גולשים משתפים 23 טריקים פסיכולוגיים בהם הם משתמשים בהצלחה מדי יום

טריקים קטנים יכולים להפוך את הכל לפחות מסובך: החל מבישול ועד לטיסות לחלל. אותו הדבר תקף גם לגבי מערכות יחסים בין בני אדם. אתם רוצים ללמד את הילד שלכם כיצד לדבר עם אחרים? או לגרום לאדם שקט לדבר? אתם לא לבד. משתמשי Reddit חושפים כמה טריקים קטנים שעוזרים להם מדי יום.

צוות האתר שלנו באמת מנסה להפוך את חייהם של הקוראים לטופים יותר ומקווה שהטיפים האלה יסייעו לכם רבות.


* אני מעדיף לשאול, ׳אילו שאלות יש לך?׳ במקום ׳האם יש לך שאלות?׳ מאחר והראשון מסתכם בשאלות, בעוד השני מסתכם בשתיקה.

* היה אדיב, אפילו לאנשים לא אדיבים. יש משהו מקסים בלגרום למישהו לעבור ממצב רוח רוגז למצב רוח טוב.


* כדי להימנע מבעיות במקום העבודה ולשפר את היחסים עם העמיתים שלך, אמור עליהם דברים טובים כשאתה מדבר עליהם עם אחרים.

* אני עובד במשרד. כשאנשים עוצרים ליד השולחן שלי ולא מתכוונים לעזוב, אני לוקח בקבוק מים והולך למלא אותו בזמן השיחה. אבל לאחר מכן, אני לא חוזר לשולחן שלי, אלא הולך לשולחן של זה שמדבר איתי. זה גורם להם לשבת במקום אוטומטית. לאחר מכן, אני מסיים את השיחה וחוזר לעבודה.

* אם אתם משתמשים באוזניות, אבל לא מנגנים שום דבר, יהיה קל יותר לאנשים לומר דברים מעניינים כשאתם לידם.

* אני שחקן פוקר מקצועי. במהלך המשחקים, אני מנסה לגרום ליריבים שלי לצחוק כשאני חושב על המהלך הבא. צחוק גורם להם לבלף פחות.

* רוצים שאנשים יאהבו אתכם? אם כן, בקשו מהם טובות קטנות כמו ״אתה יכול להחזיק עבורי את העט לשנייה?׳ זה יגרום למוח שלהם לחשוב שהם מחבבים אותך אחרת מדוע הם עוזרים לך?


* קודם כל, בקשו משהו שאין ספק שתקבלו ולאחר מכן משהו שאתם רוצים. זה נקרא ״שיטת הדלת בפנים״

* אל תתנצלו, במקום זאת הודו לאנשים. אז, אמרו ״תודה על הסבלנות שלך!״ במקום ״מצטער שאיחרתי״. כך, תסבו את תשומת הלב מהפגמים שלכם ותדגישו את המעלות הטובות שבכם מול האנשים איתם יש לכם אינטרקציה

* אם אתם צריכים למתוח ביקורת על מישהו, ראשית אמרו את הדברים החיוביים, ולאחר מכן בקרו אותו, ולבסוף אמרו שוב משהו חיובי. זה יקל עליהם לקבל את הביקורת בצורה חיובית יותר.

* אני בדרך כלל מקבל יותר מידע אם אני מקשיב למישהו בשקט. פשוט תנו לאדם לדבר. אם הם מפריעים לכם, פשוט המתינו. הם ירגישו בצורך להפיק צליל, ואז ימשיכו לדבר.

* עבדתי בתחום הפרסום והבוס שלי לימד אותי לעשות טעויות קטנות אך מובחנות בטיוטה הראשונה שלי. לקוחות יבחינו בטעות, יבקשו לתקן אותן ואז ירגישו נפלא. כעת אני פרילאנס וכשאני מתמודד עם לקוחות קשים, אני עושה כמה טעויות בכוונה. זה עובד בכל פעם.

* בוויכוח, ראשית מצאו משהו ששני הצדדים מסכימים עליו ואז גשו לעניין המרכזי.

