אשפי ניקיון משתפים ב-20+ עצות שיעזרו לכם להיפטר מהלכלוך והבלאגן

החל מפוליש קטשופ ועד ׳טריק מגב׳ להסרת המוך מהשטיחים שלכם – ניקיון לא חייב להיות משעמם או ארוך. במקום, זה יכול להפוך לפעילות משביעת רצון, ולהותיר את הבית שלכם סופר נקי. כל זה בזכות כמה טריקים פשוטים ושנונים.

צוות האתר שלנו בחר בזהירות את עצות הניקיון הטובות ביותר מאת גולשים שונים ואנחנו לא יכולים לחכות ולשתף את זה אתכם. רשמו הערות!© Stellarbystarlight / reddit

* עבור רצפות נקיות ומבריקות ללא סימני משיכה השתמשו בשיטת הדלי הכפול. הפרידו את המים ובהם חומר הניקיון והמים לשטיפה. זה יעניק לכם את היכולת לשטוף את ראש המגב המלוכלך במי השטיפה, לסחוט אותם ואז לטבול את ראש המגב במים נקיים יחסית עם חומר הניקוי.
* שיטה נוספת יכולה להיות ניגוב הרצפות בעזרת מגב רטוב שלא נסחט. לאחר מכן שטפו את ראש המגב בדלי, סחטו היטב, ועברו שוב על הרצפה הרטובה, וגרפו את המים העודפים. וודאו שאתם עושים זאת אזור אחרי אזור ומחליפים את המים אם צריך.
* טאטאו לאחר שהעברתם מגב וגם לפני. המתינו עד שזה יתייבש וטאטאו כל מוך/שיער שנותר לאחר השטיפה.© pun-in-punishment / reddit

* עבור מדיח כלים שמוכתם באבנית השתמשו במסיר חלודה רציני. מחזור אחד והתוצאות מדהימות.
* עבור אזורים עיקשים כמו האמבט, פזרו מעט סודה לשתייה, תנו לזה לשבת במשך 5 דקות, ושפשפו קלות.
* למניעת כתמי מים, העבירו נייר שעווה על הברזים.

* שאבו אבק בכיוון הנגדי מכפי שחשבתם. אנחנו רגילים להתחיל מהפינה המרוחקת של החדר (או השטיח) ולעשות דרכנו לכיוון המרכז. במקום, נסו לשאוב באזורים בהם התנועה כבדה קודם לכן, ואז לעבור לפינות ולשאוב היטב. כך תוכלו לנקות פעמיים את האזורים עליהם דורכים.
* כדי לאבק את התריסים שלכם, השתמשו במטלית מיקרופייבר, רססו עליה מעט נוזל ייעודי לניקיון, וגנבו את החלק הקדמי והאחורי. לפעמים, האבק שתקוע על התריס הוא לח. במקרה זה, פרקו את התריס והשרו אותו במי סבון.
* כדי לנקות את מאווררי תקרה, הניחו ציפית לכרית על הלהבים, ואז החליקו את הציפית החוצה. זה יעזור לשמור את כל הלכלוך והאבק בתוך הציפית.


© BayliBoopp / reddit

* כדי להיפטר מכתמי מרקר כהים מהשטיח שלכם, הניחו לזה להתייבש קודם. ערבבו חומץ, מים חמים ומעט סבון לכלים, וחומר ניקוי שאינו מכיל אקונומיקה. שפכו מעט מהתערובת על הכתם, וחזרו על כך עד שכבר אין מה להסיר. לאחר מכן שימו כמות קטנה של אצטון לציפורניים ושפשפו בעדינות את פני השטח (אל תניחו לזה לחדור לחלק התחתון של השטיח). השתמשו בצמר גפן כדי להיפטר מהאצטון.
* כדי להיפטר כמעט מכל כתם על הבגדים והשטיחים שלכם השתמשו בתמיסה ביחס של 1:2 סבון כלים ומי חמצן. זה טוב במיוחד אם יש לכם כלבים או חתולים שמחוללים ׳תאונות׳ פה ושם.
* כדי להסיר כתם דיו מהבד של הספה, שימו מעט אלכוהול על מגבת לבנה. הספיגו ממושכות את הכתם, אך אל תשפשפו אותו.


