אמא מזהירה הורים אחרים שלא לחזור על הטעויות שלה

בוירג'יניה, ילדה בת 6 נדבקה בזיהום חיידקי לאחר שהלכה לשחות בים.

ניקול סליבן אומרת שבתה, בלה, אובחנה באימפטיגו (מחלת עור זיהומית מידבקת) לאחר שביקרה בחוף האנטינגטון, בוירג'יניה.


אימפטיגו הוא זיהום עורי התוקף ילדים מגיל שנתיים עד חמש, הוא מדבק ו נפוץ בעיקר בימי הקיץ. הוא אינו מסוכן בדרך כלל, אבל במקרים נדירים, הוא עשוי לגרום לבעיות בכליות.

בלה החלה להראות סימנים של אדמומיות ונפיחות לאחר ששחתה בים.


"בתחילה חשבתי שמדובר בקיסוס אז מרחתי על האיזור משחת קלמין (Calamine הוא המרכיב הפעיל בתרחיץ קלמין, המקל על עקיצות יתושים וגרויים שונים בעור) ונתתי לה קצת בנדריל (באנגלית: Benadryl או diphenhydramine הוא שם מותג של תרופת אנטי היסטמין (תרופה לאלרגיה) המשווקת כתרופת מדף, של החברה "ג'ונסון אנד ג'ונסון"- חברת הבת של "McNeil Consumer Healthcare". לפני שנת 2007, בנדריל שווקה על ידי פייזר תעשיות בריאות)", אומרת ניקול.

מצבה של בלה לא השתפר.

ניקול מספרת, "היא התעוררה ביום שלישי בבוקר ושתי העיניים שלה היו סגורות לחלוטין ונפוחות לגמרי. גם הפנים שלה, הצוואר והזרועות".

ניקול הבהילה את בלה לרופא, שם נתבשר לה כי שריטה על פניה של בלה הובילה את הבקטריה למחזור הדם שלה, וגרמה לאימפטיגו.

ניקול מבקשת, "אם אתם מתכננים לקחת את הילדים שלכם לים, וודאו שאין להם פצעים פתוחים בעור, ואם כן אל תלכו לים. אם אתם מחליטים ללכת בכל זאת, כסו אותם היטב. אני לא רוצה שדבר דומה יקרה לילדים אחרים, זה מאוד כואב".

גארי האגי, מנהל המחוז לבריאות הסביבה מוסר כי המים נבדקים בכל שבוע, אך קשה לחסל את האיום לחלוטין.

הורים הם לא היחידים שצריכים להיות מודאגים לגבי זיהומים. גם מבוגרים, ואנשים עם מערכת חיסונית חלשה או סוכרת יכולים להידבק.