אישה שזכתה בלוטו נותנת יותר ממחצית ההון שלה בשווי 145,000,000$

אישה מאנגליה שזכתה ב-115£ מיליון (145$ מיליון) בהגרלת הלוטו האירופאית ב-2019 אמרה שהיא ׳מכורה׳ לעזרה לזולת, כל כך עד שכבר נתנה יותר ממחצית הונה.

פרנסס קונולי, בת 55, חשפה כי כבר תרמה יותר מתקציב הצדקה השנתי שלה ושל בעלה, פאדי, בן ה-57, עליו הסכימו השנה. עד כה, היא נתנה את סך הכסף הכולל אותו תכננה לתרום עד 2032.© GBN / Youtube

העובדת הסוציאלית והמורה לשעבר הקימו שתי קרנות צדקה, קרן PFC בהארטפול – שם התגורר הזוג במשך 30 שנה – וקרן נוספת על שם אימה המנוחה, קייתלין גרהאם, בצפון אירלנד ממנה הם מגיעים.


לאחרונה, ארגנה פרנסס אירוע התרמה שכלל 250 אורחים שאספו 100,000£ (125,449$) עבור קרן PFC, שתומכת באנשים מבוגרים, בצעירים מקומיים המגישים עזרה סיעודית, ובפליטים.

כשבני הזוג קונולי זכו בלוטו, הם נתנו מיד סכום כסף במזומן לחברים ובני משפחה והשתמשו ברשימה שפרנסס הכינה לפני הזכייה – אשר תמיד האמינה כי תתרחש.


© GBN / Youtube

פרנסס מעריכה כי תרמה £60 מיליון (75,269,100$), כולל לארגוני צדקה, אבל היא לא עוקבת, ומתבדחת כי פאדי ידאג אם יראה את זה.

היא אומרת שעזרה לאחרים, בין אם בצורת מתן כספים או בזמן התנדבות, רומם את רוחם של אנשים במהלך הסגר שנראה היה אז כאילו לא יסתיים לעולם.

״זה נותן לך באז וזה ממכר״, אמרה פרנסס. ״אני מכורה לזה כעת״.


פרנסס תמיד הייתה מעורבת בשירות למען אחרים הרבה לפני זכייתה העצומה בלוטו. היא התנדבה בחברת האמבולנסים של סנט. פאול, ארגון צדקה ׳שמוקדש כדי ללמד ולתרגל עזרה ראשונה בתמיכת מערכת שירותי החירום באנגליה׳, מגיל 9. היא גם הקימה קו חם עבור חולי איידס כשהייתה סטודנטית בבלפסט.


© GBN / Youtube

לבני הזוג קונולי יש 3 בנות – קטרינה, 34, והתאומות נטלי ופיונה, בנות 26. המשפחה אינה מנהלת אורח חיים ראוותני ואין להם עניין בקניית דברים יקרים שלאיש אין שימוש בהם.

עד כה, הרכישה הגדולה ביותר שלהם אחרי הזכייה הייתה בית בן 6 חדרי שינה במחוז דורהאם בגודל של כ-28 דונם. פאדי נוסע ברכב אסטון מרטין מיד שנייה.

פאדי עדיין מנהל את עסק הפלסטיק שלו, בעוד שפרנסס מדישה את זמנה לקרנות, לתמיכה בפליטים, ובקניית טאבלטים לאנשים מבוגרים כדי לחבר אותם עם בני משפחתם באינטרנט.

לאנשים צעירים המגישים שירותי סיעוד יש מקום מיוחד בלבה של פרנסס, ובעזרתן של קרנות ותרומות אישיות, היא הצליחה לרכוש שני קרוואנים לנוחיות אותם עובדים, במידה וירצו לצאת לחופשות.


© GBN / Youtube

פרנסס מודעת לכך שלא תצליח למצוא מענה לעוני בעצמה, והיא הקימה קרנות למען אותן קבוצות להן היא עוזרת.

כשנשאלה מדוע היא נתנה כסף כה רב, ענתה פרנסס: ״אוי, מי צריך את כל הכסף הזה? למה לכם? אני עושה זאת כל חיי״

״אני לא צוחקת, הייתי מיליונרית גם ככה אם הייתי חוסכת את כל הכסף שנתיי במהלך השנים״, היא מוסיפה.

אנשים גם שאלו את פרנסס כיצד היא מתמודד עם זכייה בסכום ענק שכזה, אבל היא אמרה שמעולם לא נאלצה לעשות זאת, כי ׳הכסף לא היה בבנק יומיים׳.

״זה עדיין מוזר, אבל מעולם לא ממש הבנתי כמה כסף יש לי כי זה היה שלנו למשך זמן די קצר״, היא הסבירה.


© GBN / Youtube

הזכייה בלוטו בהחלט שינתה את חייהם, אבל פרננס אומרת שאושר לא משנה את האישיות שלכם. ואם יש לה עצה עבור הזוכים העתידיים, זה מה שיש לה לומר:

״כסף לא הולך להפוך אתכם להגיוניים. כסף מאפשר לכם להיות האנשים שרציתם להיות״, מוסיפה פרנסס.

״חשבו על סוג האנשים שאתם ומי שהייתם רוצים להיות״, מוסיפה פרנסס.

צפו בסרטון בהמשך כדי ללמוד עוד אודות הסיפור