דברים קטנים שמונעים מאיתנו להוריד במשקל

ע״פ ארגון הבריאות העולמי, השמנת יתר כמעט ושילשה את עצמה ב-40 השנים האחרונות. להוריד במשקל יכול להיות קשה מאוד – אנשים מנסים דיאטות שונות, עוברים אימונים מפרכים, סופרים קלוריות ועוד. בכל מקרה, ישנם כמה הרגלים שרובנו עושים על בסיס יומיומי ולמעשה בולמים את המאמצים שלנו להוריד במשקל.

צוות האתר שלנו אסף עבורכם 8 דברים שמונעים מאיתנו להוריד במשקל. למעשה, כמה מהדברים הללו גורמים לנו לעלות במשקל! למדו עוד מה הם אותם הרגלים, וכולנו תקווה שתוכלו גם להיפטר מהם!


1. לדלג על ארוחת הערב


מחקרים מאשרים כי אנשים שאוכלים ארוחת בוקר נוטים לעלות פחות במשקל מאשר אלו שמדלגים על ארוחה זו. המחקר בוצע בקרב 350 אנשים בוגרים ולאלו שאכלו ארוחת בוקר היה קו מותניים צר יותר מאלו שדילגו על ארוחת הבוקר. וזה די הגיוני: אם אתם מדלגים על הארוחה שלכם בבוקר, ייתכן ותאכלו ארוחת צהריים גדולה יותר.

2. לא שותים מספיק מים

צריכת מים מרובה עוזרת לשרוף יותר קלוריות ומסייעת להורדה במשקל. מחקר שנערך בקרב נשים הסובלות מהשמנת יתר בדק את ההשפעה של צריכת מים מוגברת על המשקל שלהן. התוצאות הראו כי בשנה אחת, אם שתו ליטר אחד של מים הצליחו להוריד 2 ק״ג. אז בפעם הבאה שאתם חושבים מה לשתות, בחרו באפשרות הישנה והטובה.

3. לאכול מאוחר בלילה

מחקרים הראו כי כדאי להימנע מארוחות לילה מאוחרות אלא אם אתם רוצים לעלות במשקל. אם אתם צורכים מזון בשעה מאוחרת, הגוף יאחסן את הקלוריות האלה כשומן ולא ישרוף אותן. חטיף קל בלילה זה בסדר גמור, אבל נסו להתרחק מהמקרר לפני שעת השינה.

4. לא ישנים מספיק

כשאתם מונעים מעצמכם די שעות שינה, הדבר משפיע גם על המשקל שלכם. כשאתם עייפים, אתם מדלגים על אימון גופני ונוטים לבחור בחטיפים עתירים בקלוריות והרבה קפה.
בנוסף, חסך בשינה יכול להאט את חילוף החומרים שלכם. אז נסו לישון לפחות 7 שעות בלילה.


5. צורכים מזונות ללא שומן

זה אולי נראה קצת פרדוקסלי, אבל דיאטה נטולת שומן עשויה דווקא לגרום לעלייה במשקל. כשאתם משמיטים שומן מהדיאטה שלכם אתם מעלים את ההשתוקקות לאוכל, דבר שעשוי להסתכם באכילת יתר. בנוסף, כשאתם מורידים את השומנים ממוצרי החלב שלכם את מונעים ספיגת סידן וויטמינים A ו-D.

6. דעתכם המוסחת בזמן האוכל

כשאתם אוכלים את הארוחה שלכם, נסו לעשות זאת מבלי לצפות בסדרה החביבה עליכם או לשוטט ברשתות חברתיות. דעתכם מוסחת ופירוש הדבר שאתם אוכלים יותר, כך לפי מחקרים. בינתיים, שימו לב לארוחה שלכם ונסו ליהנות ממנה יותר, בזמן שאתם שולטים בכמות המזון שאתם צורכים.

7. צריכת אלכוהול מרובה

בפעם הבאה שאתם חושבים על כוס בירה, חשבו פעמיים. שתייה מרובה של בירה עשויה לגרום לשומן בטני, בעוד צריכת אלכוהול מרובה עשויה לגרום לכם לעלות במשקל. השתדלו לבלות פחות זמן ב-“happy hours” אם אתם מוטרדים מהמשקל שלכם.

8. יושבים על שולחן הכתיבה כל היום

מחקרים מוכיחים כי ישנו קשר בין הזמן אותו אנו מבלי בישיבה ובין השמנת יתר. נסו לזוז כל 60-90 דקות, או לשים טיימר שיזכיר לכם מתי הזמן לעמוד. עשו תרגילים על הכיסא או צאו להליכה – אפילו אם מדובר רק בביקור קצר אצל אחד העמיתים שלכם בקומה אחרת. הוסיפו תנועה ליום שלכם.

אז, יש לכם הרגלים דומים לאלו פה למעלה? האם תוותרו עליהם כדי להוריד במשקל? שתפו אותנו בחוויות שלכם בתיבת התגובות בהמשך.