מה אתה רואה בתמונות הבאות ומה זה אומר על האישיות שלך?

בעידן המודרני, ישנה עלייה ברמות המתח והחרדה, כה רבה עד שדור שלם של אנשים בוגרים כבר זכה לכינוי "הדור החרדתי ביותר". אלו זמנים קשים לכל מי שנולד בדור ה-Y, עד כי נראה כי הם לא יכולים לנוח לרגע!
בכל מקרה, הבעיה נמתחת הרבה מעבר לקבוצת הגיל הזו.

על פי המכון הלאומי לבריאות הנפש (בארצות הברית, ידוע גם בשם NIMH), בין כל מחלות הנפש המוכרות, הפרעות מתח וחרדה מככבות אי שם בראש הרשימה. המספרים מבהילים, ומחקר חדש שפורסם לאחרונה ע"י המנהלה לנזקי השימוש בתרופות ושירותי בריאות הנפש (SAMHSA) מראה כי חרדה קשורה קשר ישיר בכל סוגי הסרטן ומעלה את הסיכוי לחלות במחלה ב-800%. אם זה לא מכניס לפרספקטיבה את הנושא הזה שתופס תאוצה לאחרונה, ומעורר את הצורך בשיח ציבורי, אולי זה כן. מחקרים סטטיסטיים שנאספו ע"י ה-NIMH מראים כי במשך שנה, 40 מיליון אמריקנים בוגרים, כ-18% מהאוכלוסייה, יחוו חרדה.


אם גם אתם חוויתם פעם מחשבות לא נעימות ורגשות שליליים שמשתלטים על התודעה שלה, או אולי מחשבות רעות לגבי העתיד לבוא (אפילו אם הדברים האלו הם מחוץ לשליטתכם), סביר להניח שחוויתם חרדה. דאגות בלתי פוסקות, פחד ו"קול" טורדני בראש שלכם שיכולים לגרום גם לכאב פיזי ולסימפטומים של חרדה בצורת סחרחורת, זיעה, בחילות, רעד, דפיקות לב מואצות וחוסר נוחות באיזור הבטן. בין כל בעיות היומיום כמו כסף, עבודה, בעיות במערכות היחסים ורשימה אינסופית של דברים שיש לטפל בהם, אין פלא שרבים מאיתנו מרגישים חרדה.


בעוד מעט מתח יכול דווקא לעשות עמנו חסד, יותר מדי מתח עשוי להוביל לחרדה חמורה. אם אתם חושדים שיש לכם בעיות הקשורות בחרדה כדאי בהחלט שתדברו עם הרופא שלכם, ותנסו לטפל בבעיה לפני שהיא מחמירה. בינתיים, תוכלו למלא את החידון הזה כדי לראות איפה אתם ממוקמים על הספקטרום החרדתי. זוהי דרך משעשעת לבחון את הנושא מזווית אחרת בגלל שהחידון בודק את האופן בו אתם תופסים יצירות אמנות קלאסית, ואז מציג בפניכם כיצד הבחירות שלכם משקפות את רמות החרדה.

אז, איזו תוצאה קיבלתם? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך.

אל תשכחו לשתף את החידון 🙂