אם אתה אוהב אותה, אל תהרוס אותה

"בכל פעם שאהבתי אישה, ככל שאהבתי אותה יותר, כך רציתי להכאיב לה יותר. פרידה פשוט הייתה הקרבן הברור של דפוס ההתנהגות החולני הזה" – דיאגו ריברה

אם אתה אוהב אותה, אל תהרוס אותה


אני יודע שאתה אוהב אותה.

אם לא היית אוהב אותה, לא היית איתה. אבל מאחר ואתה רק בן אדם עם רגשות משתנים, אתה עשוי לאהוב אותה בכל הדרכים השגויות.


מערכת יחסים בריאה ומאושרת יכולה להפוך להרסנית אם תנהג בה באופן פחות מהאופן בו מגיע לה שתנהג בה.

אף על פי כן, אני מקווה שניסית לאהוב אותה כראוי. אני מקווה שאתה משתמש במלוא המודעות כדי לאהוב אותה. אני מקווה שאתה יודע שמודעות היא מה ששומרת על מערכת יחסים חזקה.

אני רוצה שתזכור כיצד היא נראתה בפעם הראשונה שהנחת את עיניך עליה. היא הייתה כל מה שרצית. יהא זה יופייה, טבעה הפראי, חוש ההומור והעצמאות שבה, היה בה משהו שלא מצאת באף אחת אחרת.

ומה שהרשים אותך יותר מכל הייתה השלמות שבה.

אם אתה אוהב אותה, שמור עליה כך. שמור עליה יפה, פראית ושלמה.

בעוד היא האחראית הבלעדית לגורלה, אני מקווה שתבין שיש לך תפקיד משמעותי בחיים שלה. האופן בו אתה נוהג בה מכריע כיצד היא תופסת את עצמה – תוכל לעזור לה לזרוח או ללכת לאיבוד. היא כמו חומר בידך והיא מייחלת לכך שתנהג בה בדריכות.


אם אתה אוהב אותה, אל תהרוס אותה.

זכור שהיא נהרסה לפני והרס אחד נוסף הוא לא הדבר אליו היא מייחלת. אם היא איתך, דע שהיא גברה על הפחד וחוסר הביטחון שלה כדי להיות איתך. היא התגברה על העבר שלה והחליטה לתת לאהבה צ'אנס אחד נוסף.
היא שמה את מבטחך בך ובמערכת היחסים בריאה – בכל לבה.

אל תאכזב אותה.

אתה הורס אותה ברגע שאתה חושב שאתה מכיר אותה. היא לא ספר שבסופו של דבר תסיים. היא משהו שטרם נתגלה במלואו – אז חיה כל יום כאילו פגשת בה בפעם הראשונה.

היה נוכרח. דבר לא הורס אותה יותר מחסך רגשי. אתה יכול לשבת איתה לאורך כל היום ולא באמת להיום שם, אך אתה גם יכול להיות כל כך רחוק ממנה ועדיין להיות נוכח בשלמותך.

גרה את מחשבתה, רגשותיה, הווייתה. צלול אל מעמקי נשמתה כאילו צללת באוקיינוס רחב.

דע שתהרוס אותה אם היא תרגיש שאתה זקוק לה יותר מאשר רוצה אותה. תהרוס כל מילימטר בה אם תאהב אותה רק כשהבדידות מזדחלת אל לבך. כיוון שהיא מחפשת את אהבת תמיד, לא רק כשהפחדים וחוסר הביטחון מכה בה.

אני יודע שסבל מן העבר הרס אותך. אבל אל תאהב אותה רק כדי שהיא תוכל לשאת את המטען הרגשי שלך. אל תאהב אותה אם אתה רק רוצה שהי אתתקן אותך. דע שהיא תעשה זאת מאליו, עם הזמן, אפילו מבלי שתבחין.

האהבה והקיום שלה ירפאו כל חלק בך. אבל אם אתה נמצא איתה רק כדי למלא את הריקנות בתוכך, היא תדע – וזה יהרוס אותה.

וזכור, היא גם לא רוצה שיתקנו אותה. אולי היא נפתחת אליו ומספרת לך על העבר הכאוב שלה. ייתכן ואתה יודע את מספר החתיכות המדויק מהם הייתה מורכבת כשנשברה. אבל היא לא סיפרה לך כדי שתתקן אותה – היא סיפרה לך רק כדי שתדע כמה היא עברה כדי להיות מי שהיא היום.

היא רוצה ליידע אותך שהפעולות שאתה נוקט כלפיה – פעולות שמונעות מכוח האהבה, ההבנה והסבלנות – זה מה שמשנה.

אל תנהג בה כאישה שבורה. היא שלמה עם כל החתיכות שבה, אפילו אם כמה מהם עדיין מפוזרים איפשהו. קבל אותה כפי שהיא – רק אל תוסיף חתיכות משלך. גרום לה לראות מדוע היה עליה לחוות מערכות יחסים הרסניות בעבר.
גרום לה להבין שהיא כבר עברה את הנורא מכל כדי שתוכל להעריך את הטוב ביותר, שהוא אתה.

אם אתה אוהב אותה, אהוב אותה עם כל החסרונות והפחדים שבה. היא לא מושלמת בדיוק כמוך ומקווה לחלוק איתך את חוסר השלמות הזה. היא רוצה להראות לך את נשמתה במערומיה ולהיות בדיוק מי שהיא.

היא רוצה להיות בנוכחותך בדיוק כפי שהיא אל מול המראה – מטורפת, פראית וחופשיה. אם אתה עדיין לא מוכן לקבל אותה כמו שהיא, אתה תהרוס אותה.

אם אתה אוהב אותה, בנה אותה והיא תעשה את אותו הדבר עבורך. דע שלא משנה כמה מאמץ אתה משקיע, היא תשקיע כפול.

אם תראה לה את הירח, היא תראה לך את הגלקסיה כולה.

אם תיקח אותה לאגם, היא תציג בפניך את האוקיינוס.

אם תנהג בה כשורה, היא תאהב אותך יותר.

אם תאהב אותה כראוי, היא לא תשכח אותך לעולם.