באיזו תדירות עליכם להחליף את 20 הדברים הללו בביתכם

רוב האנשים ממתינים עד שסיבי מברשת השיער שלהם מתחילים להישבר לפני שהם קונית אחת חדשה, אך למעשה יש להחליף את מברשת השיער אחת לחצי שנה או שנה. זה תלוי באיכות המברשת שלכם, אך זה תלוי בתדירות השיער ובחומרים שאתם שמים בשיער שלכם. ממש כמו מברשת שיער, מוצרים ביתיים אחרים הם בעלי חיי מדף מהם אנחנו נוטים להתעלם.

צוות האתר שלנו חפר מעט ב-20 פריטים בהם אנחנו משתמשים בבית וגילה מתי עלינו להחליפם בחדשים, כך שנפיק מהם את המרב.


מזרן יוגה – כל שנה

© depositphotos.com

תלוי בתדירות השימוש במזרן היוגה, בסוג הפעילות לה הוא משמש ובאיכות המזרן עצמו, אך מומלץ לחפש אחר בלאי טבעי. בדרך כלל, מזרן שורד בערך שנה. הסימנים המעידים על כך שיש לקנות חדש הם הצטמקות של המזרן, ריחות רעים, והפיכתו לחלקלק.


חזייה – אחת ל-6 עד 9 חודשים

© shutterstock.com

חזייה מסיימת את חייה כשהרצועות נקרעות, הבד נשחק וחוטי הברזל באים במגע עם החזה. אך אפילו אם לא נוצרה שחיקה כזו, עליך להחליף אותה אחרי 6-9 חודשים.

מברשת אסלה – אחת ל-6 חודשים

© depositphotos.com

יש לנקות מברשת אסלה באותה תדירות בה אתם מנקים את האסלה שלכם ולהחליפה אחת ל-6 חודשים לפחות. מברשות מעץ עשויות להחזיק מעט יותר זמן, אך למרות זאת חשוב להחליפם על בסיס קבוע״

קייס לעדשות מגע – כל 3 חודשים

© depositphotos.com

יש לנקות קייס לעדשות מגע לאחר כל שימוש ולשמור שיישאר יבש בין הניקיונות. יש להחליף את זה כל 3 חודשים.


מזרן – כל 8 עד 10 שנים

© shutterstock.com

למרות שזה תלוי בסוג ואיכות המזרן בו אתם משתמשים, כלל אצבע הוא לקנות אחד חדש כל 8 או 10 שנים. אתם גם עשויים לשקול גורמים אחרים כמו אלרגיות, נוקשות בשרירים בבוקר, וקפיצים רועשים, כדי לקבוע האם המזרן שלכם סיים את דרכו

פילטר לראש מקלחת – כל חודשיים עד 6 חודשים

© depositphotos.com

תלוי בתדירות השימוש במקלחת, באיזה סוג פילטר אתם משתמשים, וכמה אנשים משתמשים באותה המקלחת, התשובה עשויה להשתנות. בכל מקרה, באופן כללי, עליכם להחליף את הפילטר לפחות כל 6 חודשים או אחרי 10,000 גלונים של מים.

גביע למחזור – כל 6 חודשים עד 10 שנים

© depositphotos.com

יש לשטוף גביעים רב פעמיים למחזור ולנגב לפני כל שימוש, וגם לרוקן פעמיים ביום. הם עמידים ובעלי אורח חיים של 6 חודשים עד 10 שנים, תלוי בחברה.

מכונת כביסה – כל 10 שנים.

© depositphotos.com

בממוצע, ניתן להשתמש במכונת כביסה עד שנתה ה-10. אך תלוי ביצרן, בתדירות השימוש ביום, ובמשקל הכביסה שאתם טוענים בכל שימוש.

מחצלת לאמבט – כל שנתיים

© shutterstock.com

יש לשטוף מחצלת לאמבט אחת לשבוע או שבועיים, אלא אם כן אתם חולקים את האמבט עם אדם אחר, ובמקרה הזה יש לשטוף את המחצלת כל שבוע. ועדיין, עליכם להחליף אותה, וכלל האצבע קובע שיש לעשות זאת כל שנתיים.

