אנחנו מתאהבים ב-3 אנשים במהלך חיינו – בכל אחד מסיבה מסוימת

"אהבה כשלעצמה היא רק מילה, עד שמישהו מגיע ומעניק לה משמעות" ~ אלמוני.

הטענה הרווחת היא שאנחנו מתאהבים רק ב-3 אנשים במהלך חיינו.


ולמרות זאת, נטען גם כי אנחנו זקוקים ל-3 האהבות הללו מסיבות שונות.


לעתים קרובות האהבה הראשונה שלנו מתרחשת כשאנחנו צעירים, אולי בבית הספר התיכון. זוהי האהבה האידאלית – זו שנראית לנו כאילו נלקחה ממעשייה שקראנו כשהיינו ילדים.

זהו סוג האהבה אליו אנחנו צריכים לשאוף בכל הנוגע לטובת החברה בה אנו חיים – וככל הנראה גם לגבי המשפחות שלנו. אנחנו נכנסים אליה עם האמונה שזו תהיה האהבה היחידה שלנו ולא משנה אם זה לא מרגיש כל כך נכון, או אם אנחנו מוצאים את עצמנו "חונקים" את האמת האישית שלנו כדי שהאהבה הזו תצליח ותשגשג כי עמוק בפנים אנחנו מאמינים שכך צריכה להיות אהבה.

בגלל שבסוג זה של אהבה, האופן בו אחרים תופסים אותנו הוא הרבה יותר חשוב מאיך שאנחנו מרגישים באמת.

זוהי אהבה שנראית נכון.

השנייה צריכה להיות אהבה קשה – זו שמלמדת אותנו שיעורים על מי אנחנו ועל מידת התכיפות בה אנחנו זקוקים לאהבה. זו אהבה מהסוג הכואב, בין אם באמצעות שקרים, כאב או מניפולציות.

אנו נוטים לחשוב שאנחנו מקבלים החלטות באופן שונה מהאהבה הראשונה, אבל במציאות אנחנו מקבלים החלטות מתוך הצורך ללמוד שיעורים – אבל חכו רגע. האהבה השנייה שלנו הופכת להיות מעגלית, לעתים קרובות כזו שאנו נוטים לחזור עליה כי אנחנו חושבים שהיא איכשהו תסתיים אחרת משהסתיימה בעבר. ועדיין, בכל פעם שאנחנו מנסים, זה איכשהו נגמר גרוע יותר מבעבר.

לפעמים זה לא בריא, לא מאוזן ואפילו נרקיסיסטי. עשויה להיות התעללות רגשית, מנטלית ואפילו פיזית או מניפולציה – סביר להניח שבליווי רמות גבוהות של דרמה. זה בדיוק מה שגורם לנו להתמכר לעלילה, כי מה שדרוש לנרקומן שמבקש את המנה שלו, היא רכבת הרים רגשית או גבהים קיצוניים, ואנחנו נצמדים לנמוך ומצפים לגבוה.

בסוג האהבה הזה, לגרום לזה לעבוד הופך אפילו חשוב יותר מהשאלה האם זה בכלל אמור לעבוד.

זוהי האהבה שאתם מתפללים שהייתה נכונה.

והשלישית זו האהבה שלא ציפינו לה. זו שבדרך כלל מרגישה לא נכון והורסת כל אידאל ארוך טווח שנצמדנו אליו, לגבי איך אהבה באמת צריכה להיות. זוהי אהבה שמגיע בקלות כה רבה שהיא אפילו לא נראית אפשרית. זוהי אהבה שלא ניתן להסביר את הקשר בין בני הזוג החווים אותה והיא שומטת את הקרקע מתחת לרגליים שלנו כי לא תכננו אותה.

זוהי אהבה שבה אנו פוגשים מישהו וזה פשוט מתאים – אין שום ציפיות ואידאלים לגבי איך אותו אדם אמור להתנהג, וגם אין את הלחץ כלפינו להפוך להיות מישהו אחר ממי שאנחנו באמת.


