפיצה כעת ערנות לגבי שורדי שריפות לזכרם של אבי ואחותי״

כשסטפני קוראל סרואיט החלה לתעד את מסע ההחלמה שלה במדיה החברתית, היא לבשה מסכת לחץ שכיסתה את רוב פניה. היא לבשה גם בגדים מיוחדים להגנה על שאר חלקי גופה ולסיוע בייצור רקמות עור חדשות. בטיקטוק שלה, ברואיט משיבה לעתים קרובות על שאלות לגב דברים כמו האם הבדים הדוקים מדי, או האם עורה מגרד כשהיא לובשת אותם.

לאחר חודשיים במסכת לחץ, היא יכלה סופסוף להראות את פניה לעולם

© stephaniecoral96 / Instagram

אחרי 30 חודשים בהם לבשה מסכת לחץ, ברואיט הצליחה סופסוף להסיר אותה ולהראות לתומכיה את פניה. ״אני לא חושבת שאי פעם אהיה שבעת רצון לחלוטין כי אני באמת מתגעגעת למראה הקודם שלי״, היא מדברת בפתיחות על פניה, ומודה שהיא חששה כיצד אנשים ישפטו את הצלקות שלה. אבל העוקבים שלה המשיכו לתמוך בה, והותירו לה הודעות מעודדות רבות אחרי סרטון החשיפה הזה.

היום, סטפני קוראל ברואיט ממשיכה לשתף במסעה ופועלת למען ניצולי שריפות

© stephaniecoral96 / Instagram

למרות שהצליחה לנטוש את בגדי הלחץ שלה, מסע ההחלמה של ברואיט טרם הסתיים, והיא ממשיכה לשתף אותו עם מיליוני אנשים. בו בעת, היא דוברת נלהבת למען זכויותיהם של ניצולי שריפות אחרים, כמו גם קורבנות שאיבדו את חייהם בטרגדיות דומות. ״הלוואי ואבי ואחותי עוד היו בחיים יחד איתי ולראות אותי ברגעים אלה. אני מקווה שהסבתי להם גאווה בזכות האדם שהפכתי להיות בשנים האחרונות. זה כל מה שאני מייחלת לו״.

איזה חלק בסיפור של סטפני קוראל ברואיט העניק לכם השראה יותר מכל? האם שמעתם עליה טרם קריאת הכתבה הזו?