גלו מה יקרה לכם אם תאכלו ביצים בכל יום

מחקרים שנערכו לאחרונה מראים כי ביצים הן בריאות מאוד וחשובות לגוף שלנו. ביצים הם מקור מצוין של חומצות אמינו, ברזל ונוגדני חמצון, וניתן לבשלן במבחר דרכים. הגוף לבדו מפיק 11 חומצות שומן הכרחיות לתפקוד גופני תקין. בכל מקרה, הגוף זקוק ל-9 חומצות שומן הכרחיות, וניתן למצוא אותן בביצים.

מחסור ב-9 חומצות השומן האלו יכול לגרום לאובדן במסת השריר, היחלשות של המערכת החיסונית, עייפות כרונית ומראה דל של השיער והעור.


ביצה אחת המכילה 200 מ"ג של כולסטרול יכולה לאזן את רמות הכולסטרול בגוף.


זה לא אומר שביצים מסוכנות לדם שלכם. למעשה, מחקרים מראים שביצים מורידות את כמות הכולסטרול הרע בדם (LDL) ומעלות את רמות הכולסטרול הטוב (HDL).

2 ביצים ביום עשויות לחזק את המערכת החיסונית ולעזור להילחם בזיהומים. ביצים הם מקור מעולה לסלניום, מינרל חיוני מרוד לתפקוד תקין של המערכת החיסונית.

לעור בריא ובעל מראה טוב יותר, דרוש ויטמין B. אותו הוויטמין תורם גם לבריאות הכבד והעיניים. ביצים הם מקור מצוין של וויטמינים מקבוצת B, במיוחד B2 ו-B12. מחקרים מראים שקבוצת הוויטמינים הזו חשובה לתפקוד מערכת העצבים והתפקוד הקוגנטיבי.

ומה בנוגע להרזיה? מחקרים מראים שאנשים שאכלו ביצים לארוחת בוקר, צרכו מעט קלוריות בהמשך היום. בנוסך, זה מקל על חרדה מאחר וחומצות האמינו המצויות בביצים תורמים לבריאות המנטלית.