אם תאכלו ג'ינג'ר בכל יום במשך חודש, דבר מדהים ביותר יקרה לגוף שלכם

הג'ינגר, שמקורו בסין, הוא תבלין עוצמתי ויעיל במיוחד בו נעשה שימוש במשך שנים רבות. ניתן למצוא אותו במגוון צורות – טרי, מיובש, טחון/אבקה, או במיץ.
זהו אחד התבלינים הבריאים ביותר בעולם בזכות שפע החומרים המזינים בו והרכיבים הביו-אקטיביים שבו. מעבר לצריכה יומיומית, ג'ינג'ר יכול לשמש גם כתרופה אלטרנטיבית גם כן. אם הארומה המדהימה שלו או טעמו הנפלא לא מספיקים כדי לשכנע אתכם להתחיל ולהכניס ג'ינג'ר לדיאטה שלכם, הנה כמה סיבות הנתמכות מדעית למה להתחיל ולצרוך ג'ינג'ר על בסיס קבוע.

1. ג'ינג'ר מכיל ג'ינג'רול


ג'ינג'רול הוא אחד הרכיבים הרפואיים המצויים בג'ינג'ר. הוא אנטי דלקתי ובעל מאפיינים נוגדי חמצון, מה שהופך את הג'ינג'ר ליעיל במיוחד אם נצרך על בסיס יומיומי.


2. ג'ינג'ר מסייע בסחרחורות, כולל בחילות בוקר.

אפילו כמות מועטה כמו גרם עד 1.5 גרם של ג'ינג'ר מסייע בהקלת על סוגים שונים של סחרחורות, כולל בחילת בוקר, מחלת ים ובחילות כתוצאה מכימותרפיה.

3. ג'ינג'ר מקל על כאבי שרירים

למרות שלא ניתן להבחין בהשפעות באופן מיידי, הוכח כי ג'ינג'ר מסייע בהפחתת כאבי שרירים באופן הדרגתי כתוצאה מאימונים ( ככל הנראה בזכות מאפייניו האנטי דלקתיים).

4. ג'ינג'ר נלחם בדלקות שרירים.

ניוון שרירים היא מחלה כרונית שקורה כאשר המפרקים בגוף מתנוונות או מדלדלות, והסימפטומים הם כאבים במפרקים או קשיחות. למרבה הצער, ניוון שרירים היא מחלה נפוצה. מחקר שנערך על אנשים הלוקים בניוון שרירים בברכיים גילה כי אלו שצרכו תמצית ג'ינג'ר מדווחים על הקלה בכאב במשך הזמן, וחשו צורך מופחת לקחת תרופות.

5. ג'ינג'ר מפחית סוכרים בדם ומוריד את הסיכוי לחלות במחלות לב

מחקר שנערך מציע כי ג'ינג'ר הוא בעל מאפיינים המונעים סוכרת, מסייעים בהפחתת רמת הסוכת בדם ומנמיכים את הסיכוי למחלות לב בקרב חולים בסוכרת מסוג 2. בעוד תחום המחקר הזה הוא חדש יחסית, ודרוש מחקר נוסף ומעמיק יותר כדי לתמוך בהשערה הזו, התוצאות של המחקר הקטן שנערך טומן בחובו הבטחה לסייע לחולים בסוכרת מסוג 2.

6. ג'ינג'ר מסייע בעיכול

אנשים רבים סובלים מקשיי עיכול כרוניים (דיספפסיה), שגורמת לכאבים חוזרים ונשנים בקיבה ולחוסר נוחות. ההשערה המדעית קובעת שעיכוב בהתרוקנות הקיבה היא פקטור ראשי חיובי.

הוכח שג'ינג'ר הוא מתווך אפקטיבי בריקון הקיבה, מה שמסייע לאנשים עם בעיות בעיכול ובסימפטומים אחרים הקשורים בקיבה.


7. אבקת ג'ינג'ר מקלה על כאבי מחזור

כבר הוכח שג'ינג'ר מסייע בטיפול בסוגי כאב שונים, הכוללים גם כאבי מחזור. מחקר שנערך על נשים, ובו הן צרכו 1 גרם בשלושת הימים הראשונים של כאבי המחזור, דווח על הקלה בכאבים הדומה להקלה הנגרמת כתוצאה מצריכת איבופרופן ותרופות אחרות להקלה על כאבי מחזור.

8. ג'ינג'ר יכול לסייע בהורדת רמות הכולסטרול

במחקר שנערך על בני אדם וחיות, הוכח כי צריכת ג'ינג'ר מסייעת משמעותית בהורדת רמות הכולסטרול. רמות כולסטרול "רע", הידוע בשם ליפופרוטאין (LDL) – מושפע באופן ישיר מהאוכל אותו אתם צורכים. המחקר מציע כי ג'ינג'ר מסייע להילחם בהשפעות השליליות של המאכלים הגורמים לרמות כולסטרול מסוג LDL ורמות טריגליצריד.

9. ג'ינג'ר עשוי לסייע במניעת סרטן

ישנו חומר המצוי בג'ינג'ר שיכול לסייע במניעת סרטן:6-ג'ינג'רול, אשר מאמינים כי לו סגולות המסייעות במניעת סרטן. בעוד המחקר הנוכחי איננו מספיק כדי לתמוך בהיפותזה הזו, מחקר שנערך על 30 אנשים מצא כי צריכת 2 גרם של תמצית ג'ינג'ר בכל יום הוא בעל השפעה משמעותית בטיפול במולקולות דלקתיות במעי הגס.

10. ג'ינג'ר משפר תפקודי מוח ועוזר להילחם במחלות מוח

מחלות מוח הינן בעיות רציניות שיכולות להשבית את חייו הנורמליים של האדם, פעילויות היומיום, מחלות מסויימות כמו אלצהיימר, יכולות להיות הרסניות ובעלות השפעות מעכבות. מאמינים כי מתח הנגרם כתוצאה מתהליכים הקשורים בחמצון הם מן הגורמים המרכזיים למחלת האלצהיימר. מחקר שנערך על בעלי חיים מציע כי נוגדני החמצון והרכיבים הביו אקטיביים המצויים בג'ינג'ר יכולים לסייע להלחם ולהפחית דלקות במוח. מחקר אחר מציע שג'ינג'ר מגן מפני נזק למוח שהוא חלק מתהליך ההזדקנות.

11. ג'ינג'ר מסייע בטיפול בזיהומים.

ג'ינג'רול, הרכיב הפעיל בג'ינג'ר, הוכח בעבר כמסייע במניעת היווצרות סוגים שונים של בקטריה, והוא די שימושי במלחמה כנגד בקטריות מסויימות – או מחלות הקשורות לוירוסים, כמו ג'ינג'יויטיס וזיהומים בדרכי הנשימה.