בטעות מצאתי מכתב מבעלי, ואני לא יודעת מה לעשות

לדבריה של הפסיכותרפיסטית אסתר פרל, אנשים נוטים להגיש בקשות לגירושין בגלל שהיו בלתי מאושרים. היום, אנשים מתגרשים האחד מהשנייה מאחר והם יכולים להיות מאושרים יותר. ליזה, אחת הקוראות של אתר מפורסם, התמודדה עם אפשרות של גירושין, וביקשה עצה.

צוות האתר הכין כמה טיפים וטריקים ואנחנו מקווים שזה יקל על מסעם של ליז ה ודן לנישואין מאושרים עבור שני הצדדים המעורבים.


ליזה היקרה, צוות האתר בחן את מצבך ואסף את העצות הטובות ביותר שיכול היה למצוא, כדי לגרום לנישואין שלכם לשגשג.© shutterstock.com

* הישארי רגועה. שוחחי על הדברים עם בעלך. קבוע דייט ערב אחד, הזמינו טייק אווי, וספרי לו שמצאת את המכתב. תני לו תמיד ליהנות מחמת הספק. מבחינתנו, ייתכן והוא כותב ספר; אם הוא הולך לטיפול, ייתכן וזהו מכתב המהווה חלק מההליך הטיפולי.
* הרצון לגירושין, אין פירושו תמיד כי זהו סוף הנישואין. ראי את המצב כהזדמנות להציל את הנישואין שלך ואף להפוך אותם לטובים יותר מכפי שהיו.


© shutterstock.com

* אם מסתבר שבעלך רציני לגבי הגירושין, אל תתחנני אליו או תרדפי אחריו שיישאר. זה עשוי לעבוד לרעתך והלחץ עשוי לכבות אותו לחלוטין.
* אל תרכלי עליו מאחורי גבו. ייתכן ותרגישי שאת רוצה לדבר על הבעיות האישיות שלכם עם בני המשפחה והחברים שלך. זכרי, אין לא נשוי לך פרט לבעלך. עליכם לעבוד על זה יחד ולרדת לשורש הבעיה.


© unsplash.com

* אם את זקוקה לעצת אחרים, השיגי עזרה מקצועית. מישהו שחושב בצורה אובייקטיבית יכול לשחק תפקיד מרכזי במסע שלך לעבר נישואין מאושרים. חשבי על טיפול זוגי כדרך להתפייס.

תרפיסטית זוגות מוערכת מאוד אמרה פעם, ׳היום, במערב, רובנו הולכים לנהל 2 או 3 מערכות יחסים או נישואין. כמה מאיתנו יעשו זאת עם אותו האדם׳. ליזה, כדי להתגבר על הזמנים הקשים הללו, שאלי את בעלך, ׳הנישואין הראשונים שלנו הסתיימו. האם אתם מוכן ליצור חדשים?׳

האם אתם חושבים שהתגברות על גירושין פוטנציאליים עשויה לחזק את הנישואין שלכם? מהו לדעתכם סימן המבשר על מערכת יחסים שעומדת על פי תהום? ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך.