בני זוג עשירים התבדחו על חשבונה של אימא ל-5 ילדים בתור בסופר. אישה זרה אחת לא נשארה חייבת

כולנו כבר מכירים את זה: אין הנחתום מעיד על עיסתו. הסתכלו בתוכנו של הקנקן, ולא בקנקן עצמו. אלו הם פתגמים שאנחנו מכירים היטב.

הסיפור הבא מראה מדוע אסור להמעיט בחשיבות הפתגמים הללו. הסיפור הזה מעביר מסר חשוב מאוד, שאסור לאף אדם לפספס.


עבור לינדזי ריי, היה זה יום שגרתי. היא נסעה לסופר מרקט כדי לקנות מצרכים לארוחת הערב. כרגיל באותה שעה ביום, הסופר היה מלא באנשים מפה לפה, ובילדים קולניים שצרחו מעייפות.


אנשים רבים נראו מותשים משגרת היום, וביניהם גם אימא לחמישה ילדים. כמו כל אימא, היא עשתה ככל שיכלה כדי לכלכל ולדאוג שילדיה יהיו בטוחים, אבל הסביבה מעולם לא חוסכת ביקורת. כך קרה גם הפעם. מבטים זועפים הופנו אליה מכל עבר.

מאחוריה, עמד זוג והחל לדבר בגנות האישה וילדיה. שני ילדים לבנים היו לאימא הזו, ואחרים ממוצא אפריקני.

הזוג החל להתבדח בקול, ״מעניין כמה אבות יש לילדים הללו״.

״אלוהים ישמור, היא אפילו לא יכולה להלביש את הילדים כראוי. מזג האוויר עוד יעשה אותם חולים״, אמרו בלעג. ״חכו, תכף היא תשלוף את תלושי המזון שאספה״.

הזוג לא התעייף. ״הנה, על זה הולכים כספי המיסים שלנו״.

לינדזי הבליגה עד עתה, אבל כבר לא יכלה לשאת זאת יותר. היא הסתובבה והחלה לגעור בזוג, טרם ניגשה לאם כדי להבין כיצד עובד כל העניין עם תלושי המזון.

לינדזי הבינה שהאם היא אכן האם הביולוגית של שניים מהילדים, ובנוסף הבחינה גם בפרטי לבוש שנרכשו זה עתה עבור הילדים.

האישה אזרה אומץ ושאלה, ״האם הם מאומצים, או שאת משמשת כמשפחת אומנה?״. ״יש לי 9 ילדים…רק שניים מהם ביולוגיים. אני מבינה מה את עוברת. אשמח לעזור לך״.

האישה חייכה, אך בחיוך הזה הייתה מהולה גם מידת מה של מבוכה.


״אני משמשת משפחת אומנה לראשונה בחיי. זו הפעם הראשונה שאני משתמשת בתלושי הזמון. הילדים הגיעו אלי לפני שלושה ימים, ויהיו איתנו לזמן מה. קיבלנו אוכל מסובסד, אבל הילדים גם זקוקים לבגדים. זה עוד לא ממומן״, אמרה בחיוך נבוך.

לינדזי הביטה בילדים, ואמרה להם שזה נחמד שהם מתנהגים יפה ושיכלו להישאר יחד. לאחר מכן הסבירה לאם כיצד עובדים התלושים.

הן חיבקו זו אתז ו ולינדזי הבטיחה לה שתטפל בזוג החצוף.

ברגע שהאם וחמשת ילדיה היו במרחק מה, פתחה לינדזי את פיה.

״איך אתם מעזים?? הילדים הללו איבדו את הזכות לחיות עם ההורים שלהם ממש לפני כמה ימים. ׳הבגדים האלה?׳ ייתכן ואלו הבגדים היחידים שיש להם או שהצליחו לקחת מהבית. ׳האישה הזו?׳ היא פתחה את הבית והלב שלה עבור ילדים שאינם שלה, ושאינה פגשה מעולם, ילדים שהיו זקוקים לבית חם, והיו להם 12 אבות שונים. אז מה אם היא קונה אוכל בתלושים? לאיש לא מגיע לרעוב, ולאיש לא מגיע שיהיה לו קר או חם. ההתנהגות שלכם עלובה ומעוררת רחמים. נותר לי רק לחוש חמלה עליכם!״

הזוג הרכין ראש ועבר לקופה אחרת.

הנה הפוסט המקורי שפרסמה לינדזי ברשתות החברתיות:

קוראים רבים עשויים לחוש גועל, אבל בואו לא נעבוד על עצמנו: התנהגות כזו נפוצה מאוד.

לעולם אל תשפטו אנשים, עד אשר הייתם בנעליםי שלהם.

מה דעתכם על הסיפור ששמעתם? שתפו אותנו בדעותיכם בתיבת התגובות בהמשך, וכמובן אל תשכחו לשתף את זה עם כל בני המשפחה והחברים!