אמרתי לאשתי שאני מתחרט על ההחלטה שלי להביא ילדים

הבחירה להביא ילדים כרוכה בסיכון גדול יותר עבור החלטות אחרות שצריך לקבל בחיים. אך בנוסף, לפעמים זה יכול להיות הדבר שמסב לכם את האושר הרב יותר בחייכם. ואפילו שזה יכול להיות האמת עבור אנשים מסוימים, לפי מחקר, כ-17%-18% מההורים מתחרטים על החלטתם להביא ילדים. קורא אחד של פורטל מפורסם השייך לקבוצה הזו התמודד מול סיטואציה קשה כשהודה בפני אשתו על החרטות שיש לו על כך שהביאו ילדים.


הי רוג׳ר! אנחנו באמת מצטערים לשמוע שאתה ואשתך עוברים תקופה קשה במערכת היחסים שלכם.


© Depositphotos.com


* זה דבר טוב שנפתחת בפני אשתך לגבי הרגשות שלך. שמירת בעיות בפנים יכולה לגרום למתח וחשיבה מיותרת. ביטוי הרגשות שלך יכול להקל עליך בצורה משמעותית ורק יתרום לפתרון הקונפליקט שיש לך עם אשתך.
הסבר לה מדוע אתה חש כפי שאתה חש, ו-וודא שאתה מזכיר לה שאתה עדיין אוהב את ילדיך. ציין רגעים מאושרים שהיו לך בחיק המשפחה ואמור לה שאינך רואה רק את הרע בסיטואציה.


© Depositphotos.com

* ציינת כי אתה שונא את עבודתך. החדשות הטובות הן, שאתה תמיד יכול למצוא עבודה חדשה, או לעבוד על שיפור המיומנויות שלך ואפילו להחליף קריירה. אף פעם לא מאוחר מדי. אנחנו מודעים לעובדה שאתה אולי חושש לקחת סיכונים כי כל המשפחה שלך תלויה בך, אבל אשתך והילדים גם זקוקים לבעל ואב מאושר ובעל בריאות נפשית איתנה. דבר עם אשתך וספר לה שאתם לא מאושר מעבודתך, אולי היא תעזור לך לגלות כישרון חבוי בו לא הבחנת בעצמך.


© Depositphotos.com

* הצע לאשתך לצאת לדייט ערב אחד, רק שניכם, לפחות פעמיים בחודש. זה יכול להחזיר את הרומנטיקה למערכת היחסים שלכם ולשמש תזכורת לשניכם, מדוע החלטתם לצאת למסע המשותף הזה יחד מלכתחילה. דייטים יעניקו לכם את הזמן והמקום לדבר זה עם זו, דבר קשה ולפעמים בלתי אפשרי לעשות בבית כשהילדים מתרוצצים סביב.


© Depositphotos.com


* מצא דרך להקדיש זמן לעצמך. עשה דברים שאהבת לעשות כשלא היו לך ילדים. בין אם מדובר בבילוי עם חברים, רכיבה על אופניים, או צפייה בטלוויזיה.
הזכר לעצמך שגם הבריאות הנפשית שלך חשובה, ועשה את הדברים הללו מבלי לחוש אשמה. ספר לאשתך על הצורך שלך ביום המוקדש לך כדי להטעין מצברים, ואנחנו מקווים שהיא תבין ותעניק לך את המרחב הדרוש.

אנחנו מקווים שהטיפים הללו יתקנו את המצב. אולי הקונפליקט הזה הוא ההתחלה של שיקום מערכת היחסים שלכם.

איזו עצה הייתם נותנים לרוג׳ר? האם אתם מתחרטים על שהבאתם ילדים?