© msmamabear / reddit


* עבור כתמי אבנית על דלתות המקלחת שלכם, השתמשו במשחת שיניים. מרחו אותה על האזורים הללו, שפשפו במעגלים, וצפו בהם נעלמים.
* עבור מראה מפוספסת, השתמשו בחומץ. זה יריח קצת מגעיל בהתחלה, אבל זה ממש עוזר להיפטר מהכתמים. אל תשימו יותר מדי.
* נסו לנקות מלמעלה למטה כשאתם מנקים את חדר המקלחת והשירותים שלכם. שפכו נוזר לניקוי האסלה, הניחו לזה לשבת בעודכם מנקים את האמבט/מקלחת, רוקנו את הפחים ונקו את הפח, המראות, הכיורים והדלפקים, וסיימו עם האסלה. נקו את האבק מידית נייר הטואלט וממתלי המגבות שלכם, נקו את מתגי האור וידיות הדלת, וטאטאו ושטפו את הרצפות.


© dragonwool / reddit

* כדי להסיר כתמי בטון או טיח מבין האריחים שלכם ערבבו סודה לשתייה וחומץ. שימו את זה על האריחים למשך 20 דקות ושפשפו עם מברשת שיניים ישנה.
* כדי לנקות אמבט מבלי לשפשף יותר מדי, השתמשו בתערובת חמה של חומץ (עם חומציות של לפחות 10%) וסבון כלים. ראשית, חממו את החומץ למשך 2-3 דקות במיקרוגל, לאחר מכן תנו לזה להתקרר קצת, ערבבו עם סבון כלים ושימו בבקבוק תרסיס (יחס של 60:40). רססו את זה על האמבט שלכם והאזורים הסמוכים, תנו לזה לשבת במשך 30 דקות, ושטפו.
* כשאתם מנקים את חדר השירותים/האמבט, מלאו את הכיור במים חמים והוסיפו את חומר הניקוי שלכם. טבלו סמרטוט, סחטו, ונגבו את הכל, כשהתנועות שלכם פונות לכיוון הכיור, אוספות לתוך הסמרטוט את האבק והלכלוך. ברגע שסיימתם, עברו עם סמרטוט יבש.


© peri_dot / reddit

* כדי לנקות כיסא קש ישן, השתמשו במברשת מתכת ובסבון כלים. לאחר שהסרתם את רוב השומן, שטפו את זה במים ושפשפו קצת יותר עם ספוג.
* אם לא ניקיתם מזה זמן רב, המקום שלכם בטח לא מריח כל כך טוב. בעודכם מנקים, פתחו חלונות והרתיחו מים עם תבלינים (מקלות קינמון ופירות הדר לדוגמה) כדי להיפטר מהסירחון.
* קנו מטהר אוויר. זה יחתוך משמעותית את כמות האבק בחדר. פחות אבק פירושו חדר שנשאר נקי למשך זמן רב יותר.


© goodwitchgirl / reddit

* תוכלו לנקות את ווילון האמבט שלכם במכונת הכביסה בעזרת מגבת פשוטה. המגבת תסייע בשפשוף הווילון.
* הוספת חומץ בנוסף למגבת תעזור להסיר סבון, שמפו וכתמי מינרלים.
* עבור חלונות מלוכלכים מאוד, השתמשו בחומר ניקוי רב תכליתי לפני שאתם משתמשים בתרסיס לניקוי חלונות. תרסיס כזה לא עוזר להיפטר מכל הלכלוך.


© bluebeary96 / reddit

* קטשופ מסייע בפילוש נחושת
* אצטון יסיר את כתמי צבע מהמראות והחלונות שלכם
* עיתוני מעולים עבור זכוכית. לא משאירים מוך או סימנים והם מסירים טביעות אצבע שומניות בצורה מושלמת.


© unclebenjenhow / reddit

* הסירו שיערות ומוך מהשטיח שלכם בעזרת ״טריק המגב״. השפריצו מים על המגב, השתמשו בידית למגב (בעלת משטח גומי חלק, המשמש להסרת נוזלים ממשטחים, לעתים נמצא ליד הכיור)
* אם שפכתם שעווה, נסו לשים עליה שקית קרח למשך זמן מה, ולאחר מכן הסירו את השעווה בעזרת משהו חד.
* הבריקו את פריטי המתכת והברזל למיניהם במקלחת שלכם בעזרת חומר ניקוי רב תכליתי וכדי למנוע כתמי אבנית בעתיד. זה גם עוזר להיפטר מכתמי סבון ושיער.

האם יש לכם טריקים נבונים לניקיון? שתפו אותנו בידע שלכם בתיבת התגובות בהמשך!