אנחנו באמת צריכים לחפש אחר הפסים הלבנים בחזה עוף

בשר עוף נא הוא בדרך כלל וורוד, אבל בטח הבחנתם בקווים לבנים על חזה העוף שלכם. אם כן, בטח תהיתם לעצמכם האם זה נורמלי. מחקר שנעשה באוניברסיטת בולוניה מציע כי הפסים הללו רציניים הרבה יותר ממה שחשבנו.

צוות האתר שלנו מתעניין תמיד במה עלינו לאכול וממה עלינו להימנע וגם בקבלת החלטות נכונות לגבי מזון. זו הסיבה מדוע החלטנו לשתף אתכם בממצאים האלה.© Depositphotos.com


מחקר שפורסם ב״ירחון האיטלקי למדעי החי״ (talian Journal of Animal Science מצא כי בשר עם פסים עליו הרבה יותר שומני מהרגיל, ולעתים חוצה את רף השומן הנורמלי ב-224%. בשל כך, מאמינים המדענים כי הפסים הללו הם תוצאה של שיטות חקלאות והכלאה חדשות בהן משתמשים כדי לעזור לעופות לגדול מהר יותר ולעלות במשקל יותר מהרגיל. זה עשוי להיות גם סימן להפרעה בשרירים לעתים קרובות יותר מהמקובל בציפורים בנות כִּלְאַיִם.


© Depositphotos.com

כפי שמדגיש המחקר, בהשוואה לפני 40 שנים, תרנגולות והודו גדלים כעת 2.27 ק״ג במחצית מהזמן שנדרש לפני שהן נמכרות כפול ממשקל גופן. זה ניכר לעין בתרנגולות בדיאטה עשירה באנרגיה שכוללות תוספים של שומן עוף, שומן בלתי רווי מן החי. רבים מהשיטות הללו נוצרו כדי לעמוד בדרישת העופות בשנים האחרונות, כשחזה העוף הפך פופולרי במיוחד באירופה ובצפון אמריקה. למרבה הצער, השיטות הללו עשויות לגרום לבעיות בשרירים אצל עופות, לדלדול שומן בשריר עם עליית השומן בחזה העוף עם פסים לבנים.


© Depositphotos.com

המחקר קובע גם כי בשר עוף איבד רבות מהערך התזונתי שלו במשך השנים, ומעלה דאגות בנוגע לפסים הלבנים הקובעים כי הבשר מאבד בהדרגה מהחלבון המתפקד שבו. בכל מקרה, סקר שניתן כחלק מהמחקר טוען כי הפסים הלבנים משפיעים רק על 12% מהנתחים, כך שקשה לקבוע קשר ישיר.


© Shutterstock.com
באופן כללי, בשר ובו פסים לבנים נחשב בטוח לאכילה, למרות שישנו חיסרון אחר: הטעם. בהשוואה לעופות בריאים יותר, הבשר עשוי להיות קשה יותר, וקרוי לעתים קרובות ״עצי״ (מהמילה ׳עץ׳). נטען גם כי טעמו פחות ואינו נספג כהלכה במשרה.


© Depositphotos.com

בסופו של דבר, הפסים הלבנים לא עושים חסד עם תעשיית הבשר. סקר אחד קובע כי מחצית הלקוחות אמרו שלא יקנו בשר ובו פסים לבנים. נתחים עם הרבה פסים נראים שמנים ומשויישים יותר. אם הפסים האלה הם תוצאה של שיטות הכלאה חדשות כדי להפוך את הבשר זמין יותר, זה לא משתלם.


© Depositphotos.com

לבסוף, בעוד יש לערוך יותר מחקרים כדי לקבוע מה משפיע על הבשר ואילו השלכות בטווח הארוך עשויות להופיע אצל העופות והלקוחות כאחד, הפסים הם ככל הנראה אינם חדשות טובות עבור תעשיית הבשר בכללותה. אנשים יקנו את מה שהם מוצאים כבטוח ואין קיצורי דרך, בכל הנוגע לאספקת מזון בריא לנתח גדול של האוכלוסייה.

באילו דברים בלתי רגילים אתם מבחינים כשאתם קונים בשר? שתפו אותנו במחשבות שלכם בתיבת התגובות בהמשך.