גלו דרכים להיפטר מהשומנים בבטן בלי להתאמן. התוצאה מדהימה!

השומן בבטן יכול להיות אחד הדברים המתסכלים שיש. למרות זאת, יש מספר דרכים שהוכחו מדעית כאפקאיביות לשריפת השומן בבטן מבלי להזיע!

מחקרים מראים כי השעון הביולוגי של גופנו משתגע לגמרי בעקבות האותות הנשלחים אליו מאכילת אוכל רע.  תזונה נכונה ושינה טובה בלילה יכולות לעזור לנו להיפרד לשלום משומני הבטן העקשים.


1. שינה טובה


מחסור מתמשך בשינה אחראי לשינויים מסוימים בהפרשות ההרמונליות ובחילוף החומרים ותורם לרעב ותאבון מוגברים. אנחנו חושבים שבהיותנו ערים אנו שורפים יותר קלוריות, ההפך הוא הנכון, שינה מעטה עלולה לשבש ולהאט את קצב חילוף החומרים.

2. עליה בצריכת חלבונים

חלבון הוא חומר מזין בעל החשיבות הגדולה ביותר בירידה במשקל. צריכת חלבונים מאיצה את חילוף החומרים ובונה מסת שריר. כל פעם שאנחנו מעכלים מזון, אנחנו שורפים קלוריות. תופעה זו נקראת "האפקט התרמי של המזון". רכיב המזון בעל האפקט התרמי הגדול ביותר הוא החלבון.

3.אכילת מזונות עשירים באומגה 3

הגוף שלנו לא מייצר אומגה 3 ולכן אנחנו צריכים לצרוך אותו דרך מזונות ותוספי תזונה. חומצות שומן טוה מסייעות בפירוק שומנים רעים .

4.  צריכת מזונות עשירים בסיבים תזונתיים

מחקרים הראו כי יש קשר ישיר בין צריכת סיבים תזונתיים ולשומן בבטן.  נמצא כי על צריכת 10 גרם סיבים תזונתיים  כמות של שומן בטני נמוכה ב 3.7%   מאשר אצל אנשים שלא צורכים הרבה סיבים תזונתיים. מזונות העשירים בסיבים הם שיבולת שועל, קטניות, זרעי פשתן, אוכמניות, סלרי ותפוחים.

5. צריכת פיפרין (מצוי בפלפל שחור)

מרכיב חזק המצוי בפלפל שחור, משמש לטיפול בהרבה מחלות, ביניהן דלקות ובעיות בבטן. מחקר חדש מצא כי  פיפרין יכול להלחם בדלקות ומשבש יצירת תאי שומן.

6.  אכילת אגוזים

אגוזים עשירים בשומנים טובים שמשפיעים רבות על ירידה במשקל. הם מסייעים באיזון הסוכר בדם ותורמים לתחושת השובע – המפתח לשריפת שומנים.

7. אכילת שוקולד מריר

מחקרים מראים כי אכילת שוקולד מריר בכמות מתונה יכולה להפחית את כמות השומן בגוף. זכרו כי השוקולד חייב להכיל לפחות 70% מוצקי קקאו.

8. שתיית תה ירוק

תה ירוק  מאיץ את חילוף החומרים ואת תהליכי שריפת השומן. במחקר שעשו לאחרונה מצאו כי אנשים שצרכו 4-5 כוסות תה ירוק ושילבו בסדר יומם אימון גופני של 25 דק' ביום ירדו ב 2 קילו יותר מהמתאמנים שלא שתו תה.