"אני אימא בת 23 לילדה בת 17״ סטודנטית הופכת לאם צעירה לילדה מתבגרת ולא מתגעגעת למסיבות או לחירות שהייתה לה

כשהאנטר נלסון פרסמה סרטון בטיקטוק בו היא חושפת כי הפכה לאם לגרייסי בת ה-15 בגיל 21, הפוסט שלה צובר במהירות מיליוני צפיות. אנשים רבים תוהים כיצד היא הצליחה ללדת בגיל 6.

האנטר וגרייסי לא היו בקשר במשך זמן רב

© hunterenelson / TikTok


האנטר וגרייסי הן למעשה אחיות למחצה, אבל נסיבות טראגיות אילצו החלפת תפקידים במשפחה הזו. כשהאנטר הייתה צעירה, הוריה נפרדו, ואביה הקים משפחה חדשה. לנערה נולדה תוך זמן קצר אחות צעירה, גרייסי. הנערות היו קרובות כילדות, אבל כשהאנטר הגיעה לבגרות, הן נפרדו מאחר וחיו מרחק רב האחת מהשנייה ונפגשו רק לעתים נדירות. ב-2015, אביהן נפטר ותוך 6 שנים בלבד, גם אימה של גרייסי.

עד אותו מאורע, חייה של האחות הצעירה לא היו מאושרים כל כך. אימה ניהלה אורח חיים בלתי בריא עד למותה, שגבה מחיר מבריאותה שלה כתוצאה מזה. המקרה של גרייסי צבר עניין בקרב העובדות הסוציאליות, ומאוחר יותר היה נראה כאילו לנערה יש 2 אופציות: משפחת אומנה או חיים עם דודתה, אשר האווירה אצלה לא הייתה נעימה במיוחד.


האנטר חששה שמא שתי האפשרויות יגרמו נזק לאחותה הקטנה והחליטה לקחת את העניינים לידיים שלה. נלסון הגישה בקשה לקבלת חזקה על גרייסי. אנשים רבים סביבה היו מופתעים מהחלטתה, אבל אחרים דווקא תמכו בה. אדם אחד אף ציין כי אחים מבוגרים הם אפוטרופוסים מצוינים ולעתים קרובות עושים זאת טוב יותר מקרובי משפחה אחרים.

האנטר נאלצה להילחם על קבלת החסות על אחותה

© hunterenelson / Instagram

בהתחלה, קרובי המשפחה של גרייסי היו עוינים לגבי החלטתה, והיא אף קיבלה איומים מהם. דודתה ניסתה לאתגר את זכויות החסות שלה בבית המשפט, אך נלסון זכתה בתיק. היה נראה כאילו דבר לא יעמוד בפני אושרן של האחיות, אבל גרייסי עצמה לא רצתה לעבור לגור עם האנטר והייתה מרדנית נואשת.

אך נלסון הייתה נחושה. היא הרגישה שאחותה הצעירה תאבד בסביבתה הישנה. ״הרגשתי כאילו אני עושה את הטוב ביורת עבורה למרות שזה היה קשה לשנינו״, היא אומרת.


© hunterenelson / TikTok

כדי לסייע לגרייסי לחזור לחיים רגילים, האנטר הייתה נוקשה איתה מההתחלה. היא קבעה לו״ז ברור של מטלות הבית ושמה אותו על הקיר. האחיות חלקו ביניהן את ניקיון הבית. בנוסף, נלסון אסרה על ביקורים מבחוץ.


בהדרגה, הן התרגלו לחיים משותפים, וכעת יש להאנטר 2 בקשות רציניות: לא לשקר לעולם ולטפל בבריאות שלה. אך בכל הנוגע לשיעורי הבית, ניקיון החדר, ודברים אחרים דומים, האנטר לא כל כך נוקשה. האחות הצעירה מורשית להשתמש ברשתות החברתיות אך תחת השגחתה של נלסון, מאחר והיא איננה רק האפוטרופוסית שלה אלא גם זו שמגינה על הילדה.

נלסון תעשה הכל למען גרייסי

© hunterenelson / TikTok

כדי לטפל בגרייסי, האנטר נאלצה לוותר על ההנאות הרבות שמגיעות כחלק מחיי הקולג׳. ״אני בת 23 והורה לילד בת 17״, היא אומרת. לפעמים היא מרגישה קצת עצובה בגלל זה, מאחר והיא יודעת שלא תקבל את השנים הללו בחזרה. אך נלסון בטוחה שאחותה הצעירה שווה את הקורבן. היא מעדיפה להסיע את גרייסי לחוג או להכין לה ארוחת צהריים מאשר לצאת עם חברים.

האנטר לומדת ותהפוך למורה בבית הספר יסודי, ובנוסף מקדישה את זמנה הפנוי לאחותה. הדבר החשוב הוא שגרייסי נמצאת בקרבתה, ושהיא מאושרת ובטוחה.


© hunterenelson / TikTok

בהתחלה, נלסון בקושי הצליחה לדמיין כיצד היא, אישה צעירה, תיתפס כהורה בגיל כה צעיר. היא חשדה שמא אנשים רבים יבקרו אותה ויתנשאו עליה. ״אני כבר יכולה להרגיש כיצד אנשים ישאלו אותי באיזו כיתה אני כשאגיע לאירועים שלה…כיצד אני מתכוונת ללמד אותה נהיגה כשאני בקושי יכולה לנהוג״, דאגה האנטר. כדי להתמודד עם השיפוטיות של ארחים, הומלץ לה לשמור על קור רוח ואפילו להיות קצת מרושעת עם אנשים.

מערכת היחסים של האחיות מפצה על כל הקשיים איתם נאלצו להתמודד

© hunterenelson / Instagram

כדי להפוך את החיים המשותפים לפשוטים יותר, האחיות מנסות לתכנן דברים ולא להשאיר דבר לרגע האחרון. לוח הזמנים שלהם נקבע על סמך אימוני המעודדות של גרייסי. נלסון מרוכזת כעת בהכנת אחותה הצעירה לרישיון הנהיגה שלה. חרף חיכוכים קודמים עם בני משפחתה של גרייסי, האנטר רוצה בכל זאת שהנערה תלמד להכיר אותם טוב יותר. אך נכון לעכשיו, הלו״ז שלהן צפוף.


© hunterenelson / Instagram

האנטר מרגישה כי היא גם אחות גדולה וגם הורה לגרייסי. היא תעשה הכל כדי להגן על בתה המאומצת. נלסון מצפה בקוצר רוח ללמוד מה צופן העתיד עבור גרייסי. האנטר אומרת כי תשים את הבטיחות של אחותה לפני הרגשות והחשקים שלה. אבל גרייסי מבינה מדוע היא עושה זאת. ״אני חושבת שזה באמת הסתדר לטובת שנינו ואני ושבת ששתינו מאושרות מאוד כעת״, ציינה הנערה.