בדקו באיזה אזור בגוף אתם נוטים להשמין ואנחנו נעזור לכם לסדר את זה!

השמנה היא לא עניין של שחור ולבן. ישנם גורמים רבים המצויים מתחת לפני השטח אשר גורמים להשמנה ועם זאת דרכים רבות לטפל בזה. כמה שיטות יכולים לעבוד עבורכם בעוד אחרים לא.

כעת, מחקרים מסבירים מדוע.


מחקר שנעשה לאחרונה ע"י ה-Yorkshire Health בדק קבוצה בת 4,000 בוגרים הסובלים מהשמנה והצליחו לחלק אותם ל-6 קבוצות שונות.


* נשים צעירות ובריאות – נשים שהיו שמנות, אבל באופן כללי נטו לסיבוכים מועטים הקשורים להשמנה, כמו סוכרת מסוג 2.
* גברים שתיינים – כמו בסעיף הקודם, רק עם צריכת אלכוהול גבוהה.
* גברים לחוצים ולא מאושרים בגיל העמידה – בעיקר נשים עם בעיות נפשיות ובריאות כללית ירודה.
* מבוגרים מלאי חיים ובריאים – בריאות כללית תקינה, אבל בעלי נטייה לצריכת אלכוהול מוגזמת ולחץ דם גבוה.
* מבוגרים חולים אך מאושרים – אנשים מבוגרים עם מחלות כרוניות, כמו דלקות מפרקים ניווניות, אך בעלי בריאות נפשית טובה.
* אנשים חולים – אנשים בעלי מצב כלכלי קשה ומחלות כרוניות רבות.

המחקר הזה חשוב בגלל שהבנת גורמי ההשמנה יכולה לעזור לאדם להילחם בהם. זוהי התפתחות חשובה בטיפול בבעיית ההשמנה, אך עדיין דרושים מחקרים רבים בתחום.

למרות שאין קשר בין החלוקה המובחנת של האנשים הנוטים להשמנת יתר למחקר שנעשה, ההבנה של מקום אגירת השומן חיוני כדי להיפטר ממנו.

ישנם שני סוגים של חלוקת שומן: אנדרואידי וגינאוידי.

תבנית חלוקת שומן 'אנדרואידית' נקראת כך כיוון שגברים נוטים לכך יותר מנשים. אולי שמעתם על גוף המתואר כ-'תפוחי' כשהיקף המותניים גדול יותר מהירכיים".

ו…

"חלוקת שומן גינאוידית נפוצה יותר אצל נשים. זו הסיבה מדוע תיאור גוף מסויים עונה לשם 'אגסי'. בתבנית זו, היקף הירכיים גדול יותר מהיקף המותניים."

בואו נראה לכם קצת מספרים:

בדקו באיזה אזור בגוף אתם נוטים להשמין ואנחנו נעזור לכם לסדר את זה!

1. שומן בפלג הגוף העליון (אנדרואידי)
פירוש הדבר הוא שבדרך כלל האדם אוכל יותר מדי ולא מתעמל מספיק. נסו לחתוך במתוקים, והתעמלו כ-30 דקות מדי יום. אם זה לא עוזר, היוועצו עם מומחה.

2. שומן המרוכז בבטן (אנדרואידי)
שומן עודף באיזור הזה נגרם ממתח, חרדה או דיכאון. פעילות גופנית ומנוחה יכולים להיות השיטה הטובה ביותר לטיפול בבעיה. שוב, פנו לעזרה מקצועית.

3. שומן בפלג הגוף התחתון (גינואידי)
זוהי בעיה נפוצה עבור רוב הנשים. התעמלות המערבת התנגדות בפלג הגוף התחתון, יחד עם אימוני כושר הקשורים ללב ולכלי הדם, חיוניים להסרת רקמות השומן הללו. האיזור הזה עשוי להיות מאתגר. אל תהססו לפנות לעזרה מקצועית.

4 השמנה עם נפיחות בבטן (אנדרואידי)
שומן באיזור הזה נגרם מצריכת אלכוהול מוגברת ו/או בעיות הקשורות בנשימה. נסו לצמצם את כמויות האלכוהול והתמקדו בתרגילי נשימה. נשימה נכונה היא תרגיל המפעיל את כל איזור הטורסו.

5. השמנה בפלג הגוף התחתון הכולל את החלק התחתון ברגליים (גינואידי)
זה נפוץ בעיקר בקרב נשים בהריון. עלולה להיווצר נפיחות ברגליים. נסו לעשות התעמלות אירובית במים כדי להוריד את הלחץ מהרגליים והמפרקים בכפות הרגליים, או לשבת כשכפות הרגליים שלכם מורמות.

6. שומן בולט ומוגדל בבטן ובגב העליון (אנדרואידי)
זה דומה לסוג הראשון באופן בו חוסר פעילות גופנית גורם לו. אימון גופני הוא חשוב אבל גם שמירה על רמות הסוכר מאוזנות. אל תלכו מרחקים רבים מדי ונסו לאכול בכמויות קטנות.

המפתח להיפטר מהשומן תלוי במידה רבה בידיעת סוג ההשמנה. בכל מקרה, חשוב לזכור לקחת בחשבון גורמים הקשורים בגנטיקה ובהורמונים אם הדיאטה לא עובדת. מומחים בתחום הרפואה ישמחו לסייע לכם בנושא!