אם אתם ישנים יותר מ-10 שעות ביום, זה עשוי להצביע על בעיה

אם שמתם לב שאתם זקוקים ליותר מ-9 שעות שינה כדי לחוש שנחתם, זה עשוי להיות סימן לכך שיש לכם בעיה בריאותית. במיוחד אם אתם נרדמים במקומות בלתי צפויים ובזמנים לא הגיוניים. זו הסיבה מדוע חשוב להביט מקרוב על הגורמים לבעיות שינת היתר שלכם. ברוב המקרים, אנשים נוטים להתעלם משינת יתר, מאחר ורובנו חושבים שזו התוצאה של שעות עבודה מרובות. אבל אי תשומת לב יכולה להוביל להתעלמות מהבעיה האמיתית לה יכולים להיות תופעות לוואי בלתי חיוביות.

צוות האתר שלנו מגיש לכם מידע אודות הגורמים לשנת יתר ולתחושת עייפות אפילו אחרי 12 שעות שינה. וזרו, זה לא קשור להיותכם ׳אנשים שישנים טוב׳.


הצהרה: בבקשה זכרו שהמאמר הזה הוא לצרכי מידע בלבד. כדי לקבל עצה מקצועית ודיאגנוזה, עליכם לראות רופא.

ייתכן ואתם סובלים מיתר שינה


ההפך מנדודי שינה, יתר שינהֿ הוא מצב המוכר בשל משך שינה מוגבר במהלך היום או הלילה. למעשה, אם אתם סובלים מזה פירוש הדבר הוא שאתם חווים ישנוניות במהלך היום. במקרה זה, אתם עשויים להירדם אפילו כשאתם נוהגים או בעבודה. אפילו אחרי שישנתם יותר מהשעות המומלצות, אתם עשויים להרגיש עייפים ותשושים.

אתם עשויים להיות בדיכאון

בעוד שכמה מבוגרים סובלים מנדודי שינה כסימן לדיכאון ישנו גם אחוז בקרב המבוגרים, כמו גם ילדים ובני נוער, שסובלים משינת יתר בשל המצב הזה. אם אתם מזניחים או בלתי מודעים לעובדה שאתם סובלים מדיכאון, שינת יתר עשויה להיות סימן ממנו מוטב לא להתעלם.

הלב שלכם עשוי להיות הגורם

אחד הסימנים לפיהם אתם עשויים לסבול ממחלה הקשורה בלב היא שינת יתר. זה כולל גם שינה במהלך היום. בעודכם מרגישים עייפים ותשושים, זה לא חייב להיות בגלל שעבדתם הרבה. זו הסיבה מדוע לא קל להבדיל אם הבעיה שלכם עם שינה בת יותר מ-9 שעות במחזור של 24 שעות קשורה ללב.

כדאי לכם לשקול לבדוק את בלוטת התריס


יש 2 סוגים של בעיות בבלוטת התריס שיכולות להשפיע על השינה. בעוד שאחת מהן גורמת לנדודי שינה, האחרת גורמת לשינת יתר או לתחושת עייפות תמידית. תת פעילות של בלוטת התריס קשורה לשינה בת יותר מ-10 שעות ביום ויכולה לגרום לעייפות ושינה במהלך היום. אם אתם לא וסבלים מבעיות בריאות אחרות, אבל אתם ישנים יותר מהזמן המומלץ, מוטב שתבדקו את בלוטת התריס שלכם.

יתכן ואתם ישנים יותר בעונה מסוימת

זוהי הפרעה המוכרת בשם SAD. לעונות שונות יש השפעה שונה על אנשים שמתמודדים עם בעיה בריאותית זו. שינת יתר נופלת תחת קטגוריית החורף של SAD, המוכרת גם כדיכאון חורף.

אתם ישנים פחות מ-6 שעות בלילה

כן, אם לא תזכו לשינה ראויה אתם יכולים לסבול משינת יתר חמורה. בין אם מדובר בבחירה או בשל גורמים אחרים, מחסור בשינה גורם לכם לישון יותר מהרגיל. משך השינה שלכם צריך להיות רגוע, נעים ובלתי מופרע. אם לא, אתם עשויים לישון יותר במהלך היום, כולל תנומות יומיות.

ייתכן והשינה שלכם מופרעת בגלל דום נשימה בשינה

דום נשימה בשינה מהסוג החסימתי מתרחש כאשר ישנו חסם בנתיב האוויר, הנתיב העליון קורס למשך 10 שניות, וזה יכול לקרות מאות פעמים בלילה. בשל כך, השינה שלנו מופרעת פעמים רבות ואנחנו זקוקים ליותר שעות שינה כדי לחוש רעננים. כשאנחנו לא זוכים לשעות השינה הללו, שינה במהלך היום מתרחשת. זה נראה כאילו אתם יכולים להירדם בכל מקום ובכל זמן, ורבים האנשים שיחשבו שאנחנו אנשים ש׳מרבים לישון׳.

כמה שעות ביום אתם ישנים? האם שמתם לב לבעיות בריאותיות שעשויות להיות הסיבה לשינת היתר שלכם?