בפעם הבאה שאתם פותחים פחית אל תשכחו לעשות את זה

בטח יצא לכם לקרוא באינטרנט סיפורים מטורפים על משפחה שמתה מעכברת בגלל שהם שתו משקה קל ישירות מהפחית. צוות האתר שלנו החליט לספר לכם כל מה שאנחנו יודעים אודות הסיכונים בהרגל כזה כדי שלא תתבלבלו מהסיפורים.

בואו נהיה כנים. שתיית משקאות קלים ישירות מהפחית היא הרגל שגרתי למדי, במיוחד כשאתם רחוקים מהבית. רק הזהירים ביותר שבינינו מנקים את הפחית עם טישו או מפית לפני הפתיחה. אבל האם זה מספיק? בואו נגלה.


כל הפחיות עוזבות את המפעל באריזות פלסטיק שמבודדות אותן מהלכלוך והאבק, וכך הן מגיעות לסופרמרקט.


פחיות יכולות לבלות מספר ימים במדפים בסופרמרקט ועשויות לצבור אבק, לכן ניקוי הפחית לפני השתייה זה רעיון טוב. אבל, במציאות, הפחיות לא צוברות כל כך הרבה לכלוך שמצריך ניקיון בחומר ניקוי מיוחד.

בכל מקרה, לפני שאתם פותחים פחית משקה, חשבו על העצות הבאות:

* נקו את הפחית כיוון שאתם לא יכולים לדעת לעולם אם אוחסנה בתנאים נאותים.
* אם אתם משתמשים בטישו, זכרו שהיא מסירה אבק אך לא מחטאת.
* וודאו שהפחית במצב טוב: אל לה להיות חלודה, נפוחה או ניזוקה.
* אם הפחית נפוחה, זה עשוי להיות סימן ליזהום בשל סטרילזציה לקויה. הפחית עשויה גם להתנפח אם יש עליה ״פיצוצים״ זעירים או חורים.
* אם הפחית ניזוקה, שכבת הציפוי הפנימית שמונעת מהמתחת מגע ישיר עם הנוזל עשויה להיות סדורה. במקרה כזה המתכת מתחמצנת, והחמצן מתערבב נוזל. עדיף לא להשתמש בפחיות שניזוקו.

לסיכום, נשמח לתת לכם עצה אחת: אתם לא חייבים להאמין לסיפורים הוויראליים ברשת. אך זכרו כי מאחר ואינכם יודעים מה עבר על הפחית, עדיף לנקותה טרם השתייה, ממש כמו כל בקבוק או מיכל משקה אחר הבא אל פיכם.