אכלו את זה לארוחת בוקר בכל יום ותראו כיצד השומן פשוט נעלם מהגוף שלכם

על פי מדענים, ארוחת בוקר היא הארוחה החשובה ביותר, במיוחד אם אתם מתכננים להוריד במשקל או לפחות לאזן אותו. בגלל שזה חשוב מאוד לחשוב על כמה אפשרויות עבור הארוחה החשובה הזו שמשפיעה על שאר היום, Annals of Nutrition & Metabolism ערכו מחקר ומצאו שהבחירה הטובה ביותר לארוחת הבוקר היא שיבולת שועל.

המחקר הזה כלל 36 גברים ונשים. הם חולקו ל-3 קבוצות שונות וכל המשתמשים צרכו 350 קלוריות. הקבוצה הראשונה צרכה שיבולת שועל לארוחת בוקר, הקבוצה השנייה קורנפלקס והשלישית לא אכלה ארוחת בוקר, רק מים. במשך 3 השעות הבאות נערכו בדיקות על המשתמשים כדי לבדוק את תחושת השובע שלהם. הם גם נתנו דגימות דם כדי לבדוק את רמת הסוכר בדם שלהם ואת כמות האינסולין. כל המשתתפים אכלו את אותה ארוחת הצהריים.


המשתתפים מהקבוצה השנייה שאכלו קורנפלקס הרגישו רעבים שלוש שעות לאחר ארוחת הבוקר. בקורנפלקס יש את אותה כמות קלוריות כמו בארוחת הבוקר של הקבוצה הראשונה. ההבדל הוא ששיבולת שועל נשארת בקיבה למשך זמן ארוך יותר בעוד הקורנפלקס מעלה את כמות הגלוקוז בדם.
לסיכום, ניתן לומר ששיבולת שועל היא אחת הבחירות הטובות ביותר לארוחת הבוקר אם אנחנו רוצים להוריד במשקל. זה תודות לעובדה שיש בו 31-50% פחות קלוריות בהם תבחינו לאחר צריכה ממושכת.


למה שיבולת שועל?
שיבולת שועל ונגזרותיו כמו פתיתים ודייסה הם טעימים ובריאים מאוד באותו הזמן. זה חשוב לדעת שעליכם לשלב שיבולת שועל עם כל סלט כמעט, תוספי תזונה, נזיד ובעצם כל מנה.

תרגישו מלאים לאורך זמן.

שיבולת שועל מכילה סיבים שמעלים את הנפח כשהם במערכת העיכול. בנוסף, סיבים מאיצים את תהליך העיכול.

מוריד כולסטרול
כפי שכבר סיפרנו, שיבולת שועל עשירה בסיבים. למזון הזה יש יכולת "לקשור" בעצמו את השומן והתוצאה של זה, היא הורדת כמות הכולסטרול הרע בדם. שיבולת שועל היא מצויינת עבור הלב וכלי הדם. זה יוריד את הסיכויים שלכם ללקות בהתקף לב או שבץ.

מוריד לחץ דם
זהו אחד המזונות הטובים ביותר כיוון שהוא יעזור לכם לאזן את לחץ הדם. שיבולת שועל מכילה סיבי ירקות הנקראים ליגנין.
לפי מחקרים, צריכה קבועה של ליגנין מורידה את לחץ הדם ב-30%.

מורידה את הסיכוי לחלות בסרטן
הירחון הבריטי לרפואה ערך מחקר המראה כי שיבולת שועל מורידה את הסיכוי לחלות בסרטן השד, הערמונית, השחלות והמעי.