אנחנו פשוט מתקבלים בדיוק כפי שאנחנו – וזה מרעיד אותנו עד לשד עצמותינו.

לא כך ציפינו שהאהבה שלנו תיראה, ואלו אינם החוקים שציפינו לפעול לאורם. ועדיין, היא מנפצת כל דעה קדומה שהייתה לנו ומראה לנו שאהבה עלולה לקרות באופן הפוך לאיך שהאמנו שהיא צריכה להיראות.

זוהי אהבה שממשיכה להקיש על דלתינו, לא משנה כמה זמן לוקח לנו לענות.

זוהי אהבה שפשוט מרגישה נכון.

אולי לא כולנו נחווה אהבה כזו, אבל ייתכן שהסיבה לכך היא בגלל שאנחנו לא מוכנים אליה. אולי המציאות היא, שאנחנו קודם צריכים ללמוד מה מהי אהבה לפני שנהיה מוכנים לקבל אחת כזו.

אולי אנחנו זקוקים לחיים שלמים כדי ללמוד כל שיעור, או אולי, אם אנחנו ברי מזל דיו, זה לוקח רק כמה שנים.

אולי בכלל לא מדובר בשאלה האם אנחנו מוכנים לאהבה, אלא האם היא מוכנה אלינו.

ישנם גם את אלו שמתאהבים פעם אחת ומגלים שהיא נמשכת עד נשימתם האחרונה. אותן תמונות דהויות של סבא וסבתא שנראים מאוהבים בגיל 80 בדיוק כמו ביום שצעדו יחדיו לחופה – זוהי האהבה שגורמת לנו לתהות האם אנחנו בכלל יודעים מהי אהבה.

מישהו פעם אמר לי שהם ברי מזל של ממש, ואולי הם באמת כאלו.

אבל אני נוטה לחשוב שאלו המגיעים לסוג האהבה השלישית, הם ברי המזל האמיתיים.

הם אלו שעייפו מלנסות ושהלבבות שלהם נשברו ממש אל מול העיניים שלהם, עד כדי כך שזה גרם להם לתהות האם יש משהו לא בסדר באופן שבו הם אוהבים.

אבל אין שום דבר שגוי באופן בו הם אוהבים; מדובר פשוט בשאלה האם הפרטנר שלהם אוהב אותם באותו האופן כמותם.

רק בגלל שזה מעולם לא עבד לא אומר שזה לא יעבוד עכשיו.

מה שבאמת חשוב היא השאלה האם אנחנו מוגבלים ע"י האופן שבו אנחנו אוהבים, או אולי אוהבים ללא גבולות. כולנו יכולים לבחור ולהישאר עם האהבה הראשונה שלנו, זו שנראית טוב וגורמת אושר לכולם. אנחנו יכולים להישאר עם האהבה השנייה שלנו תחת האמונה שאם לא נילחם עבורה, כנראה שהיא לא שווה את זה – או שכולנו יכולים לעשות את הבחירה ולהאמין באהבה השלישית.

זו שמרגישה "בבית" בלי סיבה הגיונית; האהבה שאיננה כמו סופה – אלא כמו הלילה השקט שלאחריה.

ואולי יש משהו מיוחד באהבה הראשונה שלנו, ומשהו מיוחד באופן שובר לב בשנייה…אבל יש משהו מדהים לא פחות לגבי האהבה השלישית.

זו שלא ציפינו לה.
זו שבאמת מחזיקה מעמד.
זו שמראה לנו למה זה לא עבד בעבר.

וזוהי האפשרות הזו שמראה לנו ששווה לנסות שוב ושוב, כי האמת היא שאתם לעולם לא תדעו מתי תפגשו באהבה.

"מצאת בי מקומות שלא ידעתי על קיומם ואני מצאתי אהבה בה לא האמנתי יותר" ~ אלמוני.