חזיית ספורט – אחת לחצי שנה עד שנה

© shutterstock.com

אם אתן שוטפות ולובשות חזיית ספורט 3-4 פעמים בשבוע, יהיה עליכן להחליף אותה אחת לחצי שנה כיוון שהיא כבר אינה תומכת בחזה שלכן. בכל מקרה, אם אתן רוצות שהיא תאריך ימים, אולי מוטב שתדלגו על מכונת הכביסה והמייבש, ותשטפו אותה ביד במקום.

ספוגים למטבח – כל שבוע

© depositphotos.com

אם אתם לא משתמשים במדיח כלים, אולי אתם משתמשים בספוג המטבח שלכם כמה פעמים ביום. במקרה כזה, מוטב להשקיע בחבילה גדולה של ספוגים ולהחליף ביניהם על בסיס שבועי.

טוסטר – אחת ל-6 עד 8 שנים

© depositphotos.com

תוחלת החיים הממוצעת של טוסטר היא בין 6 ו-8 שנים, אך אתם יכולים להאריך את ימיו באמצעות ניקוי תכוף כדי להסיר את פירורי הלחמים העודפים.

שטיח – אחת ל-10 שנים

© depositphotos.com

אפילו עם טיפול הולם, בסופו של דבר יש להחליף שטיח. רוב היצרנים מעריכים שיש צורך בתחלופה מלאה לאחר 10 שנים.

בקבוק מים רב שימושי מפלדה – 12 שנים

© shutterstock.com

למרות שהם עמידים וחזקים, הם לא מחזיקים מעמד לנצח. ולמרות זאת, עדיין ניתן להשתמש בהם במשך 12 שנים ואפשר למחזר אותם כשאתם נפטרים מהם.

גלאי עשן – כל 10 שנים

© shutterstock.com

יש להחליף את הסוללות לגלאי העשן שלכם כל שנה, אך גם לגלאי העשן עצמו יש חיי מדף. באופן כללי, זה כבר לא יעבוד כראוי אחרי 10 שנים. זהו הרגל טוב לבדוק את תאריך הייצור בחלקו האחורי של הגלאי.

מדיח כלים – אחת ל-10 שנים

© depositphotos.com

עליכם להוציא את מדיח הכלים שלכם לפנסיה אם אתם כבר משתמשים בו במשך עשור. סיבות אחרות בגינן עליכם להחליפו גם אם טרם חלפו עשר שנים, הן אי תקינות ואם עלות התיקון עולה על 50% משווי המדיח.

שטיח לפתח הבית – כל 6-10 שנים

© shutterstock.com

שטיחים לפתח הבית שעשויים קליפות קוקוס הם עמידים וקלים לתיקון. אולי מוטב שתלכו על שטיח עבה יותר כדי להאריך ימיו, במיוחד אם דורכים עליו המון.

נעלי ריצה – כל 700 עד 900 קילו

© shutterstock.com

חשוב להשקיע מחשבה בשאלה האם נעלי הריצה שלכם נותנות לכם מספיק תמיכה לסגנון הריצה שלכם. בדרך כלל, יש להחליפן כל 700 עד 900 ק״מ, אבל אם הן אינן מראות סימני שחיקה, תוכלו לנעול אותם למשך זמן ארוך יותר מבלי להסתכן בפציעה

מקרר – כל 15 שנים

© depositphotos.com

אם המקרר שלכם בן פחות מ-8 שנים, אולי מוטב שתשקלו להחליפו. אך אם הוא בן יותר מ-15 שנים, מוטב להחליפו. כשהוא בן 8 עד 15 שנים, מוטב שתחשבו על סוג המקרר והאם הוא ידידותי לסביבה.

ספות – כל 7 עד 15 שנים

© shutterstock.com

אתם אולי לא מתלהבים הרעיון של להחליף את הספה אלא אם אתם עוברים דירה או מעצבים את שלכם מחדש, אך אורח החיים שלהן הוא בין 7 ו-15 שנים. הגיע הזמן לחפש ספה חדשה כשהבד מתבלה. אולי תוכלו לתקן את הריפוד אם יש לספה ערך רגשי עבורכם ואם היא עדיין במצב טוב.

באיזו תדירות אתם מחליפים פריטים בבית שלכם? האם תוכלו להוסיף משהו לרשימה שלנו?