אנחנו צריכים להפסיק ללפף נייר טואלט סביב האסלה לפני שאנחנו יושבים בשירותים ציבוריים

השימוש בשירותים ציבוריים הוא רק לעתים נדירות נקי, ולא מדובר בחוויה נעימה. אך כשהטבע נותן אותותיו, אתם חייבים להיעזר בכל אופציה שעומדת לרשותכם. רק כדי להפוך את החוויה הזו לקצת יותר נעימה, אנחנו נוטים לכסות את מושב האסלה בנייר טואלט כדי למנוע מחיידקים לבוא במגע עם העור שלנו. ובכן, יש מחקרים שמציעים שדווקא לא מדובר בשיטה הכי טובה.

צוות האת שלנו זהיר מאוד לגבי הבריאות וההיגיינה שלו ואנחנו נחושים לגלות את האמת לגבי בטיחות בחדר השירותים, לכן הכנו את הכתבה הזו עבורכם.


ישנן בקטריות בכל מקום

בכל פעם שאנחנו מורידים את המים, בקטריות צואתיות עפות לחלל החדר לפני שהן ׳מתיישבות׳ על כל הפריטים הקרובים לאסלה. אתם יכולים מצוא בקטריות במושב עצמו, בקירות חדר השירותים, על ידיות הדלת ואפילו – ניחשתם נכון – על נייר הטואלט. נייר סופג את הלחות היטב ומהווה סביבה מעולה להיווצרות בקטריה. לכן כשאתם מכסים את מושב האסלה עם נייר טואלט לפני שאתם מתיישבים עליו, אתם למעשה מכסים משטח נגוע בחומר נגוע אף יותר.


ניתן למנוע את התפשטות הבקטריה אם נוריד את המים כאשר המכסה סגור, אך אין דרך לדעת האם עשו זאת גם אלו שהשתמשו בשירותים לפנינו, פרט לעובדה שרבים מהשירותים הציבוריים לא מספקים אפשרות כזו. בחדרי שירותים ציבוריים מסוימים, נייר טואלט מכוסה בשכבת פלסטיק שמגנה עליו מפני בקטריות.

מושב האסלה איננו מלוכלך כפי שאנחנו חושבים

© depositphotos.com© depositphotos.com

למרבה ההפתעה, מושב האסלה אינו המקום המלוכלך ביותר בשירותים. מיקרוביולוג בשם צ׳ארלס גרבה מאמין שהמשטחים בהם נוגעים הכי הרבה הם האיום הגדול מכולם. לדוגמה, אנשים נוטים לגעת בידיות הדלת יותר מכל, הכיורים וגלילי נייר הטואלט עם ידיהם הבלתי שטופות, ובכך מוסיפים עליהם יותר בקטריות. בכל הנוגע לשירותים, רק לעתים נדירות הם באים במגע עם העור שלנו או כל חלק אחר בגוף ורוב האנשים מנגבים בנייר לפני שהם משתמשים בהם.

כיסוי האסלה בנייר טואלט לא יעזור

שימוש בנייר טואלט שנמצא באותו תא שירותים כדי לכסות את המושב לא יקטין את הסיכוי שלכם לבוא במגע עם חיידקים. הוא לא משמש כשכבת מגן מאחר והוא כבר מכוסה באותם החיידקים וככל הנראה כבר נגעו בו אנשים אחרים. במקום, אתם יכולים לקחת אתכם מגבונים היגייניים ולהשתמש בהם כדי לכסות את מושב האסלה וכך לצמצם את מספר הבקטריות שבאות במגע עם העור שלכם. אם אין לכם כאלה בהישג יד, אולי מוטב לא לגעת במושב כלל.

קשה מאוד לתפוס משהו ממושב האסלה בין כה וכה

© depositphotos.com


זה נכון שחדר השירותים מלא בבקטריות אבל אין סיבה להיות פרנואידים. אם המערכת החיסונית שלכם בריאה וחזקה ואתם ממלאים אחר כמה כללים היגייניים בסיסיים, יש סיכוי קטן מאוד שתחטפו משהו. רוב הווירוסים והבקטריות יכולים לשרוד על מושב האסלה למשך זמן קצר בלבד. חוץ מזה, ישנו סיכון של זיהום בקטריאלי רק אם משהו בא במגע ישיר עם צינורית השתן או איברי המין שלכם. אם יש לכם עור שניזוק על הישבן או הירכיים, חיידקים עשויים להיתפס שם, אך זה די בלתי סביר.

כיצד להשתמש בבטחה בחדר שירותים ציבורי

כפי שאמרנו, די קשה לחטוף משהו בתא שירותים ציבוריים אם ממלאים אחר כמה כללי היגיינה פשוטים:

* הדבר החשוב יותר לזכור הוא לשטוף את הידיים שלכם כהלכה. שטיפת הידיים במים לא עושה את העבודה. עליכם להשתמש בסבון ולשטוף את הידיים במשך 20-30 שניות. אם אין סבון, השתמשו בנוזל לחיטוי הידיים.
* אל תשימו את הדברים שלכם על הרצפה או ליד הכיור. מוטב שמישהו יחזיק אותם עבורכם בזמן שהם ממתינים בחוץ.
* אם אפשרי, הימנעו ממגע עם כל דבר בחדר השירותים בידיים חשופות, ולעולם אל תגעו בפנים, בעיניים או באף לפני שאתם שוטפים ידיים.

האם יש לכם כליים או טריקים משלכם לשימוש בשירותים ציבוריים? שתפו אותנו בטריקים שלכם בתיבת התגובות בהמשך!