* אם מישהו איתו אתם מברים מנסה להצדיק את הפעולות שלו, הדרך הטובה ביותר להגיב היא פשוט לשמור על השקט, ולהפוך את הדברים שלהם למונולוג. כשלא תגיבו, האדם יאבד אמון במילים שלו. למדתי את השיטה הזו מהבוס שלי, ששולט בכל פגישה והוא תמיד האדם הכי שקט בחדר.

* לאחרונה קראתי שהמשפט ״אתה צודק!״ במקום ״אני יודע״. גורם לך להראות פחות שחצן ולא מקטין משהו שהאדם שמולך אולי גילה זה עתה.

* לקחתי את זה מחבר שלי. הוא משתמש בזה בכל פעם שהוא מנסה להבין איפה לצאת לאכול עם חברה שלו: במקום לשאול ״מה את רוצה?״ ואז לקבל את ה״אני לא יודעת״ הרגיל, ואז להתחיל לירות מקומות, התחילו ב״מה את לא רוצה??״ השתמשתי בזה כמה פעמים במערכת היחסים שלי וזה עובד מעולה.

* היו ישירים ובקשו מאנשים משהו ספציפי בעת הצורך. במקום לשאול, ״האם למישהו יש עט?״ שאלו ״למי יש עט?״ וכדי לבקש ממישהו לחייג למשטרה, אמרו, ״אוקי, אתה עם הג׳קט הכחול, איך קוראים לך? אוקי, טום, חייג לאמבולנס״

* אני מנהל כרגע 240 אנשים ב-6 מסעדות. לעתים קרובות קשה לגרום להם לעשות את שמוטל עליהם, אך גיליתי שלומר ״אני זקוק לעזרתך״ מספיק כדי לגרום להם להירתם לעניין. אנשים רוצים להרגיש שצריכים אותם ושהם עושים הבדל. ביטוי של זה עושה את כל ההבדל.

* אם אתם צריכים לזכור משהו, חשבו עליו בעודכם עושים משהו יוצא דופן בהחלט. זה יחבר את הזיכרון עם אותו ה״דבר״. ואז כשתשימו לב אליו מאוחר יותר, הוא יעורר את הזיכרון הספציפי. לדוגמא, אמרו לעצמכם, ״אהני צריך להוציא את הזבל לפני שאני הולך לישון״ ואז שימו את הכרית שלכם למרגלות המיטה.

* אם מישהו כועס או עצבני, פשוט אמרו, ״זה מובן לחלוטין״. זה נותן להם תחושת ניצחון ומסב את הרגשות שלהם מכם כי אתם מבינים ואתם לצדם.

* בני הצעיר (4) נכנס למצב ״למה?״ לפני זמן מה. קראתי מאמר שטוען כי הדרך הטובה ביותר לגרום להם להפסיק היא לשאול אותם, ״אני לא בטוח, מה אתה חושב?״ וזה עובד. הם עונים על השאלות שלהם, אתם מספקים פידבק כמו, ״נשמע לי טוב״ וממשיכים הלאה. זה גדול.

* בנוסף לימדתי את הבת שלי שלא מספיק לומר סליחה. ראשית, אתה מתנצל. לאחר מכן, יש לשאול ״איך אני יכול לגרום לך להרגיש טוב יותר?״ זה עוזר לילד לקחת אחריות כשהוא גורם למישהו להרגיש רע, וגורם לו להבין שאמירת סליחה אין בה די כדי לתקן את הבעיה שיצר. התגובה שלך, ״תודה על שאתה מתנצל״ הולכת טוב עם ״זה יגרום לי להרגיש טוב יותר אם תחזיר לי את הצעצוע שלי״.

* כשהיה לי משהו חשוב לומר לילדים שלי, הייתי אומר את זה בשקט כדי שהם יקשיבו. הם היו חסינים לצעקות שלי, אבל הלחישות שלי לכדו את תשומת לבם.

אילו מהטריקים נראים לכם יעילים ומדוע?