אמנית הקעקועים הזו משפרת את הביטחון העצמי של לקוחותיה כשהיא הופכת את הצלקות שלהם לאמנות מלבלבת

כנראה שאנחנו בקושי יכולים להשוות אמן קעקועים לרופא או תרפיסט. במקרה של המקעקעת טראן טי ביץ׳ נגוק (Tran Thi Bich Ngoc), זה הרבה יותר מנכון. בדירתה הקטנה בהאנוי, היא מקעקעת נשים שחייהן לא היו פשוטים, וכל אחת מהן מחפשת מזור דרך קעקוע. בואו נעיף מבט כיצד נגוק הופכת ביד אמן צלקות של אנשים ליצירות אמנות של ממש.

האמנית הקימה סטודיו משלה כשהייתה צעירה מאוד

© ngocliketattoo / Instagram© Ngoc Like Tattoo / Facebook

׳נגוק לייק קעקועים׳ הוקם ב-2013, ממש לאחר שמלאו לאמנית הצעירה 19 שנים. דברים החלו להתפתח במהירות וב-2015 נגוק הפכה מפורסמת מאוד בשל הקאברים שעשתה ללקוחות עם צלקות.


יש לה תואר בעיצוב תלבושות ואפילו בתחום התיאטרון והקולנוע. בנוסף ב-2022, נגוק נכנסה לרשימת הטופ 30 של מגזין Forbes באסיה. היא קיבלה הכשרה כציירת מקצועית ומעצבת באחד מבתי הספר לאמנות היוקרתיים ביותר בווייטנאם, היא זכתה להזדמנויות רבות בעבודתה. אך לאחר מסע ארוך, היא הבינה שקאברים על צלקות היא התשוקה הפנימית שלה וזה מה שהיא רוצה להקדיש עבורו את חייה.

לקעקועים יש כוח מרפא אמיתי עבור אותם אנשים

© Ngoc Like Tattoo / Facebook


© Ngoc Like Tattoo / Facebook

נגוק עוזרת לנשים להרגיש יותר בטוחות בעצמן ובגופן באמצעות אמנות. תוך כדי שהיא הופכת את הכוויות, הפגמים, והצלקות שלהם לקעקועים יפהפיים, היא מחזירה ללקוחותיה את האמון בעצמן ובגופן, וגורמת להן לראות את חייהן בעיניים חדשות.

למרות שקעקועים עדיין נחשבים לטאבו בוויאטנם, האמנית הצעירה מאמינה כי כיסוי צלקות בקעקועים יפים יכול לסייע באופן משמעותי לתהליך ההחלמה שנותן לאנשים מוטיבציה לפתוח בפרק חדש ושמח יותר בחייהם.

לכל קעקוע יש ערך עצום עבור האומנית, והיא מוקירה תודה על עבודתה.

© Ngoc Like Tattoo / Facebook© Ngoc Like Tattoo / Facebook


© Ngoc Like Tattoo / Facebook


© Ngoc Like Tattoo / facebook

נגוק נרגשת מאוד כשהיא מדברת על עבודתה. בראיון, היא אמרה: ״קעקועים אינם מביאים מזל, אך יש להם יכולת רוחנית עבור אותם האנשים שעושים אותם, והם מעניקים אנרגיה חיובית. אני עושה את זה במשך זמן רב, ולפעמים אני מותשת מזה. אבל בכל פעם שאני מקבלת הודעה תודה מלקוחה, זה כמו ׳מתנה מוסרית׳ שמעניקה לי את הכוח להמשיך במסירות בעבודתי גם בעתיד״.