בחרי את סוג הגבר המועדף עליך וגלי יותר על האישיות שלך

אדם מושך אנשים מסוימים בגלל סיבה טובה. אנשים סביבנו עוזרים לנו לעתים קרובות לזהות את הבעיות הפסיכולוגיות שלנו, שהם תוצאה של טראומות ילדות ומערכות יחסים לא מאושרות מן העבר. תלוי בסוג הגבר שנמשך אליך, תוכלי לדעת בדיוק מה קורה אצלך בראש.

1. נרקיסיסט


אנשים רבים נופלים שדודים אחרי הכריזמה שלו, הכישרון, ההצלחה והמראה. את לא יוצאת דופן. פשוט תקשיבי לדיבור המתנגן שלו! ברגע שהתאהבת בו, לא תשכחי אותו בקלות.


אם את יוצאת עם גבר כזה, את נרקיסיסטית בעצמך. את רואה את ההשתקפות שלך בגבר הזה ומתאהבת. למעשה, מערכות היחסים שלך לעתים קרובות מלאות בהערצה עצמית, שחצנות ופרפקציוניזם.

אין מקום לרוגע וחמימות במערכת היחסים הזו. בני הזוג הולכים על חבל דק בין אהבה ושנאה. יום אחד הם זקוקים האחד לשנייה, וביום הבא הם לא יכולים לסבול את נוכחותו של האחר/ת. אם להיות כנים, למערכת היחסים הזו, אין עתיד, ויש לטפל בנרקיסיזם.

2. מרוחק רגשית

הוא בקושי מדבר על עצמו. הוא ביישן ומתנצל על הזמן. הוא אוהב לדבר על העבר שלו. הוא יכול לומר את שעל לבו, ושניה לאחר מכן, הוא יטען שהוא לא מחפש מחויבות.

את מאמינה שלא מגיע לך שום דבר טוב יותר. אולי, זוהי תוצאה של ילדות טראומתית או מערכת יחסים לא מאושרת, שלא היו בה תמיכה וחיבה. אחרי כל זה, את מסיקה, שלא מגיע לך מישהו עם גישה טובה יותר מזה.

כדי להפסיק להמעיט כך בערכך, סלחי לאקס שלך והניחי לבעיות מהילדות שלך לחלוף. מגיע לך את הטוב ביותר.

3. גבר עם הערכה עצמית נמוכה

הוא חושב שהוא יותר גרוע ממך. הוא בטוח שהוא יהלום גולמי. ברור שיש לו את הפוטנציאל, את רואה את זה, אבל הגבר הזה לא מאמין בעצמו. מערכת היחסים שלך נראית כמו סוג של פרויקט.

אם בחרת לעצמך גבר כזה, את מקדישה תשומת לב יתרה למערכת היחסים שלך. את מוכנה לתקן הכל, להשקיע את עצמך כדי שזה יעבוד, כמו זוגות נורמליים. את מחליפה תפקידים מגדריים כדי להתנהג כמו הגבר.

במשפחה שלך, ייתכן והיית האחות הבכורה שדאגה לאחים ולאחיות הצעירים ממך. או שאולי פיתחת את התכונה הזו עם השנים, וכבר קשה לך לוותר עליה. הירגעי, העבירי כמה מהסמכויות לידיו של הגבר, והוא יפתח ביטחון עצמי.

4. גבר הפכפך ובלתי צפוי

היו לו המון רומנים קצרים, וסביר להניח שמעולם לא היה נשוי. יש לו המון תירוצים לסיבה מדוע הוא לא פגש את הנפש התאומה שלו. כל הסיפורים שלו מסתיימים במשהו כזה, "יום בהיר אחד, אני אתיישב ואתחתן. יום בהיר אחד…"

למה פגשת גבר כזה? את תלותית. את זקוקה לכל סוג של תשומת לב. הוא מבין את זה ומרגיש שתידבקי אליו כמו עלוקה. הוא יתחתן. יום בהיר אחד. עם מישהי אחרת.

הסיבה לכך נעוצה בילדות שלך או במערכות יחסים קודמות. כדי להימנע מגבר כזה, הקדישי יותר תשומת לב לעצמך. כבדי את עצמך, וגברים יכבדו אותך בחזרה.

5. העלוקה

הוא משתמש במשאבים שלך מבלי להעניק לך בחזרה. תודי לאל, אם הוא עושה את זה מבלי להסב נזק.

סביר להניח, שיש לך ביטחון עצמי נמוך. העלוקה מבינה את זה ונדבקת אליך, תוך מחשבה שאת שמחה שהוא נמצא שם.
די נוח, לא?

אישה בעלת ביטחון עצמי לעולם לא תמשוך אליה גברים פרזיטים כאלו.

6. הבריון

הוא מאשים אותך בשל טעויות שמעולם לא עשית. הוא מדבר אליך כמו אל ילדה קטנה. אפילו כשהוא מבקש את עזרתך, הבקשה שלו נשמעת כמו איום. הוא מבקר אותך ואת הילדים שלך.

יש לך בעיות אישיות גבולית חמורות. באופן אינסטינקטיבי, את לא יודעת מה לעשות איתן. את מזניחה את עצמך לעתים קרובות כדי לרצות אחרים.

כשאת תוחמת את גבולות האחריות שלך, הגבר הזה יכבד אותך או יעזוב אותך. הוא יאבד בך כל עניין – אסור לך ליפול קורבן לבריונות! – ואז ימצא לעצמו קורבן אחר.

7. המדוכא והנרדף

הוא מסכים איתך בכל נושא. יש לו הערכה עצמית נמוכה ואפס ביטחון עצמי. הוא לא יכול לתמלל את המחשבות והמשאלות שלו.

מדוע בחרת בו? בגלל שאת אישה שאוהבת לשלוט בכל. גבר כזה עונה על הדרישות שלך. במערכת יחסים כזו, את נכנעת לתשוקה שלך לשלוט ולעשות מניפולציות.

למרבה הצער, גברים כאלו הופכים רק לעתים נדירות לגברים אמיתיים. אם את אישה ומזהה את עצמך בדפוס שתיארנו, הפסיקי להיות קונטרול-פריק.

8. גבר תפוס

אולי הוא נשוי, מאורס, או שהוא כבר מנהל מערכת יחסים אינטימית עם אישה אחרת. אזהרה! אם הוא נשוי, אבל לא חי עם אשתו וטרם התגרש, הוא עדיין נשוי.

אם את איתו, יש לך הערכה עצמית נמוכה ואת לא מכבדת את עצמך בכלל. אין תירוצים. אם את מנהלת רומן עם גבר תפוס, את לא אוהבת את עצמך בכלל. לצאת עם אדם בוגדני שווה ערך לבגידה עצמית.

יש רק דרך אחת החוצה. להיפרד. אפילו אם הוא הבטיח לעזוב את אשתו, אבל לא יכול לעשות את זה בגלל שהזמנים קשים/הילדים צעירים/הוא חולה…תברחי!