הבן שלה נהרג בפתאומיות, אז האמא מביטה מאחוריו ורואה את הסכנה מסתתרת!

במאי 2008, בנה בן ה-10 של מארי אליאס, היידן, עשה את מה שאהב מכל – לשחק כדורגל במשחק הגדול שנערך עם קבוצתו במערב פנסילבניה. מארי ובעלה צפו במשחק מהצד כשהיידן שיחק כשוער. אבל אף אחד לא היה מודע לסכנה שנשקפת לו ועמדה ממש מאחוריו. הקהל שם את מבטו בכדור בעוד היידן מנע מהכדור להכנס לשער והדף אותו. לפתע, מארי שמעה קול חבטה חזק. "הסתכלנו על המגרש, והוא היה מתחת לשער", מספרת מארי ל-WTAE. "השער פשוט התמוטט עליו".
הצוואר של היידן נשבר. מארי התבוננה בבנה נהרג.
למרות שזה היה כבר מאוחר להציל את הבן שלה, מארי הבטיחה להציל אחרים ממקרה דומה לזה שהרג את היידן. "מעולם, אפילו לא חלמתי שסכנה כזו מרחפת מעליו, ממש שם, בכל יום. פשוט לא ידעתי". מאוחר יותר למדה שהיידן היה אחד מ-39 האנשים, בגילאים 4-31 שנהרגו מ-1979 – כולם, לאחר שהשער התמוטט עליהם. בנוסף, לפחות 57 אנשים נוספים נפצעו קשה.
אותם שערים המשמשים למשחקי הכדורגל הם קלים מאוד מאחור, אבל שוקלים אלפי קילוגרמים של מתכת בחלקם הקדמי. כל שער שנשלח לבתי ספר ולארגונים מגיע עם עוגנים, ואזהרות חד משמעיות כי יש לחבר את אותם העוגנים לשער. לאחר ששמעו את הסיפור של מארי, חוקרים מדווחים כי מצאו שערים בכל מערב פנסילבניה שאינם מחוברים כהלכה. שערי אימון רבים לא היו מאובטחים כלל וכלל, או שנתמכו בשקי חול ריקים. עכשיו, לאחר שאנחנו יודעים את מה שאנחנו יודעים, זה פשוט בלתי מתקבל על הדעת.